fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Oct
0

Pa u bërë drejtësi për vjedhjen e 600 milionë eurove nuk do të ketë stabilitet në Shqipëri

Sot u bëmë dëshmitarë të një shfaqje tjetër me regji qendrore nga ato që Edi Rama ia ka marrë dorën dhe i ka bërë risinë e vetme dhe ritualin më të mërzitshëm të qeverisjes së tij. Një shfaqje, e cila ...

Me Shume
19 Oct
0

Basha: Po të bëhemi bashkë rreth të mirës do të dimë ti themi ndal të keqes që po na gërryen çdo ditë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha iu bashkua përkujtimit të shqiptares së madhe Nënë Tereza në 12 vjetorin e Lumturimit të saj organizuar nga Bashkia Lezhë. Forca e mesazhit dhe përkushtimit të Nënë Terezës rrezaton sot në këtë situatë të ...

Me Shume
19 Oct
0

Skandali Beqaj, kampioni i korrupsionit gënjeu për fitimet e kompanisë së tij

Asnjë përgjigje nga ministri Beqja për një nga aferat e tij më të bujshme, gjë që e ka bërë kampion të korrupsionit. Kompania e themeluar prej tij, qysh se Ilir Beqa mori pushtet, ka fituar 28 tendera në 22 muaj. ...

Me Shume
19 Oct
0

Lamja i dha mikut të tij 1.5 milionë dollarë për punën e kryer nga punonjësit e ALUZINI-t

Siç e shihni në ekran, me 28 mars, Lamja i Ramës ishte tek zyrat e ALUIZNIT tek Ali Demi, dhe tha; kemi 40 grupe në terren, rreth 100 specialiste që punojnë vetëm në Tiranë, duke bërë matje. ATSH, shekulli, zeri ...

Me Shume
18 Oct
0

Edi Rama, miliarda të tjera për ndërtuesin e tij, bën ofertën më të lartë, shpallet gjithmonë fitues

Edi Rama vazhdon të ndajë pako të reja 5 miliardë lekëshe, për ndërtuesin e sarajeve të tij, kur ende nuk ka dhënë asnjë shpjegim për korrupsionin me paratë e OSHEE, paratë e gjakut të shqiptarëve, para që i mori Carapuli ...

Me Shume
18 Oct
0

Edi Rama, miliarda të tjera për ndërtuesin e tij, bën ofertën më të lartë, shpallet gjithmonë fitues

Edi Rama vazhdon të ndajë pako të reja 5 miliardë lekëshe, për ndërtuesin e sarajeve të tij, kur ende nuk ka dhënë asnjë shpjegim për korrupsionin me paratë e OSHEE, paratë e gjakut të shqiptarëve, para që i mori Carapuli ...

Me Shume
18 Oct
0

Rama-Lamja, vjedhje seriale, çdo vit miliona për punën e kryer

Ku janë fshehur Rama dhe Lamja? Ka dy ditë që po tregojmë një aferë të piste vjedhje të 1.5 milion dollareshe dhe kemi ngritur disa pyetje qe kanë mbetur pa përgjigje. Sot po ju tregojme nje aspekt edhe me te ...

Me Shume
17 Oct
0

Rama nuk do drejtësi për aferën CEZ por 600 milionë eurot do gjenden e do t’u kthehen qytetarëve

Tani që bomba e CEZ-it ka shpërthyer, Edi Rama është hedhur në sulm për të mbyllur çdo rrugë që të çon tek drejtësia. Kur ne kërkojmë hetim ndërkombëtar sepse në aferën e vjedhjes së 600 milionë eurove janë përfshirë kryeministri, ...

Me Shume
17 Oct
0

Tenderat e Lames, drejtoresha jep 1 miliardë e 100 milionë leke për burrin e saj

Dje njoftuam për aferen Lame-Rama të 600 mijë dollarëve për matje në terren në Durrës, pra, para për një punë të bërë tashmë. Matjet ekzistojne prej vitesh ne serverat e ALUIZNI-t. Sot ju tregojme (1) sa është vlera totale që ...

Me Shume
16 Oct
0

Letër revolte kundër diskriminimit !

Drejtuar:    Erion Veliajt Kryetar i Bashkisë së Tiranës Në shkelje flagrante të të Drejtave Themelore të Njeriut, dhjetra familje rome po dëbohen me forcë nga Liqeni Artificial, pas një urdhëri të Kryetarit të Bashkisë Tiranë. Në cilësinë e Kryetares ...

Me Shume