fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Veliaj mashtroi familjet e varfra, për energji elektrike me tarifë të reduktuar

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, dhe tani me ambalazh të ri për ...

ME SHUME

Duma pret në Durrës kreun e misionit të OSBE/ODIHR; vëmëndje maksimale fushatës

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma priti në një takim në Durrës kreun e Misionit OSBE/ODIHR-it në Shqipëri, Audrey Glover. Duma vlerësoi vizitën e zonjës Glover duke falenderuar që ...

ME SHUME

Duma: Respektim pronës, do japim të njëjtin nivel shërbimesh në komuna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e disa fshatrave si në Hamallaj, Hidrovor dhe Radë mbi zhvillimin e bujqësisë së zonës. Banorët ngritën shqetësimin mbi respektimin ...

ME SHUME

Engjëll Cara: Kavaja nuk mund të mbetet çiflig i dyshes, Ervin Rroshi e Gent Daja

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie Kavajë Engjëll Cara, u takua me banorët e fshatit “Vorozen”. Në këtë takim ai prezantoi pikat e programit të tij për të ringritur bujqësinë ...

ME SHUME

Basha: Me votat e shqiptarëve diktojmë uljen e taksave dhe çmimeve të energjisë dhe naftës, hapim rrugën për punësim dhe mirëqenie

Shkodranët: Bashkojmë votat kundër papunësisë, varfërimit dhe arrogancës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë në Malësi të Madhe, Shkodër dhe Bushat. Taksat ...

ME SHUME

Programi i dr. Halim Kosovës për Tiranën

Faleminderit, miq, kolegë, të rinj e të reja, qytetarë të qytetit tonë të mrekullueshëm. Ndjej sot një energji të jashtëzakonshme nga ju dhe më vjen mirë, sepse Tirana është në ...

ME SHUME

Bashkitë e reja, të bëjnë funksionale mekanizmin e mbrojtjes së fëmijëve

Kryetarja e Komisionit parlamentar për çështjet  sociale , deputetja Albana Vokshi, njëherësh dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas kërkoi që në bashkitë e reja të bëhet funksional mekanizmi i ...

ME SHUME

PD Kavajë prova të reja për skemën kriminale të importimit të zgjedhësve nga kryetari në ikje i Bashkisë me mbështetje të Edi Ramës

Një javë më parë Partia Demokratike e degës Kavajë bëri publike dhe dorëzoi kallëzim në prokurori mbi një skeme kriminale për manipulimin e zgjedhjeve që ka ndodhur në Bashkinë e ...

ME SHUME

Veliaj mashtroi se do të garantonte paga minimale mbi minimumin jetik

Sot është dita që Erioni të përballet me faktet e jo më me fjalët. Qytetarët janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura që Erion Veliajt bëri dy vite ...

ME SHUME

Basha: Qytetarët s’blejnë dot ilaçet për të sëmurët rëndë, qeveritarët kanë vjedhur 5 milionë dollarë fond kompensimi

Deromemaj: Kompensim financiar për energjinë elektrike nga 3500 lekë për 6000 familje në nevojë të Vlorës Kandidati për kryetar të Bashkisë së Vlorës Genc Deromemaj, prezantoi platformën e tij për ...

ME SHUME
393394395396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531