fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike

Ashtu siç mbronte dje Arben Ndoken e Mark Frrokun qe detyronin femrat te prostituonin ashtu dhe sot Edi Rama ka dale ne mbrojtje te nje perdhunuesi si Elvis Roshi. Kjo eshte e turpshme.  Edi Rama duhet tu kerkoje ndjese shqiptareve ...

Me Shume
01 Jun
0

Basha: Rama barazon Roshin e dënuar për përdhunim me punën e emigrantëve shqiptarë, do ta çlirojmë Kavajën nga terrori i krimit

Partia Demokratike zgjeron koalicionin kundër të keqes, krimit të veshur me pushtet dhe rrënimit ekonomik,  koalicioni opozitar i bazuar në vlera dhe jo pazare. I vetmi kusht për t’iu bashkuar koalicionit opozitar janë vlerat, është besimi në një Shqipëri të ...

Me Shume
01 Jun
0

Bizneset mbyllen, konsumi bie, papunësia rritet, pagat e pensionet nuk rriten, Ahmetaj dhe Rama e quajnë pranverë

Përballë gjendjes së rënduar ekonomike qeveria ka zgjedhur rrugën më të lehtë, propagandën ministrore për t’i mbushur mendjen shqiptarëve që po jetojnë në pranverën ekonomike. Megjithëse shifrat dhe të dhënat, të zhveshura nga propaganda bajate, flasin krejt të kundërtën. Qendra ...

Me Shume
31 May
0

Dënimi i Roshit në Itali për përdhunim, Rama u kërkon socialistëve të mblidhen në shesh e të mbrojnë përdhunesin

Edhe më tronditëse bëhet e vërteta rreth të shkuarës kriminale të Roshit të Ramës, modelit të Edi Ramës për bashkitë. Dëshmia e penalitetit që është publikuar sot, e ardhur nga Ministria e Drejtësisë Italiane, thotë se Elvis Roshi është dënuar ...

Me Shume
31 May
0

Basha: Rama fsheh të vërtetën, Elvis Roshi i dënuar edhe në Zvicër për trafik droge. Largimi i Edi Ramës është zgjidhja, me të mbrojtja e kriminelëve do të vazhdojë

Është një ditë e rëndësishme për një nga reformat më të rëndësishme në Republikën e Shqipërisë në këto 25 vite, më të rëndësishmen të këtyre 3 viteve, që ka vulën dhe firmën e Partisë Demokratike por mbështetjen e çdo shqiptari ...

Me Shume
31 May
0

Rama pranon megaaferën me stadiumin, fsheh dokumentat e korrupsionit

Edi Rama ka pranuar zyrtarisht një prej aferave të tij më të mëdha korruptive që është qendra e biznesit dhe kulla në stadiumin Qemal Stafa, duke mbajtur të fshehtë dokumentacionin që ne i kërkuam zyrtarisht. Pas kërkesës  së dytë për ...

Me Shume
31 May
0

PPE mbështetje Partisë Demokratike për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme

Partia Popullore Europiane dhe partitë simotra mbështesin Partinë Demokratike për platformën e saj elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Në Luksemburg për 40-vjetorin e PPE, me drejtuesit më të lartë të Bashkimit Europian, kryetarë shtetesh dhe qeverish ...

Me Shume
30 May
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shumë qytetarë dhe socialistë, tjetër gjë presin nga Musa Ulqini. Presin që Musai të mos pajtohet me krimin që ka zënë çdo pore të partisë. Ndoshta ai nuk e ka kurajon të kërkojë llogari pse partia ku është themelues, është ...

Me Shume
30 May
0

Rama urdhëron terror policor ndaj protestuesve që kërkojnë largimin e kriminelëve nga pushteti

Edi Rama jo vetëm po i mban banditët e trafikantët që ka katapultuar në zyrat e shtetit, por ka urdhëruar dhe terror ndaj qytetarëve që protestojnë dhe kërkojnë pastrimin e zyrave nga krimi, çlirimin e pushtetit nga kriminelët. Një farë ...

Me Shume
30 May
0

Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria, Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

Trafikut të drogës që bëjnë bandat e Tahirit dhe Edi Ramës, i janë shtuar tashmë dhe armët. Eshtë kjo arsyeja pse Edi Rama nervozohet kur e pyet gazetarja e euroneës për trafikun e armëve. Krekoset dhe shet mend Edi Rama ...

Me Shume