Category Archives: Lajmi fundit

25 Jan
0

PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria për inceneratorët e Fierit dhe Tiranës

PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria për inceneratorët e Fierit dhe Tiranës Kontratat me shkelje të rënda ligjore dhe me rrezik të lartë për shëndetin publik. Arben Ahmetaj gënjeu në nëntor për zbatimin e projektit të Tiranës. Kontrtata ishte ...

Me Shume
24 Jan
0

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj, drejtues i Departamentit të Sigurisë

Një tjetër kriminel i rrezikshëm është jashtë dyerve të burgut. Durim Keçi, një nga peshqit e krimit, mik i Edi Ramës dhe Blendi Klosit, është liruar nga burgu. Me shumë gjasë, ai nuk do të ekstradohet në Itali, ku është ...

Me Shume
24 Jan
0

  Në 27 Janar të mundim mallkimin, se Shqipëria nuk bëhet. Së bashku do ta bëjmë Shqipërinë! 

·        Qeveria e paligjshme nuk ka për t’i rezistuar dot bashkimit të shqiptarëve. Më 27 Janar shqiptarët do t’i thonë Ramës se koha e tij ka mbaruar.   ·        Raporti i Forumit Ekonomik Botëror konfimon se varfëria dhe pabarazia janë rritur ndjeshëm gjatë ...

Me Shume
24 Jan
0

Qeveria vendos taksën e plehrave si ndihmë për inceneratorët e Ramës dhe Ahmetajt.

Vendimi për vendosjen e taksës së re është marrë nga Komisioni i Ndihmës Shtetërore më 23 Nëntor 2017, i kryesuar nga Arben Ahmetaj.  Skema financohet me taksën që detyron OSHEE-në të blejë energjinë e prodhuar nga inceneratorët. Deklarata e plotë ...

Me Shume
23 Jan
0

Dokumentat për paligjshmërinë e kandidatëve të PS për KLGJ/KLP

 Foto Kozma Jano spiun 1 dhe 2 provojnë se kandidati për anëtar KLP ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Në vetëdeklarimin për lidhje me ish-sigurimin, ka deklaruar “jo”. -Është rekrutuar kur ka punuar në Portin e Durrësit në vitin 1977 ...

Me Shume
23 Jan
0

290 mijë shqiptarë janë në mjerim absolut, shesin gjakun për t’u siguruar fëmijëve 1 vakt ushqim në ditë.

Rama u fut në bunker nga 1200 naftëtarë. 50 milionë euro taksa të falura për ARMO-n, do të mjaftonin për të paguar 3 vjet e gjysëm naftëtarët.  Qeveria “Rama” është krahu politik i krimit të organizuar që sundon sot në ...

Me Shume
22 Jan
0

Njoftim për takimin e Kryetarit Basha në Korçë

  Dy standardet e Edi Ramës, zero taksa për hotelet me 5 yje, 20% TVSH për biznesin e vogël dhe shumicën e shqiptarëve. 50 milionë euro taksa të papaguara nga miqtë e Ramës te ARMO, do të mjaftonin për të ...

Me Shume
21 Jan
0

Protesta e 27 janarit është bashkimi i shqiptarëve kundër padrejtësisë e kundër varfërisë

6 ditë përpara protestës së opozitës, tregtarë të mishit në Pogradec i treguan Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sesi vendimi e qeverisë për mbylljen dhe përqendrimin e thertoreve në pak pika ka rritur çmimin e mishit, duke ndikuar në ...

Me Shume
20 Jan
0

Njoftim për takimin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Vaun e Dejës

Problemi i mjerimit dhe mungesës së shpresës vjen nga aleanca e hajdutëve dhe kriminelëve në qeveri.  Rama rrit taksat dhe çmimet për njerëzit e zakonshëm, por u heq taksat hoteleve me 5 yje.  Në 27 Janar të bashkohemi kundër padrejtësive ...

Me Shume
19 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përgënjeshtron si të pavërtetë deklaratën e kandidatit të PS për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino. Është shpifje ajo çfarë Bashkim Fino e tregon si shqetësim, se kreu i opozitës ka ndërhyrë në Gjykatën e Tiranës ...

Me Shume