fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

16 Jan
0

Skandali, Beqa i dha Beqës 85 milionë lekë

Korrupsioni i Ilir Beqës është i larmishëm dhe i shtrirë në shumë fusha. Një nga faktet më skandaloze është rasti kur ai vetë, drejtpërdrejt i ka dhënë firmës së tij INTECH plus, 85 milionë lekë, për instalimin e një programi ...

Me Shume
14 Jan
0

Drafti i reformës, vetëm sipas rekomandimeve të Komisionit të Venecias

Pyetje: Z Halimi, çfarë diskutuat në mbledhjen e sotme dhe si do të veproni nesër me mbledhjen e komisionit? Halimi: Diskutuam bashkë me anëtarët e komisionit të posaçëm të Reformës në Drejtësi, anëtarë të opozitës bashkë me ekspertët, për qendrimin ...

Me Shume
14 Jan
0

Vazhdon pasurimi i Ilir Beqës, 1 miliardë e 300 milionë lekë ditën e vitit të ri

Ndërkohë që gjendja në spitale është skandaloze, më kritike se kurrë, ku qytetarët nuk marrin shërbimet e duhura, mungojnë medikamentet dhe radhët e prindërve, fëmijëve të vegjël dhe të moshuarve janë dramatike, me pamjet që kanë dalë në media, biznesi ...

Me Shume
13 Jan
0

Ekspertët e PD: Drafti Rama kap drejtësinë

Eduard Halimi: Jam këtu bashkë me 3 ekspertët e Partisë Demokratike të cilët kanë ndjekur nga afër në emër të opozitës për çështjen e reformës kushtetuese si pjesa e reformën në drejtësi. Pas ardhjes së raportit të Komisionit të Venecias, ...

Me Shume
13 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Shkatërruesi i Tiranës për 11 vite, ai që mbolli pallate duke ndjekur 20 përqindëshin e duke nëpërkëmbur qytetarin, ai që kur Tirana më në fund u bë me plan zhvillimi e bllokoi atë, ai që i mohoi qytetarëve mijëra vende pune ...

Me Shume
12 Jan
0

Inspektori i rryshfetit, mik i Veliajt e Tahirit, shëmbëlltyra e rilindjes

Skandali i zbuluar nga emisioni investigativ Stop, nuk është një rast i izoluar i një inspektori të ndërtimit që kërkon para në këmbim të favorit. Ky rast korruptiv, është e vërteta e rilindjes, është shëmbëlltyra e saj. E para tregon ...

Me Shume
11 Jan
0

Rama e hoqi maskën, zhbëri konsensusin për të cimentuar kapjen e Drejtësisë

Jam sot përpara jush për të informuar opinion publik  përmes medias për  procesin e Reformës në Drejtësi. Ditën e Shtunë në darkë me insistimin e ekspertëve tanë pati një rakordim nga të gjithë ekspertët për të reflektuar rekomandimin e Komisionit ...

Me Shume
11 Jan
0

Negociatat e paligjshme për Skavicën, Edi Rama nuk i mbulon dot me propagandë

Edi Rama po konfirmon çdo ditë se është i zhytur në një nga aferat më të mëdha me pasurinë kombëtare, siç është rasti i Skavicës. Refuzimi i transparencës prej tij, vërteton se Rama e ka paracaktuar fituesin, pas bisedimeve sekrete ...

Me Shume
10 Jan
0

Deklaratë e ekspertëve të Partisë Demokratike për Reformën në Drejtësi

Sipas axhendës së rënë dakord dje, sot grupi i ekspertëve për Reformën në Drejtësi u mblodh në Kryesinë e Kuvendit për të draftuar rekomandimet e Komisionit të Venecias mbi amendamentet kushtetuese. Pika e parë e diskutimit ishte reflektimi i rekomandimit ...

Me Shume
10 Jan
0

Mijëra qytetarë të izoluar e pa ushqim, Rama nën efektet e pushimeve luksoze

Qytetarët po vazhdojnë të vuajnë pasojat e përmbytjeve dhe ndërkohë që reshje të reja kanë nisur, qeveria nuk ndërhyn dhe nuk jep zgjidhjet që i takojnë asaj. E rëndë mbetet situata sidomos në Shijak dhe Lushnje dhe në fshatrat e ...

Me Shume