Category Archives: Lajmi fundit

05 Feb
0

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit. 

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit.   Kontrata që vendos Qendrat Shendetësore në shërbim të konçesionit të Check-Up, e paligjshme.  Deklarata e deputetit Bardh Spahija për kontratën që detyron personelin mjekësor t’i shërbejë konçesionarit të Check-Up Edi Rama ka ...

Me Shume
02 Feb
0

Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës dhe vendos drejtësinë në shërbim të Saimir Tahirit.

Konferencë për shtyp e Enkelejd Alibeaj, Oerd Bylykbashi dhe Gazment Bardhi për marrëveshjen që krijon prokurorinë private të Edi Ramës Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës dhe vendos drejtësinë në shërbim të Saimir Tahirit.  Marrëveshja përcakton ...

Me Shume
02 Feb
0

Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve të Këshillit të Bashkiak të Tiranës.

Deklarata e anëtarit të Këshillit Bashkiak të Tiranës Fabian Topollaj, për vendimin e Gjykatës mbi pavlefshmërinë e 6 mandateve të PS Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve të Këshillit të Bashkiak të Tiranës. Vendimi i Erion Veliajt ...

Me Shume
01 Feb
0

Familjarët e Seitit kanë pohuar se ai do të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë duke rrëzuar alibinë e Ramës për të mbrojtur Saimir Tahirin.

Ekstradimi i Nezar Seitit, financiarit që do të dëshmonte para drejtësisë sa parà ka marrë nga droga Rama dhe Tahiri është skandali më i madh në 27 vjet. Familjarët e Seitit kanë pohuar se ai do të bëhej bashkëpunëtor i ...

Me Shume
01 Feb
0

Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç të bandës së Habiljave, pasi kishte shprehur vullnetin për t’u bërë dëshmitar i drejtësisë. 

Përjashtimi i Kryetarit të Grupit të Opozitës u bë me qëllim që të kalojë hajdutërisht ligjin për “Aeroportin Habilaj”, sepse po ndërtohet me çmim 5-6 herë më të lartë se Aeroporti i Kukësit. Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç ...

Me Shume
31 Jan
0

Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka një çështje penale në Shqipëri.

 Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj për ekstradimin e paligjshëm të Nazer Seitajt Financieri i drogës së Saimir Tahirit u ekstradua në mënyrë të paligjshme, kur pranoi të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë. Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka ...

Me Shume
30 Jan
0

Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë

Njoftim për takimin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në PPE  Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë.  Produkti i Edi Ramës për Europën është eskportimi i ...

Me Shume
29 Jan
0

Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”

 Deklarata e Oerd Bylykbashit për ekstradimin e financierit të drogës së Habilajve Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”. Edi Rama bashkë me bandat kriminale, është hedhur në sulm duke mbrojtur banditët. Në ...

Me Shume
27 Jan
0

Sot jam para jush, Jo për të kërkuar pushtet për vete, por shtet të drejtë për të gjithë.

· Vendimi popullor i protestës – Sot vdes 25 qershori dhe politika që mban pushtet të vjedhur. Largim i qeverisë së paligjshme, krijim i qeverisë antimafia, që lufton krimin, çon përpara reformën në drejtësi dhe përgatit zgjedhjet e lira e ...

Me Shume
27 Jan
0

“Banditët në burg, jo në qeveri” – Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama

Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama Disa te rinj te PD perdoren nje instalacion si kurore mbreterore per mbretin e kanabisit Edi Rama. Kurora eshte me diameter 2 metra dhe ne krye te gureve te cmuar te krimit eshte ...

Me Shume