Category Archives: Lajmi fundit

21 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

U provua sot para shqiptarëve se Edi Rama dhe Saimir Tahiri janë një: ata kanë ndarë bashkë paratë e krimit dhe pushtetin e fituar me paratë e krimit. Prandaj Edi Rama do ta mbrojë Saimir Tahirin, deri në fund. Siç ...

Me Shume
21 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha 

Për 4 vite opozita ka denoncuar me fakte se trafiku i drogës dhe kanabizimi  i vendit është bërë me lejen, mbrojtjen dhe për përfitimin pasuror dhe politik të Edi Ramës, Sajmir Tahirit dhe eksponentëve të lartë të PS. Për 4 ...

Me Shume
21 Oct
0

Ruçi nxjerr median jashtë, kërkon errësirë për paktin Rama-Tahiri

Prononcimi për mediat i deputetit Enkelejd Alibeaj  Dua ta nis me falenderime për median. Ju keni bërë të mundur që të gjithë shqiptarët të ndjekin dhe të kuptojnë të vërtetën në mënyrë transparente të ndoshta skandalit më të madh që ...

Me Shume
20 Oct
0

Tahirit iu dha 24 orë kohë për të shpëtuar Ramën dhe ministrat e tjerë të kapur në krim

Shqiptarët e kanë parë sot se si Edi Rama ka urdhëruar mbrojtjen e Saimir Tahirit, njeriut që është kapur në flagrancë nga antimafia italiane si i lidhur, përfitues dhe mbrojtës i bandës të trafikut të drogës dhe të armëve. Përgjimet, ...

Me Shume
20 Oct
0

Sulmi i Xhafës ndaj prokurorisë në shërbim të paktit Rama-Tahiri

Pyetje: Z. Basha si i komentoni deklaratat e ministrit të Brendshëm z.Fatmir Xhafaj, sot? Basha: Solidaritet i kupolës mafioze. Fatmir Xhafa është në konflikt interesi. Vepra e parë dhe e fundit që ai duhej të bënte si Ministër i Brendshëm, ...

Me Shume
19 Oct
0

Anëtarët e PD: Të mblidhet urgjentisht Komisioni i Imunitetit, Tahiri dhe Rama po prishin provat e krimit

Anëtarët e PD në Komisionin e Rregullores, Imunitetit dhe Mandateve u paraqitën në Kryesinë e Kuvendit, ku kërkojnë mbledhjen urgjente të këtij komisioni, pasi cdo minut që kalon, Edi Rama dhe Tahiri e shfrytëzojnë për prishjen e provave të krimit. ...

Me Shume
19 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Prokuroria e Krimeve të Rënda sapo ka njoftuar depozitimin në Kuvendin e Shqipërisë të kërkesës për heqjen e imunitetit, arrestimin dhe kontrollin e banesës të deputetit Saimir Tahiri. I bëj thirrje Kuvendit të veprojë menjëherë. I bëj thirrje Kuvendit të ...

Me Shume
19 Oct
0

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dua ta nis me një përgëzim për prokurorinë e krimeve të rënda, Shërbimin  Informativ të Shtetit dhe partnerët e huaj, të cilët bënë të mundur kapjen e një sasie droge rekord në Vlorë, pronë e klanit Habilaj –Tahiri –Rama dhe, ...

Me Shume
18 Oct
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas tryezës së Frontit të Bashkuar Opozitar

Fronti i Bashkuar Opozitar nga kjo tryezë ka dalë me një vendim të përbashkët dhe një qendrim të përbashkët, që sapo i është shpërndarë mediave dhe opinionit publik. Vendimi është; krijimi i një Fronti të Bashkuar Opozitar kundër krimit, pjesë ...

Me Shume
18 Oct
0

Biznesi i vogël në Kavajë në alarm: Po u fut TVSH-ja, ulëm qepenat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me pronarë dhe të punësuar në biznesin e vogël në Kavajë, të cilët shprehen kundër futjes së tyre në skemën e pagesës së TVSH, pasi kjo do ti cojë drejt falimentimit për ...

Me Shume