fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Veliaj fsheh milionat, a po bën fushatë me paratë e Dzanashvillit

Një javë më parë, Erion Veliaj fshehu shifrat dhe gënjeu kur tha se për fushatën e tij ka një buxhet prej 108 milionë lekë të vjetra. Eshtë zbuluar se deri ...

ME SHUME

Korça vuan taksat më të larta në Shqipëri, do t’i bëjmë minimale

Kandidati Gjergj Mero ishte në “Lagjen 8”, në një nga zonat më të goditura për papunësi, heqje të ndihmës sociale dhe të KEMP-it nga qeveria qëndrore dhe bashkia në këta ...

ME SHUME

Eleminim i plotë i përmbytjeve në Lezhë brenda gjysmës së parë të mandatit

Lezhjanët nuk duan fjalë që mbeten në ajër apo një llafollog si menaxher të taksave të tyre, por duan zgjidhjen e problemeve që i kanë të trashëguara apo ato që ...

ME SHUME

Mbështetje dhe entuziasëm në çdo lagje e rrugë për Halim Kosovën

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë takohet me qytetarët në lagje e njësi, aty ku ata banojnë. Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, takohet me qytetarët aty ku banojnë. ...

ME SHUME

Duma: Do ta çojmë bashkinë e Durrësit në një etapë tjetër, pa varfëri dhe me dinjitet

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin në lagjen nr 8 në qytet. Duma tha se do të ruhen veprat arkeologjike në qytet dhe se ka një plan ...

ME SHUME

Basha: Me votën e 21 qershorit, ulim taksat për të rikthyer punën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në mbylljen e fushatës elektorale në Devoll. Zoti Basha ka kërkuar votat për kandidatin e PD, Bledion Nallbati dhe Partinë Demokratike për ...

ME SHUME

Basha: Dyshja Rama-Meta harxhojnë miliona euro për propagandë, shqiptarët vuajnë për bukën e gojës

Ndërkohë që miliona euro po harxhohen për propaganda e fushata luksi, shqiptarët vuajnë për bukën e gojës, tha kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbyllje të fushatës elektorale në ...

ME SHUME

Erion Veliaj, 1 milionë e 144 mijë euro spote deri sot, nga vijnë paratë e kandidatit të Ramës?

Prej 5 ditësh, Erion Veliaj fshihet dhe nuk bën të ditur shifrat e fushatës së tij luksoze. Ai gënjeu publikisht, kur tha se kishte një buxhet prej 108 milionë lekë ...

ME SHUME

Do kthejmë shpresën tek të rinjtë, për një Korçë të jetueshme

Kandidati Gjergji Mero në një nga zona me popullsinë më të re në Korçë, dha mesazhin se të rinjtë po ikin nga Korça pasi kanë humbur shpresën. “Me programin tonë ...

ME SHUME

Asnjë nga premtimet e Ramës nuk u realizua në Vlorë, përgjigjen do e marrin më 21 qershor

Kryeministri Rama ishte dje në Vlorë. Erdhi, dhe theu tre rekorde. Rekordi i parë: Mbylli një fushatë elektorale pa shpallur një program për Vlorën. Rekordi i dytë: Mbylli fushatën dhe ...

ME SHUME
369370371372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522