fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Jan
0

Rama fut me dhunë mësuesit në test të paligjshëm e politik

Rama dhe Nikolla detyrojnë sot me përdhunë mësuesit, ti nënshtrohen një testimi politik, krejtësisht të paligjshëm. Testimi i sotëm, bie në kundërshtim me ligjin për Arsimin parauniversitar dhe dispozitat normative për zhvillimin profesional dhe pikërisht me nenin 58 të tyre. ...

Me Shume
22 Jan
0

Dr.Ina Zhupa, zëdhënësja e re e Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar në detyrën e zëdhënëses së Partisë, Dr.Ina Zhupa. Ina Zhupa është doktore e shkencave në Shkencat Politike, me një studim mbi demokratizimin dhe vlerat e shoqërisë shqiptare. Ka kryer një master në ...

Me Shume
22 Jan
0

Thellohet vjedhja me check-up, Beqa i jep Vilmës 1 miliardë e 700 milionë lekë më shumë

Edi Rama, jo vetëm i dha 120 milionë euro mikes dhe bamirëses së tij, Vilma Nushi, me tenderin e check- up, por po e thellon akoma edhe më shumë korupsionin, duke i rregulluar faturat që ajo ti marrë shumat e ...

Me Shume
21 Jan
0

Ju jeni ekipi qeveritar “Erdhëm, Vodhëm, Ikëm”!

Zoti kryetar, kërkoj mirëkuptimin sepse sot, mbarë populli i Kosovës dhe çdo shqiptar, përulet me nderimin më të thellë në 10 vjetorin e ndarjes nga jeta, para veprës, trashëgimisë të presidentit Ibrahum Rugova, frymëzuesit, themeluesit, arkitektit të Kosovës së pavarur. ...

Me Shume
21 Jan
0

Kjo qeveri ka dështuar, pret koncensionin e saj nga “mjeshtri Beqe” 

Proven e radhes se deshtimit te kesaj qeverie e jep dhe ky akt normativ, i cili prodhon evazionin  dhe kontrabandën sjell përkeqësimin e treguesve të ekonomisë në vend ( tre akte normative për ndryshimin e buxhetit) kete vit qe kaluam. Ne ...

Me Shume
21 Jan
0

Qeveria e kriminalizuar, kriza ka mbërthyer Shqipërinë

Ne nentor 2014, kur qeveria paraqiti ne kuvend pjbuxhetin per vitin 2015, Rama  u zotua para shqiptareve se buxheti 2015 dhe Paketa fiskale qe shoqeron ate siguron që shqiptarët për vitin 2015 do të kenë më shumë mirëqenie, stabilitet, siguri ...

Me Shume
21 Jan
0

Qeveria harxhon për reklama, vendi në krizë të thellë ekonomike

Të nderuar kolege, Nisja e sesionit  të ri parlamentar ndodh, në kushtet e krizës më të rëndë që ka përfshirë vendin,  në të gjithë sektorët,  në vitin e tretë qeverisës të Rilindjes. Madje personalisht, prisja që sot  të na lajmëronit ...

Me Shume
21 Jan
0

Rama dhe Tahiri tradhtuan dëshmitarin e drejtësisë, favorizojnë Aldo Baren

Denoncimi në media i Arben Kices, që bëri të mundur dënimin e bandës së lushnjes që solli drejtësi për krimet cnjerëzore të Aldo Bares, është tronditës dhe tregon se si ai trajtohet si armik nga çdo hallkë e shtetit. Në ...

Me Shume
20 Jan
0

PD në Komisionin e Edukimit dhe Medias i kërkon llogari qeverisë për Çulin, arrestimin e gazetarëve dhe problemet në arsim

Njoftim për shtyp i Partisë Demokratike, 20 Janar 2016   Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Edukimin dhe Mediat deputetët e opozitës Luciano Boçi e Bedri Hoxha sollën në debat aktin e padenjë të Ervin Culit, drejtor i Teatrit ...

Me Shume
20 Jan
0

Uroj që gjeneratat e gazetarëve të edukuar nga pedagogu Bala do të dinë ta ruajnë amanetin e tij për t’i shërbyer të vërtetës

Shpreh ngushëllimet e mia për familjarët e Agron Balës. Ndarja e shpejtë dhe shumë e parakohshme nga jeta na ka hidhëruar thellë, ka hidhëruar thellë kolegët e tij, komunitetin e gazetarëve, pedagogët, publicistët, ndjekësit e tij anembanë. Në këtë ditë ...

Me Shume