fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Jun
0

Lista e kandidatëve për Këshillin Kombëtar të FRPD

Abdyl Vrana Adrian Mziu Adriatik Salimusaj Agim Gushta Agim Shera Agliso Sopjani Aishe Isha Alban Hoxha Alban Mata Albano Hysa Albano Prendushi Albano Stolaj Albert Cupi Aldo Gegaj Aldo Hoxha Aldona Sylaj Aledin Spahiu Alfred Leti Altin Mema Amant Xhafaj ...

Me Shume
04 Jun
0

Pse vonohet hetimi? Krimi shtetëror i përgjimit ka nevojë për zbardhje

  Përgjimi i paligjshëm i kryer nga Saimir Tahiri, me dijeninë e Edi Ramës është një krim i rëndë shtetëror pesha e të cilit rritet, sa më shumë vonon zbardhja e tij, sa më shumë vonon hetimi i plotë e ...

Me Shume
03 Jun
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sonte në të ngrysur, Edi Rama ka lëshuar nga zinxhirët dy prej banditëve të tij të rracës, Elvis Rroshin dhe Arben Ndokën, të dy të dënuar në Itali, njëri për përdhunim, tjetri për trafik prostitucioni dhe rrëmbim personi, dhe i ...

Me Shume
03 Jun
0

Kryetari i Bashkisë së Divjakës nën akuzë për prostitucion, qindra qytetarë dhe demokratë kërkojnë largimin e tij

  Qindra demokratë dhe qytetarë të Divjakës protestuan sot para zyrave të Bashkisë duke kërkuar hetim për akuzat e ngritura ndaj kryebashkiakut Fredi Kokoneshi, për trafik prostitucioni. Eshtë pikërisht, sekretari personal i Kokoneshit, kreut të PS-së së kësaj zone, që ...

Me Shume
03 Jun
0

Basha: Me 20 milionë dollarë në vit, rimbursojmë deri në 300 kw energji për familjet në ndihmë ekonomike. Vetëm vjet kjo qeveri harxhoi 80 milionë dollarë për zyra dhe luks qeveritar 

Miliona euro që sot përfundojnë në xhepat e qeveritarëve dhe shkojnë për investime luksi  do t’u kthehen qytetarëve përmes investimeve  që hapin vende pune, uljes së çmimit të energjisë, uljes së taksave dhe investimeve për bujqësinë. Këtë konfirmoi kryetari i Partisë ...

Me Shume
03 Jun
0

Rama vazhdon të mbrojë Roshin, nuk distancohet, nuk e shkarkon

Edi Rama vazhdon ta mbrojë edhe sot, edhe tani që flasim Elvis Roshin, të dënuar për përdhunim në grup. U pa botërisht se njeriu i tij është dënuar për këtë vepër të rëndë, e megjithatë Edi Rama sërish nuk është ...

Me Shume
02 Jun
0

Tjetër breshër mbi pranverën ekonomike të qeverisë. Bizneset amerikane hedhin poshtë propagandën Rama-Ahmetaj

Pranverës ekonomike të qeverisë i ra dje një tjetër breshër, duke hedhur poshtë propagandën fodulle të saj. Sondazhi i Dhomës Amerikane të tregtisë tregon rënien e besimit të biznesit me 4.83 pikë, për shkak të taksave të rritura, korrupsionit, monopoleve. ...

Me Shume
02 Jun
0

Edi Rama është problemi, ai e mori Roshin, i dha pushtet dhe sot mbron krimet e tij

Nuk është Elvis Roshi problemi më i madh, për të nuk ia vlen të harxhosh dy minuta kohë. Problemi është Edi Rama, që mori një të dënuar, një trafikant droge, një shef bande, ua nxori socialistëve si modelin e tij, ...

Me Shume
02 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike për deklaratat e T. Ballës

Formulari i dekriminalizimit, është konceptuar që secili prej zyrtarëve të këtij vendi t’i rrëfehet opinionit publik për krimet e rënda që mund të ketë kryer, dmth për: përdhunimet, vrasjet, trafikimin e drogës e të prostitutave. Shumë prej këtyre bëmave i ...

Me Shume
01 Jun
0

PD dhe qytetarët protestojnë, Veliaj betonizoi liqenin, radhën e ka Parku Rinia

Veliaj zëvendësoi barin me kauçuk, preu 17 pemë. Plani i tij dhe i Ramës të mbushin liqenin dhe Tiranën me kulla betoni   Dhjetra aktivistë të Departamentit të Mjedisit dhe të rinj demokratë protestuan sot në Parkun Rinia duke paralajmëruar ...

Me Shume