fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 May
0

Të rinjtë e FRPD dhurojnë gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike iu përgjigjën thirrjes kombëtare për të dhuruar gjak në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Talasemisë. Dhjetra të rinj të forumit demokrat dhanë gjak për tu ardhur në ndihmë fëmijëve që vuajnë nga ...

Me Shume
08 May
0

Roshi i Ramës fsheh të dhënat, të nisë menjëherë zbatimi i ligjit të dekriminalizimit

Formulari i vetëdeklarimit i kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Evlis Roshi, i publikuar nga media, tregon një përpjekje të re për të mbrojtur krimin dhe inkriminimin. I shpallur nga Edi Rama si model për t’u marrë shembull nga të tjerët, ...

Me Shume
08 May
0

Votimi elektronik i pret rrugën shitblerjes së votës

Platforma e PD: Ulje e moshës së pensionit, rritje e  pagës minimale, subvencionimi i energjisë elektrike deri në 200 KW dhe faturës së ujit familjeve me ndihmë ekonomike, dhe ulje çmimi të energjisë për familjarët dhe bizneset. Anullim i koncesioneve korruptive në ...

Me Shume
07 May
0

Basha: Do të krijojmë kushtet dhe mundësitë që asnjë familje të mos rrijë në errësirë nga pamundësia për të paguar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka diskutuar platformën ekonomike të Partisë Demokratike me biznesmen dhe tregtarë të Gjirokastrës Zoti Basha vizitoi një rezervat të kultivimit të peshkut në Cepo ku u njoh me problemet që ndeshen në këtë sektor, ...

Me Shume
07 May
0

Rama e kthen TVSH-në, në Olsi Radio Televizion

Edi Rama ka bërë publik udhërrëfyesin se si mund të bëhesh drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar, të këtij institucioni me mijëra të punësuar, me fond 20 milionë euro në vit, dhe me disa tendera dhjetra milionë euro në ...

Me Shume
07 May
0

Sadriu i Ramës kap tenderat, njerëzit e tij në KPP shuajnë ankesat

Kemi bërë publike se si oligarku i Ramës, Sadri Abazit merr dhjetëra tendera, shpallet gjithnjë fitues, me ofertën më të lartë dhe merr pothuajse fondin limit. Tendera në OSHEE, tendera tek rrugët, tendera kudo. Madje së fundmi, u zbulua se ...

Me Shume
06 May
0

Afera 500 milionë euro e Ramës me CEZ, nis hetimi parlamentar

Parashtrimi i plotë i fakteve dhe argumentave nga z.Spaho, kryetar i komisionit hetimor parlamentar.  Me ligjin nr. 114/2014, datë 31/07/2014 është miratuar marrëveshja për zgjidhjen me mirëkuptim të marrdhenies ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë “CEZ, a. s.”. Opozita parlamentare ...

Me Shume
06 May
0

Pakti i bandave të drogës me Tahirin, 30 përqind të shumës në këmbim të paprekshmërisë

PD i ka dërguar letër Ramës ku i kërkon fotografimin e territorit me avione italiane. Asnjë masë, asnjë përgjigje.   Nisur nga kanabizimi i Shqipërisë, prej më shumë se dy javësh, në cilësinë e zv-kryetarit të komsionit parlamentar të sigurisë, i ...

Me Shume
06 May
0

Oligarkët e Ramës kapin tenderat dhe zyrën e ankesave për tenderat

Një prej oligarkëve të Edi Ramës, që kap tendera në cdo institucion është deputeti i tij Sadri Abazi, me kompaninë alko-impex. Dy ditë më parë, ne denoncuam një rast flagrant se si ai mori 780 milionë lekë nga Bashkia Librazhd ...

Me Shume
05 May
0

Të përzemë nga pushteti me të gjitha mjetet demokratike të mosbindjes civile, njeriun që po vret të ardhmen e tyre

Disa kohë më parë në këtë parlament i dhashë një këshillë të sinqertë dhe miqësore Edi Ramës. I dhashë një këshillë të cilën ma kishte dhënë në fëmijërinë time më të hershme një mësues ndaj të cilit i jam shumë ...

Me Shume