Category Archives: Lajmi fundit

17 Mar
0

Bota po konfirmon drejtësinë e kauzës sonë

E shoh që jeni plot me energji, plot me entuziazëm dhe me shpresë dhe kjo është e përligjur sepse kjo betejë çdo ditë i afrohet më shumë fundit të sigurtë, fitores së kësaj lëvizjeje, fitores së çdo shqiptari. Rama e ...

Me Shume
17 Mar
0

Basha: Fatmir Xhafaj nuk do të jetë asnjë minutë ministri i Brendshëm i shqiptarëve

Ish-të përndjekurit: Mos harroni të burgosurit dhe ata që i burgosën. Në krye të tyre është Edi Rama  Në ditën e 28-të, protestës në Sheshin e Lirisë iu bashkuan të persekutuarit e regjimit komunist Qindra ish-të përndjekur nga regjimi komunist, ...

Me Shume
16 Mar
0

“Qeveria teknike do të funksionojë vetëm kur të ketë vulën e opozitës së bashkuar dhe qytetarëve të kësaj lëvizje popullore”

Pasdite në sheshin e lirisë qytetarët u mblodhën për të dëgjuar zërin e personave me aftësi të kufizuar dhe për të diskutuar mbi situatën e tyre ekonomike, sociale, psikologjike. Anëtarë të shoqatave të të verbërve, të jetimëve dhe paraplegjikëve ngritën ...

Me Shume
16 Mar
0

Zgjedhje të lira e të ndershme si themeli i Republikës së Re, ku pushtetin e kanë qytetarët dhe qeveria mbahet përgjegjëse në raport me premtimet e saj

Pasditen e 27-të në Sheshin e Lirisë të organizuar rreth forumit për personat me aftësi të kufizuara, qytetarëve iu bashkua edhe shkrimtari, Kim Mehmeti, i cili udhëtoi nga Shkupi për të mbështetur qëndresën qytetare për zgjedhje të lira e të ...

Me Shume
15 Mar
0

“Fasada nuk është vetëm simboli i gënjeshtrës, fasada është edhe instrumenti i vjedhjes së shqiptarëve nga kjo qeveri”

Kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedim mbi situatën urbanisitike dhe fasadat e Edi Ramës në infrastrukturë Paradite në sheshin e lirisë pedagogë, inxhinierë, arkitektë dhe qytetarë të thjeshtë, bashkëbiseduan për një nga problemet e mëdha të qeverisjes sot: Fasadat.  Lulzim Basha i quajti ...

Me Shume
15 Mar
0

Edi Rama ka paguar firmat më të mira të konsulencës për t’i bërë fresk qeverisjes së tij të inkriminuar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, komenton letrën e 6 senatorëve amerikanë drejtuar Sekretarit Amerikan të Shtetit. Në një letrër të gjashtë senatorëve amerikanë drejtuar sekretarit të shtetit të SHBA-ve Rex W. Tillerson, ku argumentohen arsyet e shqetësimit të tyre ...

Me Shume
14 Mar
0

Prononcim i z.Basha pas drekës me ambasadorë të vendeve të BE

Diskutuam për gjendjen politike në vend dhe bashkë me përfaqësuesit e tjerë të koalicionit opozitar, bëmë të qartë vendimin tonë për te mos u tërhequr nga beteja qytetare, nga beteja popullore për zgjedhje të lira dhe të ndershme, deri në ...

Me Shume
14 Mar
0

Basha pret ambasadorin e Federatës Ruse: Njohja e pavarësisë së Kosovës dhe mbështetja e marrëveshjes së Ohrit nga Moska do sillnin kapitull të ti në marrëdhëniet dypaleshe

Kryetari i PD, Lulzim Basha priti në selinë e Partisë Demokratike ambasadorin e Federatës Ruse z. Aleksandër Karpushin. Gjatë takimit z Basha iu përgjigj interesit të ambasadorit Karpushin mbi zhvillimet politike në vend. Z. Karpushin nga ana e tij nënvizoi ...

Me Shume
14 Mar
0

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në Elbasan në Ditën e Verës

Elbasani është zemra e traditës së mrekullueshme të Ditës së Verës. Sot jam shumë i lumtur që jam në mes qytetareve dhe qytetarëve të Elbasanit, por edhe shumë qytetarëve të tjerë të Shqipërisë që ndodhen këtu për të festuar Ditën ...

Me Shume
13 Mar
0

Dritan Hila në Sheshin e Lirisë: Jam i majtë, por kam kërkuar i pari largimin e Edi Ramës

Bashkëbisedim me gazetarët Dritan Hila dhe Patrik Sadikaj. Basha: Hila është këtu për të mbështetur kauzën kombëtare dhe europiane të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, kauzën e dekriminalizimit të politikës. Në ditën e 24 të qëndresës në Sheshin e ...

Me Shume