fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 Jun
0

Duma: Respektim pronës, do japim të njëjtin nivel shërbimesh në komuna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e disa fshatrave si në Hamallaj, Hidrovor dhe Radë mbi zhvillimin e bujqësisë së zonës. Banorët ngritën shqetësimin mbi respektimin e pronës së tyre ndërsa morën garanci nga zonja Duma ...

Me Shume
02 Jun
0

Engjëll Cara: Kavaja nuk mund të mbetet çiflig i dyshes, Ervin Rroshi e Gent Daja

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie Kavajë Engjëll Cara, u takua me banorët e fshatit “Vorozen”. Në këtë takim ai prezantoi pikat e programit të tij për të ringritur bujqësinë e kësaj zone. Kadidati Cara denoncoi shantazhin që po u ...

Me Shume
02 Jun
0

Basha: Me votat e shqiptarëve diktojmë uljen e taksave dhe çmimeve të energjisë dhe naftës, hapim rrugën për punësim dhe mirëqenie

Shkodranët: Bashkojmë votat kundër papunësisë, varfërimit dhe arrogancës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë në Malësi të Madhe, Shkodër dhe Bushat. Taksat e larta, mungesa e subvencioneve, rritja e çmimit të energjisë, ...

Me Shume
01 Jun
0

Programi i dr. Halim Kosovës për Tiranën

Faleminderit, miq, kolegë, të rinj e të reja, qytetarë të qytetit tonë të mrekullueshëm. Ndjej sot një energji të jashtëzakonshme nga ju dhe më vjen mirë, sepse Tirana është në një udhëkryq; sfidat janë shumëfishuar dhe ne na duhet vizion ...

Me Shume
01 Jun
0

Bashkitë e reja, të bëjnë funksionale mekanizmin e mbrojtjes së fëmijëve

Kryetarja e Komisionit parlamentar për çështjet  sociale , deputetja Albana Vokshi, njëherësh dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas kërkoi që në bashkitë e reja të bëhet funksional mekanizmi i mbrojtjes së fëmijëve . Në një takim në Devoll dhe ...

Me Shume
01 Jun
0

PD Kavajë prova të reja për skemën kriminale të importimit të zgjedhësve nga kryetari në ikje i Bashkisë me mbështetje të Edi Ramës

Një javë më parë Partia Demokratike e degës Kavajë bëri publike dhe dorëzoi kallëzim në prokurori mbi një skeme kriminale për manipulimin e zgjedhjeve që ka ndodhur në Bashkinë e Kavajës. Kryetari në ikje i kësaj bashkie brenda 12 ditëve ...

Me Shume
01 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të garantonte paga minimale mbi minimumin jetik

Sot është dita që Erioni të përballet me faktet e jo më me fjalët. Qytetarët janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura që Erion Veliajt bëri dy vite dhe që tani po i përsërit me ambalazh të ri ...

Me Shume
01 Jun
0

Basha: Qytetarët s’blejnë dot ilaçet për të sëmurët rëndë, qeveritarët kanë vjedhur 5 milionë dollarë fond kompensimi

Deromemaj: Kompensim financiar për energjinë elektrike nga 3500 lekë për 6000 familje në nevojë të Vlorës Kandidati për kryetar të Bashkisë së Vlorës Genc Deromemaj, prezantoi platformën e tij për zhvillimin e Vlorës. Ulje taksash dhe tarifash në minimumin e ...

Me Shume
01 Jun
0

Duma: Suksesi ynë, minimalisht një i punësuar për çdo familje

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Katundit të ri mbi programin e saj afatgjatë për zhvillimin e bujqësisë së zonës dhe rritjes së vendeve të punës. Duma tha se sukses do të jetë që brenda ...

Me Shume
31 May
0

Ujë 24 orë në çdo familje dhe program konkret për strehimin

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e zonës së Kinostudios, ku dëgjoi shqetësimet e tyre të shumta, dhe premtoi angazhim e përkushtim për zgjidhjen e tyre. Kosova theksoi projektin e tij për të sjellë ...

Me Shume
397398399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534