Category Archives: Lajmi fundit

16 Oct
0

Prokuroria mbyll sytë për të realizuar skenarin mafioz të Edi Ramës, që mbron vëllain trafikant droge të Fatmir Xhafës

Provat zyrtare tregojnë qartë se Prokuroria ka mbyllur sytë për të realizuar skenarin mafioz të Edi Ramës, që mbron vëllain trafikant droge të Fatmir Xhafës Këto janë prova të mjaftueshme që sot prokuroria të arrestojë Ard Veliun për akuzat: shpërdorim ...

Me Shume
15 Oct
0

Kupola e policisë dhe e prokurorisë, me përfshirjen e Ballës, nën mbrojtjen e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës, ka gjetur, manipuluar dhe paguar një dëshmitar të rremë

  Nga përgjimi zyrtar i Prokurorisë del zbuluar se si kupola e policisë dhe e prokurorisë, me përfshirjen e Taulant Ballës dhe nën mbrojtjen e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës ka gjetur, manipuluar dhe paguar një dëshmitar të rremë për ...

Me Shume
14 Oct
0

Pse hesht Taulant Balla për 25 udhëtimet jashtë vendit me trafikantin e rrezikshëm

Dje Partia Demokratike paraqiti fakte të reja që tregojnë lidhjen e fortë të numrit dy të Partisë Socialiste dhe Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste me trafikantin e rrezikshëm të drogës Edmond Bego, të dënuar në Itali me 21 ...

Me Shume
14 Oct
0

Përgjimet telefonike provojnë se Fredi Alizoti, aktori i Edi Ramës, është sajesë e vetë Fatmir Xhafës

Prej 5 muajve, Fatmir Xhafaj ka braktisur detyrën dhe është angazhuar drejtpërdrejtë në një skenar mafioz të mbrojtjes së trafikantit të drogës Agron Xhafaj.   Është pikërisht skenari mafioz që njoftoi Edi Rama vetëm 2 ditë pasi u faktua që ...

Me Shume
12 Oct
0

Shqipëria në duart e krimit, policia e Xhafajt në këmbë për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge. Vetëm në 24 orë 5 të vrarë e disa të plagosur.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA GRIDA DUMA Në një kohë që policia e Fatmir Xhafajt është ngritur e gjitha në këmbë, për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge, Shqipëria është zhytur në kaos dhe kriminalitet. Nuk ka kaluar as ...

Me Shume
12 Oct
0

Nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal

Thirrja e kryetarit të opozitës në një regjim kriminal për t’u paraqitur në Prokurori, nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal.Nuk shantazhohemi, as une dhe as shqiptarët.  DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ...

Me Shume
12 Oct
0

Prononcimi për mediat i deputetit Ervin Salianji pas daljes nga Prokuroria e Krimeve të Rënda

Pyetje: Për çfarë u pyetët z. Salianji? Salianji: Kryesisht për videon e publikuar dhe pavarësisht se isha i thirrur përpara se ta publikoja videon, pyetjet kryesore të prokurorisë ishin rreth publikimit të videos së dytë. Besoj të mos humb kohë ...

Me Shume
11 Oct
0

PD publikon fakte, Fatmir Xhafaj mbron vëllain trafikant nëpërmjet fabrikimit të provave nga policia

Partia Demokratike denoncon me fakte, bazuar në dokumente zyrtare, se si Prokuroria ia ka adresuar policisë së Fatmir Xhafajt të fabrikojë prova për të mbrojtur vëllain trafikant droge të Ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj.  DEKLARATA E DEPUTETIT ENKELEJD ALIBEAJ  Sot ...

Me Shume
10 Oct
0

Kur shteti sulmon kundërshtarët politikë, gazetarët dhe policët e ndershëm, për të mbrojtur kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, jemi në kushtet e një diktature mafioze

  Në Shqipëri është instaluar shteti privat i Edi Ramës, një shtet që funksionon jashtë Kushtetutës dhe jashtë ligjeve. Edi Rama e pranoi vetë ekzistencën e këtij shteti privat kur deklaroi publikisht se ai ka një strukturë të posaçme hetimore ...

Me Shume
10 Oct
0

E vërteta mbi milionat e trafikuara nga Taulant Balla me Toyota Yaris, do të dalë

E vërteta mbi milionat e trafikuara nga Taulant Balla me Toyota Yaris, do të dalë Çështja “Xhafa” – Kryeprokuror dhe prokuror Edi Rama i cili përcakton që në mëngjes rezultatin e hetimit Avokati i Kryetarit të Partisë Demokratike, Ivi Kaso, ...

Me Shume