fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Oct
0

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët shqetësimet e tyre, vështirësitë e të cilëve sa vijnë dhe ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët shqetësimet e tyre, vështirësitë e të cilëve sa vijnë dhe ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët shqetësimet e tyre, vështirësitë e të cilëve sa vijnë dhe ...

Me Shume
24 Oct
0

Rama porositi makinat e luksit tek miku i tij Papuli

Luksi qeveritar në kulmin e krizës ekonomike në vend, me marrjen e makinave Jaguar për ministrat, shoqërohet po ashtu me korrupsion. Eshtë një aferë e pastër, sepse që nga përcaktimi i markës së makinës “Jaguar”, e deri tek lloji i ...

Me Shume
24 Oct
0

Rama gënjeu, ja provat e aferës së tij me CEZ dhe ndalimit të hetimit

Skandali i 600 milionë eurove të aferës së Edi Ramës me CEZ bëhet më ulëritës sa më shumë e mohon kryeministri, sa më shumë e fsheh atë. Në intervistën në Opinion me Blendi Fevziun, Rama paraqiti në publik një seri ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha me Fleckenstein: Mazhoranca s’ka vullnet për dekriminalizimin, kërkon të mbrojë personat me rekorde kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot  Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein. Dekriminalizimi ka qenë në qendër të këtij takimi. Zoti Basha ka vlerësuar mbështetjen  e eurodeputetit Fleckenstein për procesin e dekriminalizimit dhe angazhimin e tij për ...

Me Shume
23 Oct
0

Vokshi me gratë në Shkodër: Beqa në fushatë tenderash, kanceri i gjirit është rritur

Kryetarja e komisionit të punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Albana Vokshi deklaroi sot nga Shkodra se Ministria e Shëndetësisë nuk ka akorduar asnjë buxhet për shërbimin e mamografisë dhe kujdesin shëndetësor për të prekurat me kancerit të gjirit. Në një  ...

Me Shume
23 Oct
0

Ja si gënjeu Edi Rama për milionat e OSHEE-së

Nuk ka mënyrë më të keqe për të mbuluar plaçkitjen e fondeve të OSHE-së, para të mbledhura me dhunë e me pranga, se sa me gënjeshtrat e kryeministrit. E mbrojti dje Edi Rama në parlament dhe në emisionin opinion deputetin ...

Me Shume
23 Oct
0

Shqiptarët s’kanë bukë, kryeministri dhe ministrat e korruptuar marrin Jaguar

Në kohën kur varfëria e ka kaluar kufirin, kur ekonomia është në krizë të thellë, kur papunësia shtohet dhe qytetarët janë çdo ditë e më të pashpresë, Edi Rama mendon se ka ardhur koha që Ilir Beqja, Saimir Tahiri, Damian ...

Me Shume
23 Oct
0

Basha: Të vendosur për ta hequr vendimarrjen nga klanet kriminale dhe për tua rikthyer qytetarëve 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e drejtuesve më të lartë të institucioneve europiane dhe drejtuesve të partive e qeverive të vendeve anëtare, për iniciativën e Partisë Demokratike, ndonëse me ndihmën e Parlamentit Europian një vit më ...

Me Shume
349350351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534537