Category Archives: Lajmi fundit

21 Nov
0

Me heshtjen e tij Edi Rama mbron Vangjush Dakon si Saimir Tahirin, po i jep mbrojtje politike krimit

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Edi Paloka Në Durrës politika dhe krimi janë bërë një. Këtë model Edi Rama e ka ngritur kudo njësoj – në Durrës, Elbasan, Tiranë. Formula është “përdor krimin dhe paratë për të marrë zgjedhjet. ...

Me Shume
20 Nov
0

Vangjush Dako i kapur në përgjime me kriminelë për blerjen e votave. Ngushtohet rrethi për Edi Ramën.

Vangjush Dako i kapur në përgjime me kriminelë, të cilëve u premton tendera, në këmbim të blerjes së votës. I kërkoj Prokurorit të Përgjithshëm të thotë nëse lëvizja e prokurorit Anton Martini është bërë apo jo nën presionin kriminal të ...

Me Shume
18 Nov
0

4 milionë euro dhuratë e Edi Ramës për Vilma Nushin

Konçesioni i kontrollit shëndetësor checkup, për të cilin Edi Rama krenohet më shumë, është faktuar me shifra zyrtare si konçesioni më korruptiv dhe më i dështuar ose si prova se çfarë shteti ai po ndërton. Check up është më i ...

Me Shume
18 Nov
0

Basha: PD e angazhuar në çmontimin e sistemit mafioz të blerjes së votës

Me përfaqësues të Insititutit Demokrat Amerikan (NDI) Lulzim Basha ndau shqetësimin për situatën e rëndë politike pas publikimit të fakteve për lidhjet e qeverisë me trafikun ndërkombëtar të drogës, që provuan se kanabizimi i vendit ishte një projekt politik dhe ...

Me Shume
17 Nov
0

Basha: Qeveria e paralizuar nga krimi dhe korrupsioni nuk i shërben integrimit europian

Në takimin me Zëvendësministrin e Jashtëm të Austrisë, Michael Linhart, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi qeverinë si tërësisht të paralizuar për shkak të situatës së krijuar në vend nga zbulimi i lidhjeve të saj më trafikun ndërkombëtar ...

Me Shume
17 Nov
0

Mësuesit e Shqipërisë pa kontratë pune, Ministrja e Arsimit refuzon të firmosë prej 6 muajsh! 

Të gjithë mësuesit e Shqipërisë, 36 mijë mësues të arsimit parauniveristar janë prej 6 muajsh pa kontratë pune. Ministrja e Arsimit refuzon të nënshkruajë kontratën kolektive me sindikatat duke shkelur  ligjin. Mungesa e kontratës së punës që prej 31 majit ...

Me Shume
16 Nov
0

For the first time after a 6-year tradition, the Government excludes the opposition from the Stabilization-Association Council Albania-European Union!

Since 2011, the Government of the Democratic Party, has established the positive precedent of including the chair of the Parliamentary Committee of European Integration, then Ditmir Bushati (Socialist Party) in the annual meetings of the EU-Albania Stabilisation and Association Council. ...

Me Shume
16 Nov
0

Qeveria thyen traditën për integrimin, përjashton opozitën nga Këshilli i Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE

Që në vitin 2011, qeveria e Partisë Demokratike krijoi precedentin pozitiv të përfshirjes së Kryetarit të Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, asokohe  Ditmir Bushati,  në takimet vjetore të Këshillit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-Bashkim Europian. Ky precedent pozitiv, bazuar në mbështetjen ...

Me Shume
16 Nov
0

Buxheti 2018 në shërbim të krimit dhe klientëve nëpërmjet 3 propozimeve: Përfshirja e biznesit të vogël në skemën e TVSH-së, që Olsi Rama të marrë konçesionin e kontrollit të pagesës së TVSH-së; ulja e taksave për hotelet luksoze për pastrimin e parave; Programi 1 miliard i 3 P-ve: Pastrimi i Parave të Pista

Ishte një herë e një kohë kur Edi Rama nuk linte fjalim e rast pa cituar Papa Françeskun. Ishte koha kur donte t’i mbushte mendjen botës që ecte në rrugën e Zotit dhe të Atit të Shenjtë. Por si gjithçka ...

Me Shume
16 Nov
0

Ta ndalim këtë buxhet, të shkëpusim lidhjet e krimit me politikë, të bëjmë reformën zgjedhore, ti kthejmë legjitimitetin kësaj salle dhe përmes legjitimitetit të ndihmojmë shqiptarët e ndershëm

Unë nuk i ndaj njerëzit në demokratë dhe socialistë. Unë i ndaj njerëzit në të lidhur me krimin dhe të ndershëm, në para të pistë të drogës dhe para të ndershme, të djersës së ballit, të konkurrencës së ndershme, ata ...

Me Shume