Category Archives: Lajmi fundit

20 Dhj
0

Afera 470 milionë euro me CEZ, Rama bllokon hetimin parlamentar

Edi Rama ka bojkotuar sot Komisionin Hetimor Parlamentar për marrëveshjen e tij me CEZ, që i kushtoi vendit 470 milionë euro. Edi Rama po shfrytëzon të gjithë pushtetin që ka në dorë për të bllokuar hetimin dhe transparencën mbi vjedhjen ...

Read More
20 Dhj
0

Rama i kapur në aferën CEZ, po prish hetimin parlamentar

Edmond Spaho publikon faktet që i shmang Edi Rama në Komisionin Hetimor Parlamentar   Edi Rama po i shmanget hetimit parlamentar për marrëveshjen me CEZ dhe po bën gjithçka për të prishur seancat e Komisionit, sepse e vërteta e kësaj ...

Read More
20 Dhj
0

Letra e Lulzim Bashës për Kancelaren Merkel pas sulmit mbrëmë në Berlin

Zonjës Angela Merkel Kancelare e Republikës Federale të Gjermanisë   Tiranë, 20 dhjetor 2016   E nderuar Zonja Kancelare   Me dhimbje dhe indinjatë mësova mbrëmë për sulmin terrorist në Berlin ku shumë njerëz u vranë e u plagosën rëndë. Agresorët e ...

Read More
19 Dhj
0

Ligji i lojërave të fatit, PD kundër interesave klienteliste të qeverisë

Jam këtu për të deklaruar qendrimin kundër të Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për lojërat e fatit. Ne u shprehëm qartë në komision. Partia Demokratike nuk mund të bëhet pjesë e kësaj afere dhe nga ana tjetër është një ...

Read More
19 Dhj
0

Beqaj favorizoi mikun në tender, dëm financiar dhe cënim të shëndetit të qytetarëve

Kallëzim Penal në Prokurori, Vokshi dhe Tabaku kërkojnë drejtësi për shkeljet e rënda të ministrit të shendetësisë   Partia Demokratike depozitoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim penal ndaj Ilir Beqës, në lidhje me shkeljet ligjore në një tenderim ...

Read More
18 Dhj
0

Si i hapi rrugën Ilir Beqaj mikut të tij për miliarda lekë me tenderat e barnave

Ilir Beqaj, ka ndërhyrë në tender, ka ndryshuar kriteret, dhe ka lejuar futjen e barnave të pacertifikuara. Ka vetëm një rast kur Ministri i Shëndetësisë mund të fusë në vend barna të pacertifikuara, vetëm kur vendi përballet me situata emergjente. ...

Read More
18 Dhj
0

Basha pret Ali Ahmetin: Shqiptarët në qeverisje për të garantuar Marrëveshjen e Ohrit e anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim kreun e BDI në Maqedoni, Ali Ahmeti. Z.Basha theksoi rëndësinë e bashkëpunimit të forcave politike shqiptare në Maqedoni gjë që do te ndikonte në çuarjen përpara të të drejtave të ...

Read More
17 Dhj
0

LSI nuk fsheh dot kokën me një amendament, është pjesë e konçesioneve, abuzimeve dhe vjedhjeve 4 vjeçare të qeverisë

Deklaratë e Partisë Demokratike Partia Demokratike është kundër konçesionit të laboratorëve. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të dializës. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të sterilizmit. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të kontrollit mjekësor. I ka denoncuar të ...

Read More
17 Dhj
0

Konçesioni i laboratorëve, 7 milionë euro në vit aferë korruptive

Albana Vokshi për koncesionin dhe pasojat e dëmshme që do sjellë në shëndetësinë dhe financat e vendit   Jam sot për të rikonfirmuar qëndrimin e vendosur të Partisë Demokratike kundër konçesionit të laboratorëve, që prej fillimit të vitit 2015 dhe ...

Read More
17 Dhj
0

Tjetër deputet trafikant, Edi Rama vazhdon kontratën me krimin

Enkeleid Alibeaj thirrje prokurorisë dhe KQZ të zbatojnë pa zvarritje ligjin e dekriminalizimit Zbulimi nga media i rastit të deputetit të mazhorancës, Shkelqim Selami, i cili ka fshehur të dhënat dhe nuk ka deklaruar një dënim në Itali për trafik ...

Read More