Category Archives: Lajmi fundit

06 Mar
0

Deklaratë e drejtuesit të Departamentit të Mjedisit Jamarbër Malltezi

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi, që harxhon më shumë kohë në kazino se në zyrë, doli sot në qytet për të mbrojtur inceneratorët, importin dhe djegien e plehrave. Për Partinë Demokratike është e papranueshme që shëndeti i banorëve të Tiranës ...

Read More
06 Mar
0

Zgjidhja për vendin është një transformim të thellë politik dhe ekonomik, duke çliruar politikën dhe ekonominë nga krimi, droga dhe korrupsioni.  

·        Qeveria mbyll 100 biznese riciklimi për llogari të inceneratorëve të Edi Ramës dhe Arben Ahmetajt, duke marrë nën kontroll biznesin e mbetjeve në Bashkinë e Tiranës.  ·        Pronari në letër i inceneratorëve të Fierit, Elbasanit dhe Tiranës ...

Read More
05 Mar
0

Me kokainën e Durrësit Edi Rama zbatoi të njëjtën skemë si me kokainën e Xibrakës- arrestohen punëtorët, shpëtohen bosët.

613 kilogramë kokainë është një pjesë e një linje narkotrafiku, e cila është ngritur dhe funksionon pa ndërprerje që nga ardhja në pushtet e Edi Ramës. E njëjta kompani, përmes Portit të Durrësit, ka sjellë 97 herë të tjera ngarkesa ...

Read More
03 Mar
0

Edi Rama po financon miliona euro propagandë brenda dhe jashtë Shqipërisë

Një qytetar i thjeshtë, Agur Vrenozi 53 vjeç, kryefamiljar, ka humbur jetën nga dhuna e krimit. Dua t’i shpreh sot ngushëllimet e mia familjes dhe njerëzve të tij. Është një humbje e rëndë për familjen dhe njerëzit e tij, por ...

Read More
02 Mar
0

E vërteta e ekonomisë shqiptare është se ajo po financohet nga krimi dhe droga.

Deklaratë e nënkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Ministri i Financave i gënjeu sot shqiptarët, kur u tha se ndërtimi në Shqipëri është financuar nga burime zyrtare të sektorit bankar dhe se kredia është rritur, duke dashur të fshehë ...

Read More
02 Mar
0

Dëshmi tronditëse të familjeve që janë përjashtuar nga ndihma eknomike. Fëmijë që ushqehen me turshi në mëngjes dhe familje të zhytura në borxh për të mbijetuar.

Përjashtimi i mbi 20 mijë familjeve të varfra nga skema e ndihmës ekonomike është një fenomen kombëtar që ka prekur edhe Bashkinë e Vorës. Familjet që vizitoi Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, janë të gjitha të hequra padrejtësisht, siç ...

Read More
01 Mar
0

 Krimi, politika dhe biznesi janë bërë një! 613 kg kokainë s’mund të kalonte në Shqipëri pa mbështetje politike të nivelit më të lartë.

·        Paratë e përfituara nga trafiku kriminal i drogës janë kërcënim i jashtëzakonshëm për stabilitetin politik dhe ekonomik të vendit.  ·        Hetimet duhet të shtrihen aty ku pastrohen paratë e krimit dhe drogës, në çdo sektor të ekonomisë, përfshirë Bashkinë ...

Read More
28 Shk
0

Rreziku kryesor për ekonominë shqiptare është kriminalizimi dhe kapja e ekonomisë nga paratë e drogës dhe të krimit

Këtë bashkëbisedim kemi një muaj që e kemi programuar, por për shkak të zhvillimeve të përditshme prioritare në frontin e emergjencës kombëtare ku ndodhemi. Por kjo për të cilën do të flasim sot, po kështu është një emergjencë kombëtare. Bëhet ...

Read More
27 Shk
0

Familjet pa ndihmë ekonomike çojnë fëmijët pa bukë në shkollë.

  Familjet pa ndihmë ekonomike çojnë fëmijët pa bukë në shkollë. Pas përjashtimit nga ndihma të miturit punojnë për të mbajtur frymën gjallë. Me paratë e inceneratorëve mund të paguheshin 47 mijë familje të varfra. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim ...

Read More
26 Shk
0

Fjala e plotë dhe replika e Kryetarit të PD Lulzim Basha në Parlament

Vettingu duhet të nisë nga Ministri i Brendshëm. Kjo është provë për seriozitetin e luftës kundër krimit. Vëllai i Ministrit të Brendshëm njihet si një nga faktorët kryesorë të narkotikës në qytetin e Vlorës. Vettingu në polici nuk do të ...

Read More