Category Archives: Lajmi fundit

26 Apr
0

Ndihma ekonomike e familjeve në nevojë do të dyfishohet brenda vitit të parë të Republikës së Re

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për problematikat e Qarkut të Lezhës, për varfërinë, mungesën e vemendjes së shtetit, braktisjen totale të qeverisë. Zgjidhjet që ofron Republika e Re, me qeverisjen për qytetarët. Paraditen e 68 në Sheshin e Lirisë, kryetari ...

Me Shume
26 Apr
0

Republika e Re i ka të gjitha mundësitë të ndryshojë jetën e shqiptarëve, ajo nis me votën e lirë e të ndershme

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 68 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Me dhjetëra herë qytetarët dhe qytetaret e Qarkut të Lezhës, nga Bashkia e Lezhës, nga Bashkia e Kurbinit, nga Bashkia e Mirditës, e ...

Me Shume
25 Apr
0

Edi Rama refuzoi zgjidhjen me dialog; javën tjetër nis mosbindja civile, do të ketë vetëm zgjedhje të lira e të ndershme

Më lejoni ta nis fjalën time sonte me një falenderim dhe mirënjohje të thellë për David McAllister, kryetarin e Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, njëkohësisht zv/president i Partisë Popullore Europiane, si dhe për eurodeputetin Knut Fleckenstein, raporterin ...

Me Shume
25 Apr
0

Qeveria e re e Republikës së Re, çdo qindarkë do ta çojë tek qytetari e nevojat e tij

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për gjendjen e sotme në Qarkun e Fierit, shkatërrimin e ekonomisë, të arsimit, të shëndetësisë. Varfëria dhe ikja masive e të rinjve, shpërdorimi dhe pasurimi i oligarkëve me pasuritë e mëdha që ka ky qark, ...

Me Shume
25 Apr
0

Me dialog ose me përballje, populli gjithmonë do të fitojë

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 67 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Sot në agorën e lirisë kanë ardhur përfaqësues të fushave dhe shtresave të ndryshme shoqërore, ekonomike, intelektuale, të Qarkut të Fierit. Nga Fieri, ...

Me Shume
25 Apr
0

Bruksel, Albana Vokshi në Forumin e Grave të EPP: Shqipëria proteston për të drejtën e votës, qeveria e Edi Ramës e lidhur me kartelet e drogës, miliarda euro për blerjen e parlamentit 2017

Doris Pack: Qeveria e Tiranës e lidhur me krimin, diplomatët heshtin… McAllister ndërmjetësi i duhur për të bindur palët për “qeverinë e zgjedhjeve.”   Protesta e Partisë Demokratike për Votën e Lirë u bë pjesë e diskutimeve në takimin e ...

Me Shume
24 Apr
0

Shqiptarët të bashkuar e të vendosur për realizimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Përshëndetja e Lulzim Bashës në mbyllje të protestës 1 orëshe, paqësore, e të vendosur në akset kryesore të vendit Jemi të bashkuar në këtë lëvizje kombëtare dhe europiane, të bashkuar në vendosmërinë tonë për të mos ia dorëzuar Shqipërinë, krimit ...

Me Shume
23 Apr
0

Nesër në ora 11, një orë bashkim qytetar dhe popullor për Shqipërinë pa drogë, pa krim në pushtet, për Shqipërinë me zgjedhje të lira e të ndershme

Në këtë mbrëmje të 65-të të protestës tonë pa ndalim, 24 orë në ditë jemi mbledhur sonte këtu, bashkë me kryetarët e partive aleate të koalicionit të opozitës së bashkuar, për të dhënë nga ky shesh i lirisë, bashkë me ...

Me Shume
23 Apr
0

Nesër bashkohemi në paqe e të vendosur, paralajmërojmë për 1 orë republikën e vjetër të krimit, të drogës e korrupsionit

Sa herë që mblidhemi në këtë agorë, qytetarë, përfaqësues të këtij populli fisnik dhe europian marrin fjalën dhe ndajnë të vërtetat e tyre, dhe sot në këtë ditë të 65, na nderojnë kampionë të vërtetë të sportit shqiptar, të cilët ...

Me Shume
23 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike dhe Opozitës së Bashkuar

Me urdhër të Edi Ramës, krerët e policisë që nuk luftojnë krimin, trafikantët, banditët, por bëhen palë me ta, kërcënuan sot qytetarët e lirë të vendit, në një përpjekje të dëshpëruar për të ndalur popullin të shprehet. Partia Demokratike dhe ...

Me Shume