Category Archives: Lajmi fundit

26 Jan
0

Votimi elektronik tërësisht i realizueshëm, Rama i rembet votës

Të nderuar kolegë! Të nderuar qytetarë që ndiqni “gjithë sy e veshë” seancat tona plenare, me shpresën e madhe se ketu, ne të mblidhemi, të diskutojmë dhe miratojmë ligje të rëndësishme për jetët tuaja, ekonominë e vogël të cdo familje ...

Me Shume
26 Jan
0

Rama kundërshton votimin elektronik sepse nuk mund të pranojë votën e shqiptarëve

Zonja deputete, Zotërinj deputetë, Zoti kryetar, Të dashur qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë, Kryetari de jure i grupit parlamentar të PS paraqiti këtu qëndrimin e Edi Ramës ndaj zgjedhjeve. Në interesin më të mirë të vendit, në interesin ...

Me Shume
26 Jan
0

Shqiptarët të kërcënuar nga korrupsioni elektoral, votimi dhe numërimi elektronik mjeti i vetëm që garanton zgjedhje të lira

Zoti kryetar, Dy ditë më parë Asamblea Politike e Partisë Popullore Europiane (PPE), e cila ka shumicën në Komisionin dhe Parlamentin Europian, diskutoi ndër të tjera zhvillimet e pritshme politike që lidhen me anëtarët e saj. Asambleja miratoi me unanimitet ...

Me Shume
25 Jan
0

PPE ndihmë dhe mbështetje për zgjedhje të lira e të ndershme dhe fitoren e Partisë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha diskutoi në një takim pune me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul dhe Eurodeputetin Eduard Kukan, në lidhje me zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri dhe nevojën jetike për demokracinë dhe aspiratat europiane të ...

Me Shume
24 Jan
0

Nga Uashingtoni në Bruksel, lajmet e mira për Shqipërinë nuk do të vonojnë

Pyetje: z Basha, ju kemi pasur një axhendë intensive me dy vizita shumë të rëndësishme siç ishte ajo në Uashington dhe këtu në Bruksel. Keni marrë pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane ku është votuar një rezolutë për ...

Me Shume
24 Jan
0

Spaho me zv-ministrin e Jashtëm Italian: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor për zgjedhje të lira e të ndershme

Votimi elektronik është thelbësor për zgjedhje të lira, të ndershme dhe jo të blera. Kështu u shpreh nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho, gjatë takimit me zv.Ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Vincenzo Amendola. Spaho theksoi se mazhoranca ka provuar ...

Me Shume
23 Jan
0

Naftëtarët e Fierit të përbuzur nga qeveria, nuk marrin pagat prej muajsh

    Naftëtarët e Rafinerisë së Fierit nuk marrin pagat prej muajsh, dhe kanë 1 vit që nuk u paguhen sigurimet shoqërore. Naftëfëtarët e kësaj rafinerie nuk i pret askush, dhe nuk i dëgjon askush. Ndërkohë, arroganca e qeverisë mbërrin deri ...

Me Shume
23 Jan
0

Shëndetësia, dështimi i madh i Ramës, funksionon vetëm për klientët për tendera e koncesione

Shëndetësia është dështim spektakolar i Edi Ramës. Por edhe pse i paaftë për punë të shëndetësisë, Edi Rama shkëlqen për fasada, gënjeshtra dhe manipulim të opinionit. Reforma e Ramës në shëndetësi sollën korrupsionin galopant në Fondin e Sigurimeve të Detyrueshme ...

Me Shume
23 Jan
0

ILDKP dhe Prokuroria të hetojnë 10 fishimin e pasurisë së kreut të AMA-s

 Në radhët e rilindistëve ka plasur një epidemi e madhe pasurimi. Pasurim ekspotencial i papërputhshëm me të ardhurat e deklaruara dhe me sa duket i paligjshëm. Për komisionin e Edukimit dhe Medias, deputetë të shumtë të majtë e të djathtë ...

Me Shume
23 Jan
0

228 shkencëtarë europianë kundër aferave të Ramës me Vjosën

Pazaret e fshehta të Edi Ramës për ndërtimin e hidrocentraleve në Vjosë po shqetësojnë shkencëtarët dhe zyrtarët Europianë dhe po prodhojnë lajme tallëse për Shqipërinë. 228 shkencëtare nga 33 vende të Europës kërkojnë ruajtjen e Lumit Vjosa dhe mos ngritjen ...

Me Shume