Category Archives: Lajmi fundit

14 Maj
0

Një ditë pas marshimit të 13 Majit, qytetarët folën për vendosmërinë e qëndresës së tyre për votë të lirë nga Sheshi i Lirisë

Një ditë pas marshimit të 13 Majit në Sheshin e Lirisë, qytetarët u bashkuan për të 85-ën ditë rradhazi ku sëbashku me Lulzim Bashën folën për kauzën e protestës dhe Republikën e Re. Dhjetëra studentë, të rinj dhe profesionistë treguan ...

Read More
14 Maj
0

Misioni i bashkimit të shqiptarëve për Republikën e Re: Të zëvëndësojë kupolën politike që kontrollohet nga krimi, droga dhe oligarkët, me një qeveri që kontrollohet nga ju, qytetarët shqiptarë

Vëllezër e motra Mëngjesi i parë i Republikës së Re ka aguar në zemrat e çdo shqiptari e çdo shqiptareje që u bashkua dje në protestën më madhështore, në bashkimin më të madh shqiptar në Sheshin e Lirisë dhe miliona ...

Read More
13 Maj
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në marshimin popullor për Republikën e Re

Vëllezër dhe motra, Zonja dhe zotërinj, Bashkëqytetarët e mi, Të rinj e të reja, Student dhe student, dhe ju të dashur fëmijë shqiptarë, drita e syrit tonë. Kurrë më parë nuk ka mbledhur Shqipëria kaq shumë shqiptarë në një vend ...

Read More
13 Maj
0

Marshimi popullor i qytetarëve më 13 Maj për votën e lirë dhe Republikën e Re

Qindra mijëra qytetarë vërshuan në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për t’iu bashkuar thirrjes së kreut të opzoitës Lulzim Basha, në marshimin poullor për zgjedhje të lira dhe Republikën e Re. Paqsorë dhe të vendosur, shqiptarët protestuan me qytetari, argumenta dhe ...

Read More
12 Maj
0

Senatori Italian, Malan: Bashkohemi nesër në protestë, nuk mund të ketë kriminelë që dominojnë jetën politike

Faleminderit! Faleminderit Lulzim Basha! Faleminderit te gjithëve ju! Unë besoj se jo vetëm të gjithë shqiptarët duhet t’ju jenë mirënjohës juve që jeni këtu, por të gjithë europianët. Sepse ju po luftoni për lirinë, për lirinë e gjithëkujt, lirinë e ...

Read More
12 Maj
0

Senatori Italian, Lucio Malan shpreh mbështetjen për kauzën qytetare nga Sheshi i Lirisë një ditë përpara marshimit të 13 majit

Senatori italian Lucio Malan udhëtoi drejt Tiranës për të shprehur mbështetjen e tij për kauzën e opozitës dhe qëndresën e qytetarëve. Nga Sheshi i Lirisë, senatori shprehu mbështetjen e tij dhe forcës politike ku bën pjesë, për vendosmërinë e kreut ...

Read More
12 Maj
0

Nesër në Tiranë, bashkimi më i madh i shqiptarëve për të drejtat tona, për zgjedhjet e lira, për Republikën e Re

Të rinj e të reja, qytetare dhe qytetarë, vëllezër e motra, ju përgëzoj nga zemra për këtë rekord të ri të lëvizjes sonë qytetare, kombëtare dhe popullore, për mbylljen e javës së 12–të të qëndresës suaj 24 orëshe. 12 javë, ...

Read More
12 Maj
0

“Çdo shqiptar bashkohet nesër, që përmes çelësit të artë, votës së lirë, të hapim derën e një të ardhme të re”

Një ditë përpara marshimit të 13 Majit, në Sheshin e Lirisë qytetarët deklaruan arsyet se përse do të protestojnë nesër. Të rinjtë i bën thirrje bashkëmoshatarëve të tyre, gjithë rinisë shqiptare, të bërtasin më fortë se kurrë zhgënjimet e tyre ...

Read More
12 Maj
0

Në asnjë cep të kontinentit europian nuk luftohet aktualisht kaq fuqishëm për vlerat e Europës se sa në këtë shesh të lirisë. Nuk ka betejë më europiane se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Gëzimi nuk i është ndarë asnjë çast këtij sheshi të lirisë, pavarësisht prej brengave dhe krizës ku e ka zhytur Shqipërinë Republika e vjetër, sepse është gëzimi i përligjur i shpresës për Republikën e re, i besimit tek e ardhmja ...

Read More
12 Maj
0

Lulzim Basha në ditën #83 të protestës për zgjedhje të lira

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 83-të të protestës Dita e shtunë, është dita kur ne kurorëzojmë një lëvizje të madhe, që nisi e vazhdon e do të vazhdojë deri në fitoren e kauzës së zgjedhjeve të lira e ...

Read More