fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 Dec
0

Mesazhi i Lulzim Bashës nga Katedralja e Shën Gjergjit në Fier

Të gjithë besimtarëve të krishterë u uroj nga zemra: Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit, lindjes së shpresës, besimit dhe shpëtimit. Këtu nga Katedralja e Shën Gjergjit në Fier, ku kam uruar Imzot Nikollën, Mitropolitin e ri të Fierit dhe ...

Me Shume
25 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë dhunimin e qytetarit Niko Ndini në Korçë i cili shprehu sot lirinë e mendimit në prani të Edi Ramës. Por fjalët nuk i pelqyen kryeministrit, dhe për këtë qytetari u dhunua nga garda dhe policia. ...

Me Shume
25 Dec
0

I dënuar për përdhunim, përse nuk shkarkohet Elvis Rroshi?

Gjimnazistja pyet kryeministrin: Cfarë duhet të ndodhë tjetër që të veprosh Jam Amanda 18 vjeç. Dua të pyes sot Edi Ramen; përse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? A nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ...

Me Shume
23 Dec
0

Rama tha se përfaqëson shtresat në nevojë, ja e vërteta e këtyre 4 viteve

Shtresa më e varfer e shoqërisë është ajo pjese e popullsise qe trajtohet me Ndihme Ekonomike. Në kulmin e vafërise, me nje te rene te lapsit dhe pa asnje kriter, u shkurtuan, nga 120 mije familje qe trajtoheshin, në rreth ...

Me Shume
23 Dec
0

Edi Rama zgjati edhe 2 vjet pazarin e tij me lojërat e fatit

Dje, Edi Rama shtyu edhe për dy vjet të tjera hyrjen në fuqi të ligjit për lojërat e fatit. Të gjithë e mbajnë mend sesi me bujë të madhe sapo erdhi në pushtet ky Kryeministër u përbetua se do t’i ...

Me Shume
23 Dec
0

Pse nuk e shkarkon Edi Rama, Elvis Rroshin?

Jam Anilda 18 vjeç. Dua të pyes sot Edi Ramen, pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? Nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ka bërë? Nuk i mjafton dënimi nga drejtësia europiane për përdhunim dhe ...

Me Shume
22 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Ligjin e Vettingut dhe ripohon vendosmërinë e saj për spastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit dhe shërbëtorët politikë. Partia Demokratike mbetet njësoj e shqetësuar se ligji aktual do ...

Me Shume
22 Dec
0

Mbështetje të plotë për policinë në përballje me krimin

Lulzim Basha viziton efektivin e policisë Nikolin Gjergji, i plagosur sot në krye të detyrës   Ndodhem këtu bashkë me bashkëpunëtorët e mi, për të vizituar efektivin e plagosur sot në krye të detyrës, Nikolin Gjergjin.   Dua të falënderoj ...

Me Shume
21 Dec
0

Dekriminalizimi filloi, do të fitojmë edhe betejën për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Lulzim Basha flet për angazhimet e Partisë Demokratike dhe grupit parlamentar Sot është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë dhe shqiptarët. Eshtë dita kur pas 2 vitesh betejë të opozitës, procesi i dekriminalizimit po jep frytet e para. Partia Demokratike, ...

Me Shume
20 Dec
0

Afera 470 milionë euro me CEZ, Rama bllokon hetimin parlamentar

Edi Rama ka bojkotuar sot Komisionin Hetimor Parlamentar për marrëveshjen e tij me CEZ, që i kushtoi vendit 470 milionë euro. Edi Rama po shfrytëzon të gjithë pushtetin që ka në dorë për të bllokuar hetimin dhe transparencën mbi vjedhjen ...

Me Shume