fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 Jun
0

Vota në 21 Qershor është votë për familjet, fëmijët, për një Korçë dinjitoze dhe me shpresë

Dita e fundit e fushatës së kandidatit Gjergj Mero u përqëndrua në takimet përmbyllëse në fshatrat Mborje, Dvoran, Belorta dhe Dishnicë. Një entuziasëm i  madh, shpresë, shtrëngime duarsh dhe emocione të forta, ishte panorama mikpritëse e çdo takimi. Kandidati Gjergj ...

ME SHUME
19 Jun
0

Gruaja në Elbasan, e rrënuar ekonomikisht dhe pa mbështetje për punësim

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të qytetit. E pranishme në këtë takim, ishte kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë Albana Vokshi. Znj. Vokshi ka kërkuar ...

ME SHUME
19 Jun
0

Duma: Pas 21 Qershorit do shpëtojmë qytetin, turizmin, plazhin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e zonës së plazhit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të shpëtohet qyteti, turizmi e plazhi nga pengmarrja dhe nuk do të lejojë që qytetarët të ...

ME SHUME
19 Jun
0

Basha: Bashkimin e shqiptarëve për punë dhe dinjitet, nuk ka forcë ta ndalë

Kamza lajmëtare e fitores së demokracisë dhe qytetarëve! Mirë se ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, të rinj e të reja, qytetare e qytetarë të Kamzës e të Paskuqanit, maratonomakë dhe lajmëtarë të fitores së demokratëve, demokracisë dhe qytetarëve! ...

ME SHUME
19 Jun
0

Halim Kosova me qytetarët që nisin ditën në orët e para të mëngjesit

Halim Kosova ka bërë disa takime jo të zakonta në orët e para të mëngjesit me qytetarë e banorë që e nisin punën më herët se të tjerët. Kandidati për kryebashkiak ka garantuar taksistët për luftë ndaj informalitetit. “Ikin të ...

ME SHUME
19 Jun
0

Duma: Hapësirë publike për tregun industrial, 50 % më pak taksa

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me tregtarët e tregut industrial në qytet. Duma tha se bashkia do tu ofrojnë këtyre bizneseve një hapësirë publike në mënyrë që të ulin kostot nga qeraja e lartë që paguajnë sot ...

ME SHUME
18 Jun
0

Ndershmëria na bashkon me qytetarët, pas tre ditësh fitorja e përbashkët

Fjala e z.Kosova në mitingun mbyllës të Njësisë 5  Miqtë e mi Ju falenderoj nga zemra Mikpritjen tuaj, besimin tuaj e kam ndjerë që në ditën e parë të fushatës e deri sot që jemi mbledhur kaq të shumtë në ...

ME SHUME
18 Jun
0

Fitorja e Kavajës, është pararendja e fitores së madhe së qytetarisë

Basha: Dyshja Rama-Meta, piramida më e madhe e mashtrimit politik. Basha: Më 21 qershor votë njerëzve të punës dhe jo të krimit Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbyllje të fushatës elektorale në Kavajë Mirëmbrëma Kavaja, mirëmbrëma zonja ...

ME SHUME
18 Jun
0

Duma: Si kryebashkiake do mbroj çdo qytetar

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit me entuziazëm nga banorët e fshatit “Sektori Rinia”. Duma tha se si kryebashkiake do të mbrojë çdo qytetar në bashkinë e madhe dhe do luftojë varfërinë duke hapur vende të reja ...

ME SHUME
18 Jun
0

Deklaratë e Deputetes së Partisë Demokratike, dega Tropojë, Mimoza Hajdarmataj

Presioni që po ushtrohet për tjetërsimin e vullnetit të votës së tyre, madje edhe të familjareve të tyre në këmbim të vendit të punës  është një rast i paprecedent në një sistem demokratik. Presioni dhe shantazhi ndaj punonjësve të administratës është shenjë ...

ME SHUME