fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Shk
0

Situata është kritike, të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës

Kërkesat e Kryetari të Partisë Demokratike drejtuar qeverisë: -Të shpallë gjendjen e emergjencës. -T’i futen punës, të organizojnë me plane konkrete mbështetjen e banorëve të zonave të përmbytura, lehtësimin  e  gjendjes së tyre, plotësimin e nevojave të tyre  të domosdoshme. ...

ME SHUME
04 Shk
0

Basha me banorët e përmbytur: Situata dramatike, çfarë pret Kryeministri për të vepruar

Basha: “Situata është katastrofike, ç’farë pret më që të shpallë gjendjen e mergjencës?! I përsëris dhe njëherë kërkesën time kryeministrit Rama, jo si kryetar i opozitës por si qytetar, si prind. Kjo është situata, nuk e ka fabrikuar as opozita ...

ME SHUME
04 Shk
0

Kërcënimi i Galdinit, provë e kapjes së shëndetësisë nga klani mafioz

Kërcënimi i denoncuesit të korrupsionit, është dëshmi e pastër e faktit se shëndetësia është kapur nga një klan mafioz i lidhur me kryeministrin e vendit. Kjo skemë, jo vetëm ka uzurpuar shërbimet dhe të gjitha burimet financiare, por tenton të ...

ME SHUME
04 Shk
0

Demokratët e Vlorës ndihma për të përmbyturit

Partia Demokratike me ndihmën e disa subjekeve private ka ndihmuar familjet me 200 pako me ushqime. Shpërndarja është bërë sipas listës së përcaktuar nga vetë banorët e dëmtuar nga përmbytjet. Edhe sot do të shpërndahen 150 pako të tjera me ...

ME SHUME
03 Shk
0

Vokshi në zonat e përmbytura, gjendja alarmante, duhet ndërhyrje e menjëhershme

Mijëra banorë të Novoselës, Urës së Mifolit, Dardhzezës, Ferrasit  e Levanit në gjendje dramatike. Vokshi ripërsërit kërkesën drejtuar qeverisë për reagim të shpejtë dhe marrjen e masave të menjëhershme për strehim, për ushqim e medikamente, si dhe për ushqim për ...

ME SHUME
03 Shk
0

Gjendja nga përmbytjet dramatike, asnjë masë konkrete nga qeveria

Partia Demokratike i përsërisit thirrjen z.Rama, që të vihet në krye të shtabit të emergjensës e të vërë në jetë një plan konkret masash për lehtësimin e situatës, për tu ardhur në dihmë të evakuarve dhe atyre që janë të ...

ME SHUME
03 Shk
0

Edi Rama mbrojti korrupsionin, hodhi në rrugë denoncuesen

Dy ligje u shkelen, ligji për nëpunësin civil, dhe ligji që nxit denoncimin e korrupsionit dhe ofron mbrojtje për denoncuesit, për të shkarkuar nga puna nëpunësen, e për të mbrojtur korrupsionin e Erion Veliajt. Kjo është e vërteta e korrupsionit ...

ME SHUME
02 Shk
0

Ristani në zonat e përmbytura: Duhen shumëfishuar përpjekjet e resurset

Sekretari i Përgjithshëm u kërkoi degëve lokale dhe të zgjedhurve vendorë të PD të mbajnë kontakte të vazhdueshme me banorët dhe të informohen për gjëndjen e tyre.  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani vizitoi zonat e përmbytura të ...

ME SHUME
02 Shk
0

Rama të ngrejë menjëherë Shtabin Qendror të Emergjensës

Partia Demokratike i kërkon kryeministrit të ngrejë menjëherë Shtabin Qendror të Emergjensës, e të shumëfishojë praninë dhe punën e agjensive qeveritare në terren, të mobilizojë të gjitha resurset për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve dhe komuniteteteve të përmbytura, dhe të ...

ME SHUME
31 Jan
0

Transparencë dhe nxjerrje përgjegjësie për implikimin e forcave të armatosura në trafik droge

Rasti i majorit të përfshirë në trafik ndërkombëtar droge është një tjetër dëshmi që tregon se ku ka përfunduar integriteti i forcave tona të armatosura. Duhet transparencë e plotë dhe e menjëhershme për rastin. Duhet llogaridhënie deri në pikën e ...

ME SHUME