Category Archives: Lajmi fundit

19 Nën
0

Kryebashkiaku Vangjush Dako, duhet te ndeshkohet me burg. Dosja 339 deshmon lidhjet e tij me banden e Avdylajve. Edi Rama po bllokon hetimet! 

Kryebashkiaku Vangjush Dako, duhet te ndeshkohet me burg. Dosja 339 deshmon lidhjet e tij me banden e Avdylajve. Edi Rama po bllokon hetimet!  XHEMAL GJUNKSHI DEPUTET I PARTISË DEMOKRATIKE Prej gati një muaji, qytetarët janë njohur me denoncimin e Partisë ...

Read More
18 Nën
0

Pastrimi i politikës nga krimi, vijë e kuqe e opozitës dhe shans i fundit, në të kundërt, populli do të marrë në dorë fatin e tij.

Pastrimi i politikës nga krimi, vijë e kuqe e opozitës dhe shans i fundit, në të kundërt, populli do të marrë në dorë fatin e tij.   Asnjë lloj kompromisi, pa pastruar politikën nga krimi. Kthim në parlamentin e lidhur ...

Read More
18 Nën
0

Përgjimet e dosjes 339 provojnë se Vangjush Dako bashkëpunoi me bandat për të blerë vota për pushtetin ilegjitim të Edi Ramës.

Përgjimet e dosjes 339 provojnë se Vangjush Dako bashkëpunoi me bandat për të blerë vota për pushtetin ilegjitim të Edi Ramës.   Heshtja e prokurorisë mund ta ndohmojë sot për sot Vangjush Dakon, por askush dhe asgjë nuk do ta ...

Read More
17 Nën
0

PD ndjek modelin konservator britanik në përzgjedhjen e kandidatëve të saj në zgjedhje

Partia Demokratike do të ndjekë modelin konservator britanik në përzgjedhjen e kandidatëve të saj. Për këtë arsye, Kryetari i Bordit të Vlerësimit të Kandidaturave të Partisë Konservatore, David Jones, erdhi në Tiranë për të dhënë përvojën e konservatorëve në pushtet ...

Read More
17 Nën
0

Drejtësia duhet të veprojë vetëm me një standard ndaj Vangjush Dakos – me standardin e prangave

Vangjush Dako është emblema e kësaj qeverie të dalë nga votat e blera të shqiptarëve të varfër. Vangjush Dako nuk duhet të qëndrojë më as edhe një orë në krye të Bashkisë së Durrësit. Vendi i tij është vetëm qelia ...

Read More
17 Nën
0

Kosto e vendimit korruptiv të qeverisë është nga 600-1000 euro për çdo biznes

Buxheti i vitit të ardhshëm nuk do të jetë kostoja e vetme që do të paguajnë bizneset si faturë e korrupsionit të kudogjendur të qeverisë së Edi Ramës. Çdo biznes duhet të bëhet gati për të nxjerrë nga xhepat nga ...

Read More
16 Nën
0

Buxheti antisocial 2019 godet profesionistët me taksim gjobitës në paga, godet më të varfrit në ndihmën ekonomike dhe në pagën minimale, mohon borxhin historik të të përndjekurve politikë dhe favorizon një pakicë shërbyesish të pushtetit.

Buxheti antisocial 2019 godet profesionistët me taksim gjobitës në paga, godet më të varfrit në ndihmën ekonomike dhe në pagën minimale, mohon borxhin historik të të përndjekurve politikë dhe favorizon një pakicë shërbyesish të pushtetit. Buxheti i Rilindjes godet më ...

Read More
16 Nën
0

Nuk ka shpëtim për Vangjush Dakon! Kryebashkiaku i Durrësit do të arrestohet për krimin e blerjes së votave me bandat.

Nuk ka shpëtim për Vangjush Dakon! Kryebashkiaku i Durrësit do të arrestohet për krimin e blerjes së votave me bandat. Në shkëmbim të votave të blera për pushtetin ilegjitim të Edi Ramës, Vangjush Dako u dorëzoi bandave pasuritë e qytetit! ...

Read More
15 Nën
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Lirimi nga burgu i dy ish deputetëve të PS, Arben Ndoka dhe Arben Çuko nuk është një vendim i drejtësisë së pavarur, por është vendim politik i Edi Ramës!   Kjo është e njëjta skemë që Edi Rama përdori me ...

Read More
15 Nën
0

Buxheti për arsimin në Shqipëri, në nivelin më të ulët të investimeve në Europë.

Buxheti për arsimin në Shqipëri, në nivelin më të ulët të investimeve në Europë. Nuk ka asnjë përpjekje për të rikthyer në shkollë 134 mijë fëmijë dhe të rinj që kanë braktisur arsimin. Këtë vit u mbyllën rreth 228 shkolla ...

Read More