fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të hiqte e përgjysmonte TVSH-në për ushqimet jetike të shportës

Papagalli i Ramës po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me ambalazh të ri për Tiranën. Të gjithë mbajmë mend kur në 2013-ën i PREMTOI qytetarëve: “Heqje apo përgjysmim i TVSH-së për ushqimet jetike të ...

Me Shume
05 Jun
0

Objektiva, afate, zgjidhje

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, u shpjegon punonjësve të ndërmarrjes fasone në Kashar, projektin për Tiranën dhe parimet e tij menaxheriale    Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me punonjësit e një ndërmarrje fasone në zonën ...

Me Shume
05 Jun
0

Basha: Në 21 qershor të ndalim përkeqësimin e ekonomisë dhe të hapim rrugën për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë të Elbasanit. Varfëria dhe pamundësia e qytetarëve ka arritur deri aty sa të marrin vetëm bukë të mbetur nëpër dyqane, i tha zotit Basha një shitëse ...

Me Shume
05 Jun
0

Cara në Kavajë: INUK po përdoret politikisht për presione dhe selektivitet. Pas 21 qershorit do të mbroj çdo pronë tuajën

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, vijoi takimin e tij elektoral në fshati Karpen Vendas. Nga ky fshat turistik, i harruar nga drejtuesi i majtë në tetë vite qeverisje lokale të Komunës Golem, kandidati Engjëll Cara, akuzoi ...

Me Shume
05 Jun
0

Projekte konkrete dhe emergjente për çdo fshat në Bashkinë e Rrogozhinës

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu u takua me banorët e zonës së Vil Bashtovës. Sipas tij, çdo fshat do të ketë projekte konkrete në Bashkine e madhe Rrogozhinë. Edhe në Vil Bashtovë do të nisë zbatimi ...

Me Shume
04 Jun
0

Grida Duma prezanton programin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin për qeverisjen e bashkisë në katër vitet e ardhshme. Trekëndëshin e artë të zhvillimit; Tregu i Punës – Cilësia e Jetës -Bujqësi/Agroturizëm. )bjektivi parësor është:  Një i punësuar për çdo familje.  ...

Me Shume
04 Jun
0

Digjet makina e gazetarit të TV Mat, mazhoranca në panik nga humbja

Braktisja që po u bëjnë qytetarët çdo ditë ka vënë në panik të madh dyshen Rama –  Meta të cilët po përdorin çdo formë që nga joshja me thasët me miell e deri tek presioni i bandave dhe policia e pushtetit. Mëngjesin ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha: Papunësia, varfëria, pamundësia për të mbyllur muajin, janë problemet që kërkojnë zgjidhje imediate

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Shijakut. Zoti Basha tha se  hallet dhe shqetësimet e qytetarëve nuk mund të injorohen me barsaleta e tallje siç po bëjnë çdo ditë Rama – Meta. Papunësia, varfëria, ...

Me Shume
04 Jun
0

Takimi me Ramën, për interesat e qytetarëve

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova shpjegon programin e tij në takimet me banorët në lagjet e rrugës “Qemal Stafa” dhe “4 Dëshmorët”  Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dje me banorë të rrugës Qemal ...

Me Shume
04 Jun
0

Duma: Mos lejoni t’u tenderojnë votën, bashkë për 2 vjet zgjidhim kanalizimet dhe ujin e pijshëm

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së ish Kënetës. Mes qindra qytetarëve të kësaj zone, zonja Duma u bëri thirrje që të mos shesin votën por të mendojnë më shumë për të ardhmen e ...

Me Shume
394395396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534