Category Archives: Lajmi fundit

09 Feb
0

Shfuqizim i ligjit të Arsimit të Lartë, stazhe pune të paguara për 10 mijë të rinj në vit

Lulzim Basha me të rinjtë në Tiranë. Kur rinia ngrihet, asnjë qeveri e korruptuar dhe e inkriminuar nuk e mban dot peng vendin. Me 18 shkurt, bashkë për një vendim të madh që kthen qeverisjen tek njerëzit Kryetari i Partisë ...

Me Shume
09 Feb
0

Thirrje durrsakëve: të ndalim betonin e Dakos dhe bandat e Ramës me vendimin e madh të 18 shkurtit

Kryetari i Partisë Demokratike u bëri thirrje qytetarëve të Durrësit të bashkohen në lëvizjen e madhe të 18 shkurtit në Tiranë, për të ndalur pushtetin e korruptuar dhe të inkriminuar që i ka braktisur ata, dhe që kërkon të ruajë ...

Me Shume
08 Feb
0

18 Shkurti dita kur ngrihemi bashkë për të marrë një vendim të madh

Qindra fermerë të Lushnjës mirëpritën kreun e demokratëve Lulzim Basha  në krah të rrugës nacionale në fshatin Grabian. Revolta e tyre ndaj qeverisë ishte e madhe pasi nga qeveria nuk kanë asnjë përkrahje. Asnjë subvencion, asnjë investim në bujqësi, çmimet ...

Me Shume
08 Feb
0

Kur Rama shpërfill drejtësinë me Pezën, drejtësinë e kërkon populli me 18 shkurt

Enkelejd Alibeaj për mosparaqitjen e deputetit të Edi Ramës në prokurori për të dhënë shpjegime   “Çdokush, që dje, është i informuar se deputeti i Edi Ramës, Alfred Peza i është shmangur prokurorisë. Ka shpërfillur kërkesën e prokurorisë për tu ...

Me Shume
08 Feb
0

Me 18 shkurt nis ndryshimi, zgjedhjet nuk i dikton krimi, por qytetarët

 -Lulzim Basha me qytetarët e Fierit. Me  18 shkurt në orën 12 nis nga Tirana rruga pa kthim për t’u kthyer pushtetin qytetarëve duke nisur me garantimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme -“Kjo lëvizje qytetare nuk do të ...

Me Shume
08 Feb
0

Paratë për miqtë e klientët, Edi Rama 6 miliardë e 700 milionë lekë në 3 vite për deputetin Qefalia

Grida Duma denoncon aferën. Ngrihemi bashkë me 18 shkurt për të ndalur zhvatësit  Edi Rama kujdeset vetëm për miqtë dhe klientët. Ja një shembull tipik se si përfitojnë njerëzit e tij nga paratë e shqiptarëve. Firma e deputetit socialist, Qefalia, ...

Me Shume
07 Feb
0

I dënuari për përdhunim e trafik droge, organizon koncert për fëmijë. Të ngrihemi me 18 Shkurt

“Shihni pak këtu, i dënuari për trafik ndërkombëtar droge. I dënuari për përdhunim në grup, Elis allias Edvin Rroshi shpërndan afishe dhe sot në Kavajë, se ai i dënuari për përdhunim të të miturve, do të kujdeset personalisht për të ...

Me Shume
07 Feb
0

“Të ngrihemi të gjithë bashkë në 18 shkurt për të thënë njëzëri se nuk mban më”

 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon banorët e Kamzës, të gjunjëzuar nga mungesa e ndihmës ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua mëngjesin e sotëm me qytetarë të Kamzës dhe vizitoi disa familje në nevojë. Ai bisedoi ...

Me Shume
06 Feb
0

Të braksitur e të mashtruar nga qeveria, drama për banorët e Zharrësit nuk ka fund

Të zhgënjyer dhe të braktisur nga qeveria, kryefamiljarët e fshatit Zharrës së Patosit, kanë rinisur grevën e urisë prej 4 ditësh. Banesat e tyre janë pothuaj të pabanueshme dhe në rrezik për tu shembur për shkak të shpërthimeve në zonën ...

Me Shume
06 Feb
0

18 shkurti nuk është thjeshtë protestë, është lëvizje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bashkëbisedim me të rinjtë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në orën 12:00 zhvilloi një takim me të rinjtë e Degës 2, lidhur me protestën e 18 shkurtit. Gjatë takimit zoti Basha identifikoi rininë ...

Me Shume