fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Feb
0

Avokatja e Ramës nxjerr në publik frikën nga hetimi i vjedhjes së shekullit, kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Avokatja e shtetit, një zyrë e rëndësishme që varet drejtpërdrejt nga Edi Rama ka nxjerrë sot në mesditë një shkresë ku i kërkon policisë së Tiranës të arrestojë në flagrancë z.Spaho, sepse ky i fundit e ka thirrur të dëshmojë ...

Me Shume
13 Feb
0

Është koha e qytetarëve, 18 shkurti protesta më e madhe që ka parë Shqipëria

Lulzim Basha me qytetarët e Kavajës; thirrje për bashkimin e madh populllor të 18 shkurtit në Tiranë “Koha e qytetarëve po vjen, dhe nuk ka forcë ta ndalë”, tha sot Lulzim Basha në një takim në Kavajë. Basha theksoi se ...

Me Shume
12 Feb
0

Më 18 shkurt! Të bëjmë Shqipërinë që kërkon dhe meriton rinia, të shanseve dhe meritës

Kryedemokrati Lulzim Basha bisedon me profesionistët e rinj   Kreu demokrat Lulzim Basha këtë paradite, bashkëbisedimin me të rinjtë e zhvendosi në nivel profesionistësh. Zoti Basha hapi dyert e selisë për të diskutuar me të rinjtë profesionist të fushave të ...

Me Shume
11 Feb
0

Pushtetarët duan ta mbajnë Shqipërinë siç është, të ruajnë pasurimin dhe pushtetin, qytetarët duan ndryshimin

Lulzim Basha me të rinjtë e Durrësit. Me 18 shkurt nis rruga për zgjedhje të lira, për ndryshimin e madh, për kalimin e pushtetit tek qytetarët   -Partia Demokratike është e gatshme të marrë peshën për të larguar Durrësin, durrsakët ...

Me Shume
11 Feb
0

8 ton drogë kalojnë në Durrës, grabitje në rrugë, banesa e kudo, Edi Ramës nuk i bëhet vonë

Grida Duma për kaosin që ka pllakosur vendin. Mblidhemi bashkë më 18 shkurt për të ndalur krimin Krimi, pushteti i krimit po dominon rrugët, po dominon shtëpitë, po dominon edhe aeroportin ndërkombëtar të vetëm të vendit, edhe portin e Durrësit. ...

Me Shume
11 Feb
0

Gratë, pjesë vitale e vendimit të madh të 18 shkurtit

Vokshi: Rama pasaradhës i diktaturës, të tregojë kush ekzekutoi poetin Havzi Nela. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi u takua me drejtueset e LDG- se Lezhë, Mirditë dhe Kurbin nga ku bëri thirrje për pjesëmarrje ...

Me Shume
10 Feb
0

Më 18 shkurt bashkohemi të fitojmë lirinë nga e keqja

Lulzim Basha me të rinjtë. Do anuloj ditën e parë ligjin e Arsimit të Lartë. Programi i PD kthen meritën dhe preferencën në zgjedhjen e universitetit, dhe stazh të paguar 1 vjeçar pas diplomimit. -Mbështetja financiare për institucionet publike do ...

Me Shume
10 Feb
0

Ekspertët gjermanë: Programi i Bashës, realist, i besueshëm dhe i zbatueshëm

Ekspertët gjermane që kanë asistuar në hartimin e programit të Partisë Demokratike, u shprehën sot se ky program synon rimëkëmbjen e ekonomisë, është realist, i zbatueshëm dhe i besueshëm. Walter Glos, Drejtor Ekzekutiv i Fondacionit Konrad Adenauer, Mathias Schafer, Drejtor ...

Me Shume
10 Feb
0

Ulje taksash, transparencë, investime që sjellin zhvillim, punësim dhe mundësi për të gjithë

-Lulzim Basha paraqet shtyllat kryesore të programit ekonomik dhe social, së bashku me ekspertët e CDU, në prani të sipërmarrjes -Mathias Schafer, Drejtor i Politikave në fondacionin Konrad Adenauer: Programi i Bashës është realist, i besueshëm dhe i zbatueshëm -PD ...

Me Shume
09 Feb
0

Shfuqizim i ligjit të Arsimit të Lartë, stazhe pune të paguara për 10 mijë të rinj në vit

Lulzim Basha me të rinjtë në Tiranë. Kur rinia ngrihet, asnjë qeveri e korruptuar dhe e inkriminuar nuk e mban dot peng vendin. Me 18 shkurt, bashkë për një vendim të madh që kthen qeverisjen tek njerëzit Kryetari i Partisë ...

Me Shume