Category Archives: Lajmi fundit

11 Oct
0

Censura e Ramës dhe Veliajt rritet, rritet dhe revolta e qytetarëve

Erjon Veliaj, jo vetëm mbylli një program televiziv që kishte investiguar rreth aferës së tij korruptive e kriminale në Sharrë, por ai nuk lejoi dje as transmetimin e denoncimit të Partisë Demokratike në lidhje me këtë skandal të rëndë të ...

Me Shume
10 Oct
0

Rivlerësimi nis me kapjen e sistemit, Edi Rama prenoton 25 vende në prokurori e gjykata

Sot, është dita e parë e hyrjes në fuqi të ligjit të rivlerësimit, dhe sot Edi Rama ka bërë hapin e parë konkret e të dukshëm të kapjes së sistemit të drejtësisë. Ky ligj, ndër të tjera ka parashikuar ne ...

Me Shume
10 Oct
0

Veliaj si kopja e keqe e Edi Ramës, zhduk emisionin investigativ, dhunon lirinë e shprehjes

Dje ishte një ditë e keqe për lirinë e medias, për lirinë e shprehjes për demokracinë në Shqipëri. Erion Veliaj, si kopje e keqe e Edi Ramës, si mëkëmbësi i tij për të gjitha aferat në Bashkinë e Tiranës mbylli ...

Me Shume
10 Oct
0

Droga dhe krimi po cënojnë ekulibrat e shoqërisë në Shqipëri

Përhapja masive e drogës në Shqipëri po cënon ekulibrat socialekonomikë jo vetëm të shqiptarëve por të mbarë rajonit, ndaj duhet një reagim i fortë kundër trafiqeve të paligjshme. Ky ishte mesazhi që dha deputetja Mimoza Hajdarmataj në forumin e deputetëve ...

Me Shume
10 Oct
0

Këlliçi me të rinjtë europianë: Zgjedhjet e lira, nevojë jetike për Shqipërinë

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi mori pjesë në mbledhjen e Këshillit të Kryetarëve të YEPP (Youth of European’s People Party), forumi i të rinjve të Partive Popullore Europiane i mbajtur në Vjenë. Z.Këlliçi paraqiti para drejtuesve ...

Me Shume
10 Oct
0

Plehrat janë rrënim, historia e një të moshuare që jeton me kazanat e mbetjeve

Mbetjet që Edi Rama po ia përcjell qytetarëve si shpëtimin ekonomik të vendit, janë në fakt një mjerim. Janë biznes për klientët e tij dhe për mafian e plehrave, por për njerëzit janë shkatërrim. Safije Cani është 80 vjeçe banon ...

Me Shume
09 Oct
0

Veliaj i zhytyr në tendera korruptivë me fitues të paracaktuar

Erjon Veliaj është përfshirë në një valë tenderash të dyshimtë, me shkelje të rënda ligjore që janë afera të pastra korruptive. Media ka zbuluar se Veliaj jo vetëm i bën tenderat pa garë, pa konkurim, por del se fituesi i ...

Me Shume
09 Oct
0

Basha: Pa dekriminalizimin, nuk mund të ketë zgjedhje të lira, siguri dhe mirëqenie për qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtues të Partisë Demokratike në degën 9 në kryeqytet. Duke iu referuar raportit të Guardia di Finanza, e cila në monitorimin që i ka bërë vetëm 17% ...

Me Shume
09 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Ndarja e papritur nga jeta e Gilman Bakallit, në një moshë kaq të re ka prekur këdo që e njihte atë përmes auditorit, ekranit, apo në angazhimet e tij të shumta. Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe miqtë e ...

Me Shume
08 Oct
0

Droga ka pushtuar vendin, Rama dhe Tahiri sërish në krahë të trafikantëve

Monitorimi nga ajri tregon se sipërfaqja e mbjellë me drogë në vetëm 17% të territorit që u vrojtua, është 5 herë më e madhe se një vit më parë. Vetëm për 17 përqind të territorit 5 herë më shumë drogë ...

Me Shume