fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Do të përfundojmë infrastrukturën e fshatrave turistikë të Korçës

Kandidati Gjergj Mero tha se Bashkia e re e Korçës do të rregullojë rrugët dhe do të përfundojë ato që kanë nisur në fshatrat turistike të Korçës,  si Voskopoja, Dardha ...

ME SHUME

Duma: Fitimtarë për bashkinë e Durrësit, do bashkëqeverisim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit në një miting madhështor nga banorët e Xhafzotaj të Rrashbullit të organizuar nga aleatët e Partisë Republikane. “Do të doja fort ...

ME SHUME

Duma: Pas 21 Qershorit, rrugëtimi ynë do të jetë vetëm puna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj para qindra banorëve të Shkozetit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të fillojë një rrugëtim ndryshe që do ...

ME SHUME

Vetëm 3 ditë kanë mbetur për ti dhënë shansin 1 milionë qytetarëve të Tiranës

Të dashur miq Të dashur qytetarë të Kombinatit, Pezës, Ndroqit dhe gjithë Tiranës E kuptoj mirë entuziasmin tuaj sot. Edhe 4 ditë na ndajnë nga fitorja e përbashkët. Eshtë fitorja ...

ME SHUME

Elbasani do i tregojë vendin korrupsionit dhe presionit ndaj fjalës së lirë

Partia Demokratike përshëndet reagimin e Ambasadës Amerikane, në krah të lirisë së medias, dhe që dënon kërcënimet. Reagimi i ambasadës amerikane vjen menjëherë pas skandalit të kandidatit të Edi Ramës ...

ME SHUME

Basha: Vota e popullit në 21 qershor do të mundësojë uljen e çmimit të energjisë, uljen e taksave, punësim dhe zhvillim

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në mbylljen e fushatës elektorale në Mirditë. Në dy vjet qeveria,- tha zoti Basha varfëroi qytetarët, mbylli mijëra vende pune, dyfishoi çmimin ...

ME SHUME

Vokshi: Puna dhe dinjiteti, është zgjedhja e grave në Gramsh dhe në të gjitha bashkitë

Kryetarja e LDGSH-së Albana Vokshi në  vijim të  takimeve me gratë  në  zgjedhjet lokale, ishte në  Gramsh,  ku kandidon Kodhel Çala. Znj. Vokshi tha se në  21 Qershor me votë  vajzat, ...

ME SHUME

Elbasani ka vendosur largimin e modelit Qazim Sejdini

Kandidati për kryetar i bashkisë në Elbasan Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të fshatit Shushicë. Ai theksoi se do të bëjë maksimumin për të përmirsuar jetën e ...

ME SHUME

Erion Veliaj, 202 mijë euro spote televizive vetëm për dy ditë

Shkon në 1 milionë e 346 mijë euro shpenzimi i kandidatit të Ramës për spote televizive, deri më 15 qershor. Asnjë transparencë se nga vijnë këto para.  Sa më shumë ...

ME SHUME

Afron vota popullore, Rama-Meta shtojnë shkeljet e dhunimet nga ankthi i humbjes

E mbërthyer nga ankthi i humbjes së zgjedhjeve, dyshja Rama-Meta po intensifikon këto ditë shkeljet e ligjit dhe aktet e rënda të cënimit të standardeve të zgjedhjeve të lira e ...

ME SHUME
367368369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522