Category Archives: Lajmi fundit

20 Feb
0

Përkujtohet në Sheshin e Lirisë 20 Shkurti, misioni vazhdon për zgjedhje të lira e të ndershme

Nën tingujt e këngës wind of change, në Sheshin e Lirisë u organizua sot një mbrëmje artistike, si përkujtim dhe reflektim per 20 Shkurtin 1991. Nën moderimin e artistit Arben Skënderi, dhjetra të rinj lexuan poezi e disa protagonistë rrëfyen ...

Me Shume
20 Feb
0

26 vjet pas rrëzimit të diktatorit, shqiptarët të bashkuar në shesh për votën e lirë

Bashkëbisedimi sot në Sheshin e Lirisë, ishte entuziast dhe i zjarrtë, pasi 20 shkurti është ditë e vecantë për shqiptarët. 26 vite më parë shqiptarët rrëzuan shtatoren e diktatoritr. Si sot, 26 vite më parë shqiptarët kërkuan themelin e një ...

Me Shume
19 Feb
0

S’do të ketë zgjedhje fasadë, qeveri teknike, qeveri për zgjedhje të lira, është zgjidhja

Gazetarët e njohur Armand Shkullaku dhe Sonila Meço u bënë sot pasdite pjesë e një bashkëbisedimi me të rinjtë në Sheshin e Lirisë, në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Të rinjtë e pranishëm ngritën shumë pyetje dhe shqetësime për kriminalizimin e ...

Me Shume
18 Feb
0

Fjala e Lulzim Bashës në protestën e sotme

Të dashur bashkëqytetarë, Vëllezër dhe motra, Nga Tirana dhe nga gjithë Shqipëria, shqiptarë të ndershëm, shqiptarë të lirë, bashkimi më i madh popullor që ka njohur ndonjëherë ky vend, është derdhur sot këtu në këtë shesh, sheshin e lirisë, sheshin ...

Me Shume
17 Feb
0

Bashkohu nesër me festën gjigante të demokracisë, protesta më e madhe që ka njohur vendi, që do sjellë fitoren e qytetarëve

Mesazhi i Lulzim Bashës, një ditë para 18 shkurtit: “Ftoj çdo shqiptar, eja nesër, bashkohu! Eshtë një bashkim i madh popullor, është një festë e çdo qytetari. Të vijnë me gratë, me të rejat, me të rinjtë, me familjet. Ne ...

Me Shume
17 Feb
0

Gratë nga Kukësi nesër në protestë, Rama po nxjerr kriminelët nga burgjet!

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi bëri thirrje nga Kukësi  për pjesëmarrje masive në protestën e 18 shkurtit për të mbrojtur Shqipërinë nga destabilizimi. Vokshi tha se Rama po nxjerr nga burgjet kriminelët për të ...

Me Shume
16 Feb
0

Me protestë paqësore, demokratike, por të vendosur do të ndryshojmë Shqipërinë me 18 shkurt

Lulzim Basha me qytetarët e njësisë 4 në Tiranë: “Dicka e madhe po ndodh dhe është përtej axhendës tonë politike, është axhenda e cdo qytetari shqiptar, është axhenda e gjithë Shqipërisë edhe e këtyre fëmijëve për nesër. Prandaj, të gjithë bashkë, ...

Me Shume
16 Feb
0

Pronarët pjesë e vendimit të madh të 18 shkurtit 

Takim i departamentit të pronave të PD me pronarët në Vlorë. Qeveria aktuale ka përkeqësuar gjendjen me ligjin anti-kushtetues. Zgjidhja e çështjes së pronave me programin e Partisë Demokratike  Pronarët vlonjatë të cilët kërkojnë prej katër vitesh kthimin e pronave ...

Me Shume
16 Feb
0

Të marrim vendim, ‘Pulla e Kuqe’ të mos vijë më në parlament!

Parafolësi (Arben Ahmetaj) të shkojë aty se harroi çizmet e hajdutit. Në mbështetje të kërkesës së zonjës Topalli për mungesën e kryeministrit, theksoj se ai nuk është më kryeministër, ai është “pulla e kuqe” e këtij parlamenti! Ndaj mos të ...

Me Shume
15 Feb
0

Gratë dhe nënat mbajnë çdo ditë peshë të pabarabartë dhe të padrejtë. Projekti i PD do lehtësojë jetën e tyre

-Kryedemokrati Basha takim me Lidhjen Demokratike të Gruas. “Si baba i dy vajzave e kuptoj ankthin e nënave shqiptare. Kemi një program konkret që ofron mbështetje dhe ndihmë. Zgjidhja kalon përmes vendimit të madh të 18 shkurtit.  -Doris Pack: Ndiej ...

Me Shume