fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

17 Aug
0

Noka ambasadorit Italian: Na jepni të dhënat e monitorimit të drogës nga ajri, qeveria i fsheh

Noka ambasadorit Italian: Na jepni të dhënat e monitorimit të drogës nga ajri, qeveria i fsheh Nisur nga të dhënat dramatike të përhapjes së drogës, kultivimit e trafikimit të saj në gjithë territorin e vendit, dhe sidomos nga informacionet se ...

Me Shume
16 Aug
0

Edi Rama lufton drogën me të dënuarin nga gjykata se i dha trafikantëve sekretin hetimor

Një kryeministër dhe një qeveri që kërkon të luftojë drogën dhe trafiqet, cakton në pozicionet kyce të kësaj beteje, njerëz me integritet, profesionistë të paimplikuar, pa precedentë. Shihni cfarë bën Edi Rama. Ka caktuar në Policinë e Korcë si shef ...

Me Shume
16 Aug
0

Çdo ditë krime, vrasje, hasmëri për shkak të drogës së Edi Ramës

Që ditën e parë, Partia Demokratike ka ngritur shqetësimin se droga është një krim që sjell krime. Kemi denoncuar mbulimin e vendit me kanabis dhe ruajtjen e parcelave me banda të armatosura, si një biznes kriminal që jo vetëm po ...

Me Shume
15 Aug
0

Paloka: Dibra më e bashkuar se kurrë për të larguar të keqen

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka, ka mbedhur sot grupin parlamentar në qendër të së cilit ishte organizimi për fushatën elektorale në Dibër. Z. Paloka i cili drejton dhe shtabin e kandidatit Shrefedin Shehu theksoi se të ...

Me Shume
15 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Ngjarja e rëndë mbrëmë në Shkodër, sulmi me armë zjarri në zemër të qytetit, ka përmasa edhe më tronditëse që po mbahen të fshehura. Saimir Tahiri është përfshirë drejpërdrejt që në momentin e parë në ofrimin e lehtësive për autorët, ...

Me Shume
15 Aug
0

Raporti sekret italo-gjerman konfirmon denoncimet e PD: Edi Rama në krye të biznesit të drogës

Raporti sekret i shërbimeve taliane dhe gjermane i publikuar në media, konfirmon denoncimet e përditshme të Partisë Demokratike dhe thekson se njerëzit e Edi Ramës në Policinë e Shtetit, janë menaxherët e kanabisit dhe vjelin taksën 30 përqind për cdo ...

Me Shume
15 Aug
0

Edi Rama të mos heshtë, të kërkojë hetim për vdekjen e Pellumb Marnikollit

Partia Demokratike shpreh ngushëllimet më të thella familjes Marnikolli në Lezhë për humbjen  e jetës së Pëllumbit në Greqi. Ne kërkojme me forcë zbardhjen  e rrethanave të ngjarjes. Dëshmitë e familjarëve të Pëllumb Marnikollit janë tronditëse dhe ata faktojnë se ...

Me Shume
13 Aug
0

Prezantohet para strukturave të PD kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin Shehu

  Sherefedin Shehu, kandidati i Partisë Demokratike për kryebashkiak të Dibrës, është mirëpritur si kandidatura më e mirë dhe përfaqësuese për qytetarinë dibrane.  Ndërsa ka përshkruar rrugën në këmbë për të mbërritur në sallën ku do të zhvillohej prezantimi i ...

Me Shume
13 Aug
0

Zgjedhjet e Lira e të Ndershme; beteja që do të fitohet me çdo çmim

Pyetje: Z Basha, përshëndetje dhe falemnderit për kohën. Po shoh në fakt që në Selinë Blu dhe në zyrën tuaj ka shumë lëvizje dhe falemnderit që gjetët mundësinë për të folur për Reformën në Drejtësi si dhe për aksionin e ...

Me Shume
13 Aug
0

Pyetje për Ramën; a ka qënë Tahiri pjesë e një udhëtimi në Itali me trafikantë droge të Sacra Corona Unita?

Kryeqehajai i Edi Ramës në punët e drogës, Saimir Tahiri, ka kohë që është zhdukur nga qarkullimi, për shkak se çdo shqiptar e di mirë se portreti i tij është i lidhur me çdo parcelë me kanabis në vend dhe ...

Me Shume