fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Feb
0

Këshilltarët demokratë çojnë në gjykatë rritjen e çmimit të biletës nga Erion Veliaj

Këshilltarët demokratë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, Reila Bozdo dhe Fabian Topollaj, dorëzuan sot padinë në Gjykatën e Apelit Administrativ, në lidhje me rritjen e çmimit të biletës së transportit publik. Kjo padi kundërshton vendimin e marrë nga kryetari ...

Me Shume
01 Feb
0

Prokuroria procedon Bushatin për interesat e qeverisë dhe klientelës së saj

Prokurori Enklid Gjini, ndryshe i njohur si Prokurori i Konstandinit të Partisë, që bëri lehtësitë maksimale për të, edhe pse djali i miqve të Edi Ramës mori jetën e 4 personave, sot sërish nën urdhrat e partise, kujtohet pas 2 ...

Me Shume
01 Feb
0

Skandali, Rama mashtron për makinën e Shullazit, fsheh futjen e saj në doganë

Pas denoncimit që bëmë dje për Futjen në doganën e Durrësit të Emiliano Shullazit me një makinë të blinduar, e cila as nuk u ndal dhe as nuk u kontrollua, Edi Rama vuri në shërbim të tij, gjithë shtetin dhe nxori ...

Me Shume
31 Jan
0

Të rinjtë e djathtë kërkesë qeverisë për punësim dhe edukim

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ndodhet në Vienë të Austrisë, në Samitin e të rinjve europianë demokratë, organizuar nga Insituti Ndërkombëtar Republikan. Drejtues të 15 forumeve rinore dhe anëtare të të rinjve të Partive Popullore Europiane, nënshkruan ...

Me Shume
31 Jan
0

Nesër nis zbatimin gjoba korruptive e Erion Veliajt, qytetarët t’i bëjnë rezistencë

  Nga nesër qytetarët e Tiranës do të paguajnë gjobën korruptive të kryemashtruesit Erion Veliaj. Rritja e çmimit të biletës, nga 300 lekë në 400 lekë, që kryemashtruesi i Tiranës bëri në fshehtësi, në pabesi, nis nesër zbatimin dhe janë ...

Me Shume
31 Jan
0

Tahiri-Shullazi caktojnë njeriun e tyre në krye të doganave

Emërimet e personave me lidhje kriminale në poste kyçe vazhdojnë. Kapja e shtetit, kapja e institucioneve përmes këtyre emërimeve kriminale po shtrihet çdo ditë në Polici, Tatime, Dogana dhe kudo ku merren vendime të rëndësishme. Një nga sejmenët e çiftit ...

Me Shume
30 Jan
0

PD diskuton me ekspertët dhe shoqërinë civile platformën për mjedisin dhe turizmin

Partia Demokratike diskutoi me ekspertë dhe specialistë të fushës platformën për Turizmin dhe Mjedisin. Departamenti i Mjedisit , Pyjeve dhe Turizmit zhvilloi një  tryezë publike me ekspertë dhe emra të njohur të fushës për të konsultuar platformën në këto fusha. U ...

Me Shume
30 Jan
0

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Arben Ristani

Partia Demokratike mbështet dhe inkurajon çdo hetim dhe akt të drejtësisë në luftën kundër korrupsionit. Partia Demokratike nuk bëhet pengesë e asnjë hetimi ndaj zyrtarëve apo ish-zyrtarëve të saj në asnjë rast dhe e vlerëson luftën ndaj korrupsionit si jetike ...

Me Shume
30 Jan
0

Z. Besnik Aliaj në krye të Departamentit të Planifikimit dhe Zhvillimit Urban në PD

Kryetari i Partisë Demokratike emëroi z.Besnik Aliaj në krye të Departamentit të Planifikimit dhe Zhvillimit Urban. Besnik Aliaj është një nga personalitetet më të spikatur të kësaj fushe në dy dekadat e fundit në Shqipëri. Doktor i Shkencave në Planifikim ...

Me Shume
29 Jan
0

Edi Rama vjedh meritat për projektin e Unazës Energjetike të Jugut

Edi Rama tentoi të marrë sot merita të paqëna nga një përurim në Babicë të Vlorës, ku nuk gjeti asnjë moment për të treguar të vërtetën, se ky ishte një investim i nisur në fillim të vitit 2013 nga qeveria ...

Me Shume