fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 May
0

Amendamenti i dekusarizimit i dorëzuar sot në Kuvend nga Partia Demokratike

  REPUBLIKA E SHQIPËRISË GRUPI PARLAMENTAR I PARTISË DEMOKRATIKE KRYETARI   Tiranë, më _____/_____/2016 Lënda:       Propozohet për shqyrtim dhe miratim një nismë për rishikim të Kushtetutës DREJTUAR:      ZOTIT ILIR META                              KRYETAR I KUVENDIT     Kryetar i ...

Me Shume
12 May
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Rënia e shtetit ligjor në Shqipëri dhe triumfi i mafias me mbështetje qeveritare është sot kryelajmi i CNN dhe mediave të tjera rajonale dhe botërore. Prej më shumë se 24 orësh i shpalluri në kërkim ndërkombëtar Klement Balilaj për narkotrafik ...

Me Shume
11 May
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Mbrojtja që Saimir Tahiri dhe drejtues të Policisë së Shtetit i bëjnë Klement Balilaj, i dyshuari si një nga krerët e organizatës kriminale të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, u faktua sot ndërsa Balilaj bën show mediatik nga zyrat publike ...

Me Shume
11 May
0

Klement Balilaj i lidhur me Sajmir Tahirin dhe drejtues të lartë të policisë së shtetit  

Sot vijojmë publikimin e fakteve tronditëse për rolin e Sajmir Tahirit dhe funksionarëve të emëruar prej tij, në kultivimin dhe trafikun ndërkombëtarë të drogës. Rasti më i fundit është Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili të cilin autoritetet greke ...

Me Shume
11 May
0

Basha: Nevoja për Reformën në Drejtësi nuk ka qenë kurrë më e madhe, por për një reformë në drejtësi që Lufton dhe nuk mbron krimin dhe korrupsionin

Nervozizmi kundër reformës në drejtësi dje mori formën e tij të plotë me kërcënimin që Edi Rama i bëri Gjykatës Kushtetuese pas heqjes së mandatit të oligarkut Kokëdhima. Partia Demokratike është partia e demokracisë dhe e shtetit ligjor dhe si ...

Me Shume
10 May
0

Shullazi nr 2 brutalizon gazetarin, nuk hap gojën as ministri e as ministrja se Rama jo e jo

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Medias dhe Edukimit, z Genc Pollo vizitoi sot në spitalin e Traumës gazetarin e dhunuar barbarisht një natë më parë, Eduard Ilnica. Z Pollo u shpreh se dhunimi gazetarit përbën një kulm pas lajmeve për ...

Me Shume
10 May
0

A foli Tahiri me Shullazin? Roli i nëndrejtorit të Tiranës në lidhjet kriminale

A ka biseduar Saimir Tahiri me Emiliano Shullazin, përpara ndalimit të tij nga policia? A e ka garantuar Tahiri, Shullazin, se thjesht do të shoqërohej do të pyetej për kërcënimin e kandidatit per rektor, e më pas do lihej i ...

Me Shume
10 May
0

Veliaj hakmerret ndaj policit që denoncoi falsifikimin e gjobës

Erion Veliaj, falsifikatori i gjobës që i vuri protestës popullore të 8 Dhjetorit, është hakmarrë ndaj policit bashkiak Besmir Karaj, duke e larguar nga puna. Karaj pati integritetin dhe kurajon që ta denonconte publikisht se firma e gjobës nuk ishte ...

Me Shume
09 May
0

Berisha: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për ti hequr mandatin Kokëdhimës, një arritje e vërtetë në procesin e dekusarizimit të parlamentit!

Sot, në ditën e Europës, uroj shqiptarët të realizojnë sa më shpejt anëtarësimin e tyre të plotë në Bashkimin Europian. Sot në këtë ditë, një lajm i rëndësishëm ka ngrohur zemrat e mbarë shqiptarëve, Gjykata Kushtetuese i dha një goditje ...

Me Shume
09 May
0

Drejtësia, PD voton pro nisjes së diskutimit të amendamenteve nën për nen

Sot përfunduam procesin e diskutimeve të draftit të sjellë nga ekspertët e EURALIUS dhe OPDAT, të draftit të rishikuar të datës 4 maj. Opozita në këtë komision pas qëndrimit të shprehur qartë edhe ditën e djeshme, qëndrim i cili u ...

Me Shume