Category Archives: Lajmi fundit

12 Nov
0

Basha nga Lezha apel qeverisë: Shpall gjendjen e jashtëzakonshme, shpërndani ndihma për familjet e përmbytura

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vizitoi zonat e përmbytura në Lezhë. Së bashku me kryetarin e Bashkisë zotin Fran Frrokaj, lideri i opozitës pa nga afër situatën në Spiten, ku gjendja është kritike dhe në përkeqësim. Banorët janë braktisur ...

Me Shume
11 Nov
0

Qeveria mos të guxojë të provokojë shkodranët

Të dashur qytetarë të Shkodrës, mbarë opinioni publik është njohur me një nga shfaqjet më brutale të individëve të veshur me pushtetin e qeverisë ndaj disa qytetarëve që merren me tregti aq sa për të mbajtur me bukë fëmijët e ...

Me Shume
11 Nov
0

Basha: Jemi në krah të naftëtarëve.Të hetohet afera Armo

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pasi pa nga afër gjendjen e të plagosurve nga shpërthimi ne rafinerinë e Ballshit.  Dua të falënderoj personelin mjekësor për përkushtimin me të cilën i kanë ardhur ndihmë të lënduarve. Doktorët po ...

Me Shume
11 Nov
0

Afera e re e Veliajt, merr për vete biznesin e parkingjeve në Tiranë

Denoncim i kreut të këshilltareve të PD në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli Një aferë tjetër korruptive e Erjon Veliajt është zbuluar. Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka vendosur ti kthejë parkimet në biznesin e tij privat, duke u fshehur ...

Me Shume
10 Nov
0

Fyerjet ndaj Trump, Rama i sponsorizuar nga qarqe okulte

I nderuar z Kryetar Unë e mora fjalën në emër të grupit për të diskutuar lidhur me temat që u hapën sot pavarësisht rendit të ditës, sepse megjithëse e kërkova fjalën mbas kryeministrit Rama në emër të grupit, nga situata ...

Me Shume
10 Nov
0

Të përmbyturit në mëshirë të fatit, ka fasada por jo dëmshpërblime

Te gjithe tashme e dime qe kjo qeveri  ka ne gene pashpirtesine dhe prioritet hajduterine! Po ndjekim  ne terren me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend si rezultat i përmbytjeve masive anembanë vendit. E pate  autostraden ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha:  Lidhja e krimit me politikën, paratë e  trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ambasadorin e ri të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Zoti Basha i bëri një prezantim situatës së rënduar në vend me theks të veçantë nevojën akute për garantimin ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha: Qeveria e fasadave ka lënë të përmbyturit  në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga permbytja në banesa dhe biznese në zonën e Vorës.  Mungesa e investime në kanale kulluese dhe investimet fasadë janë shkaktarët e kësaj situate, theksuan fermerët ndërsa ...

Me Shume
10 Nov
0

Veprimet antikombëtare të Ramës do të dalin në dritë

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Mendja, zemra dhe shqetësimi im është sot tek ata dhjetëra, mijëra e ndofta më shumë fëmijë, burra dhe gra, të cilët përjetojnë ditë shumë të vështira nga kjo përmbytje. Nuk ka qenë katastrofale në ...

Me Shume
09 Nov
0

Basha: Sot ka një dritë shprese për shqiptarët, PD do të mundësojë hapjen e negociatave

Rekomandimi për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian është një lajm i shkëlqyeshëm për Shqipërinë dhe për gjithë shqiptarët. Reformat e thella që ne ndërmorëm hodhën gurët e themelit dhe ndërtuan konturet e këtij procesi përmes ...

Me Shume