Category Archives: Lajmi fundit

25 Mar
0

Shqipëria do të pastrohet nga droga, nga krimi dhe inkriminimi vetëm me votë të lirë e të ndershme

Pedagogë, profesionistë, studentë dhe qytetarë të thjeshtë bashkëbiseduan në sheshin e lirisë, në ditën e 36 të protestës, lidhur me situatën e drogës dhe pasqyrimin e saj në raportet ndërkombëtare, si ai i Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Europol, dhe ...

Me Shume
25 Mar
0

Lulzim Basha në Sheshin e Lirisë: 3 mesazhet e vizitës në SHBA

Mirëmbrëma zonja dhe zotërinj,   Vëllezër dhe motra,   Mirëse ju gjej në sheshin e lirisë, në sheshin e fitores!   E di se jo vetëm protestuesit e pranishëm sot, por cdokush po pret lajme nga zemra e demokracisë, nga ...

Me Shume
24 Mar
0

Basha nga Uashingtoni: Zgjedhje me Ramën, zgjedhje me krimin, zgjedhje farsë, nuk do të ketë

VOA: Basha mire se erdhët. Basha: Mirë se ju gjeta! VOA: Basha, sot presidenti dekretoi datën e zgjedhjeve në kavajë, a do të merrni pjesë ju në to? Basha: Qëndrimi i Partisë Demokratike dhe i gjithë opozitës është shprehur tashmë. ...

Me Shume
24 Mar
0

Prona e grabitur nga komunizmi duhet t’u kthehet 100% pronarëve të ligjshëm

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për një prej problemeve më të mprehta të tranzicionit. PD nuk e zgjidhi dot plotësisht cështjen e pronave, por ka një plan realist dhe të zbatueshëm. Rama ka projekt për shpronësim të ri. Zgjidhja vjen ...

Me Shume
22 Mar
0

Mesazhi i 22 Marsit: Të krijohet sa më shpejt qeveria teknike që garanton zgjedhje të lira e të ndershme

Në ditën e 33-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, në Sheshin e Lirisë pati një diskutim dhe reflektim për 22 Marsin 1992, ku 25 vite më parë shqiptarët rrëzuan me votë të lirë përfundimisht diktaturën komuniste. ...

Me Shume
21 Mar
0

Intervista e Lulzim Bashës dhënë mbrëmë në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, në Vizion Plus

Gazetarja, Olta Blaceri: Pranë meje është Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, do të doja ta filloja me një pyetje të drejtpërdrejtë. A do të niseni nesër për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës?   Lulzim Basha: Unë kam një ...

Me Shume
21 Mar
0

Dua të shoh veten time të përfaqësuar në parlament me njerëz me vlera, jo me kriminelë

Apeli i mbesës së At Zef Pllumit në një bashkëbisedim për shpirtin e Republikës së Re, në ditë e 32 të protestës. Artistë e historianë japin mesazhe në Sheshin e Lirisë   Në ditën e 32-të të protestës për zgjedhje ...

Me Shume
21 Mar
0

Intervista e Lulzim Bashës dhënë mbrëmë tek “Tonight Ilva Tare”, në Ora news

Ilva Tare: 31 ditë në çadër, cili është bilanci juaj? Sepse qeveria është aty ku ka qenë, janë ndërruar 4 ministra, z.Rama, për arsye elektorale ka thënë ai, koalicioni është sërish së bashku. Çfarë keni arritur?   Lulzim Basha: Asgjë ...

Me Shume
20 Mar
0

Një e treta e kandidatëve të PD, në zgjedhjet e lira dhe të ndershme do të jenë të rinj e të reja

Kryetari Lulzim Basha në bashkëbisedim me të rinj dhe të reja shqiptarë në Sheshin e Lirisë. Në Republikën e Re, qeveritari do të ulë kokën para qytetarit, dhe jo qytetari para qeveritarit Paraditen e 20 marsit kryetari i PD Lulzim ...

Me Shume
20 Mar
0

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 31-të të protestës

Sa është zbukuruar ky shesh sot në këtë ditë të 31-të të protestës nga drita e syrit tonë, rinia shqiptare, të rejat dhe të rinjtë, nga shpresa më e dëlirë e atdheut, e kombit e shoqërisë tonë. Këto të reja ...

Me Shume