fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Thellohet korrupsioni në shendetësi, Beqa milliona për të blerë heshtjen e të arrestuarit

Skandalet korruptive në shendetësi, në sektorin më jetik në vend po thellohen. Dosja e vjedhjeve dhe abuzimeve po zmadhohet çdo ditë, sipas skemës që ka ngritur Edi Rama me Ilir ...

ME SHUME

Nuk zgjidhet kriza Rama me kopje gjysmake te programit te opozites. Rama kërkon të blejë kohë nga frika e protestave dhe revolta ne vend

Edi Rama dhe skota e tij vjedhin ditë për ditë paratë e  fermerëve, banorëve të qyteteve e të fshatrave, të punësuar, pensionistë, të rinj vjedhin taksat,  vjedhin doganat, vjedhin tatimet. ...

ME SHUME

Konventa e Kavajës, kandidatët për kreun e FRPD ide për zgjerimin dhe funksionimin e Forumit

Debati i hapur i kandidatëve për kryetar të Forumit rinor të Partisë Demokratike vijoi sot në Kavajë. Në hapje të forumit, i ngarkurari i kryesisë, deputeti Flamur Noka tha se ...

ME SHUME

PS-LSI mbulojnë të inkriminuarit në administratën publike

Komisioni hetimor për verifikimin e ligjshmërisë të të emëruarave në administratën publike zhvilloi sot mbledhjen e radhës me një propozim të ri nga maxhoranca për të mos kryer hetim të ...

ME SHUME

100 milionë dollarë buxhet për bujqësinë, pa taksa dhe pa akcizë për fidanët, farat, plehrat, naftën për fermerët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me banorë dhe fermer të Selenicës në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”.  Zoti Basha është njohur me situatën e rëndë ...

ME SHUME

73 mijë qytetarë kanë humbur punën në dy muaj, Rama-Meta kanë preokupim të ruajnë garnizonet e hajdutëve dhe vendet e tyre të punës

Pyetje: Kryeministri Rama ka deklaruar se tregtarët po përdoren, në fakt cili është qëndrimi i Partisë Demokratike lidhur me këtë protestë sot dhe lidhur me shifrat e papunësisë, siç raportojnë mediat ...

ME SHUME

Inkriminimi, Tahiri kthen në Interpol oficerin e përfshirë në drogë dhe korrupsion

Kur Ministri i Brendshëm është i lidhur me bandat e në shërbim të tyre, kur dy drejtues të rëndësishëm si ai i Gjirokastrës dhe i Korcës janë kapur të përfshirë ...

ME SHUME

PD do bllokojë në gjykatë vjedhjen e qytetarëve me “Veliaj parking”

Me ardhjen e Erjon Veliajt në krye të Bashkisë së Tiranës, lukunisë së hajdutëve të maxhorancës Rama-Meta i është shtuar dhe një front i ri vjedhjeje. Në mbledhjen e fundit ...

ME SHUME

Qeveria e korruptuar në çdo qelizë të saj

Të nderuar kolegë, Si nënë dhe si grua, dua tju drejtoj nje pyetje kolegeve te mazhorances:  Pse nuk ndaluat sot, qoftë dhe dy minuta, të takonit ato gra e nëna ...

ME SHUME

Po kthehen arrestimet për agjitacion dhe propagandë

Kolegë deputetë, Para se të nis fjalën time në lidhje me konventën për të drejtat e njeriut, dua të sjell në vëmëndjen tuaj që Ligji për Administratën Publike ishte një ...

ME SHUME
327328329330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522