Category Archives: Lajmi fundit

28 Jun
0

Kushtet për Shqipërinë janë shtuar nga 5 në 13, Rama nuk luftoi krimin, por bashkëqeverisi dhe përfitoi prej tyre

Në Europë shkohet vetëm duke përqafuar të vërtetën. E vërteta është se nuk ka hapje negociatash me Shqipërinë.  Ka një shtyrje të vendimit me 1 vit dhe, në qoftë se kushtet nuk plotësohen, prapë nuk ka hapje negociatash.  Kushtet për Shqipërinë ...

Me Shume
28 Jun
0

Qeveria e Ramës sipas Shvejk-ut: Mirë që u çmendët të gjithë por pse në një ditë?

Fjala në Kuvend e Kryetarit të Grupit Parlamentar Edmond Spaho Nga sa na ka njoftuar kryeministri ynë me statuset e tij të cilat i nxjerr si simitet nga furra, ai ka fituar një betejë 72 orëshe me dallgët dhe BE na ...

Me Shume
27 Jun
0

Biblioteka dhe Bashkia u përmbytën nga punimet e këqija në Sheshin Skënderbej. 20 milionë euro nuk mjaftuan për kanalizimet. PD kërkon hetim

Mungesa e shkarkimeve të ujërave nëntokësore, të punimeve në shesh, janë bërë shkak i përmbytjes dhe shkatërrimit të qindra titujve dhe materialeve në Bilbiotekën Kombëtare dhe në Arkivin e Bashkisë së Tiranës. Denoncimi i bërë publik nga deputetët e Partisë ...

Me Shume
27 Jun
0

Shqipërisë nuk i janë hapur negociatat me BE. Nuk ka as vendim për hapjen e negociatave, as datë për hapjen e negociatave. 

E vërteta është se Shqipërisë nuk i janë hapur negociatat me BE. Nuk ka as vendim për hapjen e negociatave, as datë për hapjen e negociatave.  Këshilli Europian nuk do ta shqyrtojë fare çështjen e hapjes së negociatave dhe e ...

Me Shume
27 Jun
0

Vokshi çon në Parlamentin Europian çështjen e Teatrit Kombëtar

Parlamenti Europian në Bruksel diskutoi mbi trashëgiminë kultutore në Europë me praninë e autoriteteve më të larta të Bashkimit Europian si kreu i Parlamentit Antonio Tajani dhe Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Pjesë e kësaj Konference të nivelit të ...

Me Shume
25 Jun
0

Policia si polici private per te fshehur te verteten e 3.4 milion eurove para droge

Policia e Shtetit nuk është më më shërbim të qytetarëve dhe nuk ka më objektiv luftën kundër krimit, por mbrojtjen e pushtetit kriminal të Edi Ramës!   Policia e Shtetit është shndërruar në policinë private të Edi Ramës për të ...

Me Shume
25 Jun
0

Taulant Balla është garant i miliona eurove para të drogës të kapura në Toyota Yaris, që i përkasin një prej bandave më të rrezikshme të trafikut të drogës

Taulant Balla është garant i miliona eurove para të drogës të kapura në Toyota Yaris, që i përkasin një prej bandave më të rrezikshme të trafikut të drogës. Policia shqiptare veproi nën e një prej vendeve partnere, që është skeptik ...

Me Shume
24 Jun
0

PD çon në Prokurori 3 prova të reja për paligjshmërinë e mbledhjes të së dhënave personale nga qeveria

Partia Demokratike depozitoi në Prokurori 3 prova të reja për paligjshmërinë e veprimeve të Edi Ramës, Lindita Nikollës dhe Ogerta Manastirliut për shkeljen e ligjit me mbledhjen e të dhënave personale, me qëllim përdorimin e tyre për qëllime elektorale. 3 ...

Me Shume
24 Jun
0

Belind Kelliçi në Berlin: Xhafaj e Tahiri pengojnë integrimin europian të Shqipërisë

Me ftese te Junge Union (forumi rinor i CDU/CSU) dhe Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung, delegacioni i FRPD kryesuar nga kryetari Belind Kelliçi zhvilloi nje vizite zyrtare ne Berlin. Gjate kesaj vizite z. Kellici pati takime me: z. Florian Feyerabend, Drejtor ...

Me Shume
22 Jun
0

Dyfishohet taksa mbi ndërtesën. Bizneset në prag falimentimi nga rritja e taksave.

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku  Që nga shtatori 2013 ka vetëm një lajm të sigurtë, taksat rriten çdo vit, por  rritje pagash e pensionesh nuk ka. Për pesë vite me radhë Rama ka rritur çdo taksë të mundshme për qytetarët, ...

Me Shume