fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

30 Dhj
0

Rama humbi besimin e shqiptarëve, nuk ka shëndetësi falas

Kreu i Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu reagoi ndaj daljes së kryeministrit me mjekët duke e cilësuar përpjekjen e tij të dëshpëruar për të argumentuar reformat e munguara në shëndetësi.   Dje, kryeministri Rama, në një përpjekje të dëshpëruar, u ...

ME SHUME
29 Dhj
0

Rritja e çmimit të energjisë na prek të gjithëve, Rama do përballet me protesta

Deklarata e deputetit Luçiano Boçi i cili denoncoi rritjen e çmimit të energjisë që do të prekë mirëqënien e çdo familje shqiptare  Rritja e çmimit të energjisë elektrike tashmë është një fakt. Rama, çuditërisht harroi premtimet e tij në 2013, ...

ME SHUME
29 Dhj
0

Rama sulmon viktimën pas vdekjes, mbron drejtorin e tij me 38 milionë lekë vjedhje energjie

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun Grida Duma denoncon represionin e urdhëruar nga Rama që i mori jetën babait të 3 fëmijëve  I gjithë opinioni publik është tronditur nga ngjarja tragjike ku një kryefamiljar, bashkëshort dhe baba i tre fëmijëve i ...

ME SHUME
28 Dhj
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj OSHEE

Drejtuesit e OSHEE-së, ata që kanë nënshkruar emërime hajdutesh dhe debitorësh si rastet e bëra publike në Lushnjë dhe sot në Gjirokastër, apo personash në ndjekje penale për armëmbajtje pa leje si rasti Tropojës, sot duhet të japin dorëheqjen e ...

ME SHUME
28 Dhj
0

“Lak në fyt” për të pamundurit, marshim kundër arrogancës qeveritare

Deputeti Gent Strazimiri denoncon dhunën policore ndaj të pamundurve për të paguar energjinë ku një kryefamiljar nga Lushnja vrau veten në burgun e Rrogozhinës, i arrestuar për 35 mijë lekë të vjetra detyrime. Kryefamiljarët e një pallati u arrestuan të ...

ME SHUME
28 Dhj
0

Me rritjen e çmimit të energjisë, Rama i hapi rrugën rritjes së çdo çmimi e kosto jetese

Deputetja Tabaku denoncon efektin shkatërrues që do të ketë rritja e çmimit të energjisë për 75 % të familjeve shqiptare dhe për biznesin.  Siç është bërë tashmë zakon, në ditët e fundit të vitit, qeveria u dhuroi shqiptarëve një dhuratë ...

ME SHUME
27 Dhj
0

I papranueshëm mashtrimi me energjinë, shqiptarët gati për protesta

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani denoncoi rritjen e çmimit të energjisë dhe mosreflektimin e kryeministrit që theu premtimin ndaj qytetarëve e bashkë me të edhe legjitimitetin e tij. Dje, 5 ditë para Vitit të Ri, Edi Rama vendosi ...

ME SHUME
25 Dhj
0

Basha uron Krishtlindjen nga qyteti i Shkodrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi Krishtlindjen për të gjithë shqiptarët nga qyteti i Shkodrës:  “Nga margaritari i respektit dhe i bashkëjetesës fetare për Shqipërinë, Ballkanin, Europën dhe mbarë botën, nga zonja Shkodër dua të uroj të gjithë besimtarëve ...

ME SHUME
24 Dhj
0

Basha: Fillimi i fundit të kriminalizimit, PD në ballë të betejës qytetare për nxjerrjen e vendit nga qorrsokaku

Deklarata për mediat e kryetarit të PD:  Me kënaqësi të veçantë dëshiroj të përshëndes sot nënshkrimin dhe miratimin e Rezolutës për normalizimin dhe  dekriminalizimin e  Kuvendit të Shqipërisë. Do të kemi një demokraci  funksionale dhe të shëndetshme, të mbështetur në ...

ME SHUME
24 Dhj
0

Fjala në Kuvend e kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka

Z. Kryetar, Kolegë Të dashur qytetarë, Ne po kthehemi në Parlament sot pas një periudhe bojkoti të detyruar, por po rikthehemi me kokën lart sepse kemi ia kemi arritur më në fund të realizojmë qëllimin dhe kërkesat tona, që nuk ...

ME SHUME