fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Apr
0

Masakra me arsimin në Lushnjë, u hodhën në rrugë qindra mësues

Kryetari i Partisë Demokratike të Lushnjës, Myslym Murrizi bëri publike një numër dokumentash mbi shkeljet e mëdha ligjore në drejtorinë arsimore të këtij rrethi. Sipas z Murrizi, praktika e shkarkimeve të paligjshme ka vijuar me të njëjtin ritëm siç ndodhte ...

Me Shume
24 Apr
0

Pa ushqim, pa ndriçim, me fëmijë autik, familja Merko në Korçë akuzon Peleshin, Filon e institucionet e shtetit

Në fshatrat e Korcës varfëria dhe papunësia është ulur këmbëkryq, ndërsa  shërbimet dhe mbështetja sociale janë inekzistente. Familja Merko me tri fëmijë ku djali i vogël 5 vjeç, është autik, nuk merr asnjë lek nga ndihma sociale, apo kemp, ndërkohë ...

Me Shume
23 Apr
0

Spitali ushtarak në krizë, Rama të kthejë milionat që ka ndarë me miqtë, tek qytetarët

Deputetët e përfaqësuesit e PD shohin nga afër gjendjen, Vokshi: Mungojnë gjërat bazë, paratë i marrin klientët e Ramës, qytetarët blejnë vetë çdo gjë. Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, Albana Vokshi, bashkë me deputetë të PD-së, dhe ...

Me Shume
23 Apr
0

Punësimi prioritet numër një i Partisë Demokratike, energji falas deri në 200 kw për familjet në ndihmë ekonomike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me tregtarë dhe banorë të Rrëshenit. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e tyre që nga largimet abuzive nga puna, taksat e larta, rënia e fuqisë blerëse etj. Një nga shqetësimet ...

Me Shume
23 Apr
0

Thellohet afera e stadiumit, arkitekti i dënuar për korrupsion, federata mban vetëm fushën e pak zyra në pronësi

Thellohet afera korruptive me stadiumin Qemal Stafa. Edi Rama ka perzgjedhur për planin e tij klientielist dhe korruptiv të ndërtimit të qëndrës tregtare dhe kullës, në vend të stadiumit, arkitektin Italian Marco Casamonti, i njohur në Shqipëri për ndërtimin e ...

Me Shume
22 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Edi Rama riktheu sot dënimin e byrose së partisë duke u hakmarrë ndaj Sali Berishës për denoncimin që i bëri partnerit të tij Shullazi. E njëjta byro që është e verbër dhe e shurdhër për të parë fyerjet skandaloze dhe ...

Me Shume
22 Apr
0

“Shtetit” Rama-Shullazi-Tahiri po i vjen fundi, Shqipëria do u kthehet shqiptarëve

Në Shqipëri  ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndësishme e cila vlen shumë më tepër  se logoretë e dala boje të Edi  Ramës: Prokuroria, pjesa e pakapur nga Edi Rama, pjesa jashtë kontrollit të Edi Ramës, ka vënë në pranga ...

Me Shume
22 Apr
0

Rama i shton planit klientelist për stadiumin dhe një kullë betoni, PD: Do ta anulojmë

Edi Rama zbuloi për publikun një prej planeve me korruptive e klienteliste të këtyre 3 viteve, siç është qendra e madhe e biznesit dhe e tregtisë aty ku gjendet sot Stadiumi Qemal Stafa. Përveçse e kthen stadiumin në një qendrën ...

Me Shume
21 Apr
0

Propaganda socialiste, më shumë dua partinë se Shqipërinë, njofton një të vërtetë të trishtë: varfërinë

Parafolësja ne fakt s’duhet te kishte falenderuar për këtë pr.ligj Ministrin e Mirëqenies, por duhet te kishte falenderuar Sali Berishen I cili e inicioi kete projekt ne 2010, ka pasur negociata intensive me banken Boterore dhe me palet e interesit. ...

Me Shume
21 Apr
0

Varfëria në kulm, qeveria punon për krimin

Të nderuar qytetarë projektligji në fjalë mbi disa shtesa dhe ndryshime në ligjin për ndihmën dhe shërbimet shoqërore nuk është veçse një farsë tjetër nga ato që janë me shumicë në këtë qeverisje. Thuhet në raport se ky projektligj, pretendoni ...

Me Shume