fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

09 Sep
0

Ilir Meta iu imponua CEZ-it për Ismailajn, ka vetëm një rrugë; dorëheqja dhe dalja para drejtësisë

Ilir Meta po prodhon çdo ditë reagime të dëshpëruara që vërtetojnë pozitën e tij të vështirë, nën akuzë për marrje rryshfeti. Provat dhe dëshmitë për skemën e madhe të korrupsionit dhe mashtrimit ku është direkt i përfshirë Ilir Meta, janë ...

ME SHUME
09 Sep
0

Regjimet shtypëse janë njësoj, të ngrihemi e ti hapim vendit rrugën drejt Europës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në përkujtimin e 69 vjetorit të kryengritjes anti-komuniste të Postribës. Basha shprehu vlerësimet për kurajon dhe sakrificën e patriotëve të Postribës që u ngritën kundër shtypjes së regjimit komunist në vitin ...

ME SHUME
09 Sep
0

ODIHR konfirmon rënien e zgjedhjeve, bashkë me qytetarët do rikthejmë votën e lire

OSBE-ODIHR publikoi Raportin përfundimtar për zgjedhjet e 21 Qershorit, i cili me plot gojën mund të cilësohet si damka më e zezë që ka marrë një proces zgjedhor në Shqipëri që prej vitit 2003. 3 janë konkluzionet kryesore të Raportit. ...

ME SHUME
08 Sep
0

Fakte të reja për rryshfetin miliona eurosh të Ilir Metës. Të japë dorëheqjen, prokuroria të nisë hetimin

Fakte të reja janë publikuar sot për korrupsionin dhe skemën e mashtrimit me miliona euro në CEZ.  Agjensia BIRN ka bërë sot publike dëshminë e plotë të ish drejtorit të CEZ, Hajsek, i cili u ka deklaruar avokatëve të qeverisë ...

ME SHUME
07 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Nuk mund dhe nuk do të hetohet dot Saimir Tahiri për akuzat tronditëse ndaj tij, përsa kohë si Ministër i Brendshëm e ndan pushtetin me bandat e drogës. Nuk mund dhe nuk do të hetohet dot Saimir Tahiri, përsa kohë ...

ME SHUME
07 Sep
0

Krimi në pushtet sjell vetëm krim, varfëri, e mjerim

Në ndryshim nga arsyet që paraqet raporti i Komisionit të Mandateve për votimin që sapo bëmë për heqjen e imunitetit Prenga, ne e votuam jo vetëm për faktin që u përfshi në këtë krim para 24 orësh por e votojmë ...

ME SHUME
07 Sep
0

Reagim i Partisë Demokratike për ngjarjen kriminale në Gruemirë

Partia Demokratike dënon më forcë sulmin kriminal ndaj qytetarit dhe mbështetësit të Partisë Demokratike në Gruemirë, Arsim Burgaj. Prona e Burgajt është shkatërruar me tritol nga një sulm me motive politike, prapa të cilit qendron deputeti socialist Paulin Sterkaj, i ...

ME SHUME
06 Sep
0

Rasti i Prengës, dëshmi e inkriminimit masiv nga Rama dhe Meta

Pyetje: z. Strazimiri, çfarë u vendos në mbledhjen e sotme të Këshillit? U vendos ti hapet rrugë Prokurorisë për hetimin e mëtejshëm dhe ti hiqet imuniteti i deputetit Prenga. Unë do të doja të theksoja që kemi 2 vjet që ...

ME SHUME
06 Sep
0

PD publikon dëshminë tronditëse të oficerit Zagani për lidhjet e ministrit të brendshëm me bandat e drogës, Tahiri të Largohet

Një nga dëshmitë më tronditëse të kohëve të fundit, të oficerit të lartë të anti-drogës, Zagani, që flet për lidhjet e Ministrit të Brendshëm me bandat e trafikut të hashashit, heroinës e kokainës, u ndërpre me dhunë nga qeveria. Oficeri ...

ME SHUME
05 Sep
0

Kryesia e Partisë Demokratike përcakton qendrimet për gjendjen e rëndë në vend

Gjendja në vend është e rëndë dhe e përkeqësuar ndjeshëm gjatë 72 orëve të fundit. Sot në mëngjes, në të gdhirë, një deputet i Edi Ramës i sjellë enkas prej tij nga skutat më të errëta të krimit, gjakosi brenda ...

ME SHUME