Category Archives: Lajmi fundit

27 Aug
0

Shehu: Krijimi i kushteve për arsimim dhe mundësive për punësim do të jetë prioritet

Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, Sherefedin Shehu, së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilluan një takim me të rinjt në Peshkopi. Krijimi i kushteve për arsimim dhe mundësive për punësim janë prioritet i Sherededin Shehut. Mes ...

Me Shume
27 Aug
0

Milionat që Rama i jep Sadriut në një vit, cdo familje dibrane mund të merrte pagesë papunësie

Fatura e korrupsionit të Edi Ramës vetëm me tenderat që i jep Sadri Abazit për një vit është sa pensioni në qytet për 7055 persona, pensioni në fshat për 12 832 persona, sa 4811 paga minimale, është pagesa e papunësisë ...

Me Shume
26 Aug
0

Nuk ja dorëzojmë Dibrën bandave. Dibra, jo plaçkë për Ramën. Dibra për dibranët

Zonja dhe zotërinj, vëlllezër dhe motra dibranë, të pranishëm në këtë festë të bashkimit dhe besës dibrane, dhe ju dibrane e dibranë që na ndiqni, dhe ju shqiptarë që i keni sytë nga Dibra; ju përshëndes nga zemra e patriotizmit, ...

Me Shume
26 Aug
0

Të kemi Lulzim Bashën kryeministër, Sherefedin Shehun, kryetar të Bashkisë së Dibrës

  Të dashur motra dhe vëllezër, I nderuar kryetar i Partisë Demokratike Lulzim Basha, Jo rastësisht sot gjendem në këtë ngjarje të Partisë Demokratike, për një arsye të vetme, thash vëllezër dhe motra, pasi PD na mundësoi të njohim vëllai ...

Me Shume
26 Aug
0

Së bashku me Lulzim Bashën, ne do të përfundojmë atë që nisëm, Rrugën e Arbrit

Të dashur bashkëqytetarë, Jam sot para jush për të kërkuar edhe një herë besimin tuaj, por kësaj here jo për t’ju përfaqësuar, por për të punuar bashkë me ju për të ndryshuar Dibrën e për t’u dhënë shpresë dibranëve. E ...

Me Shume
26 Aug
0

Sherefedin Shehu është burrë i mirë sepse nuk është peng as i krimit, as i korrupsionit siç janë shumica e të tjerëve

Të dashur zonja dhe zotërinj, qytetarë dibranë, I dashur Lulzim basha, I dashur Sherefedin Shehu Ju po më kujtoni vitin 1990. Në këtë ditë të bekuar shoh në fytyrat tuaja, kthimin e shpresës, ashtu si në dhjetor 1990. Ky është ...

Me Shume
26 Aug
0

Çdo mjek që ka besuar tek shëndetësia falas sot, është dhe duhet të jetë i turpëruar

Të nderuar bashkëqytetare dhe bashkëqytetarë, I nderuar kryetar i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha, I nderuar profesor Sherefedin Shehu, kryetar i ardhshëm i Bashkisë së Dibrës, Të nderuar deputetë,  miq e mbështetës të garës sonë, Unë, jam Irini Shehu, mjeke ...

Me Shume
26 Aug
0

Do rrëzojnë Ramën në Dibër dhe shqiptarët shumë shpejt do të rrëzojnë Ramën në të gjithë Shqipërinë

Të dashur qytetare dibranë, motra e vellezër! Të nderuar miq e aleatë! Ndjehem i repektuar që si mik më dhatë privilegjin të hap këtë takim madheshtore të kësaj ode gjigande dibrane. Të kësaj ode ku sot janë mbledhur burrat dhe ...

Me Shume
26 Aug
0

Basha: Dibranët nuk duan lëmoshë, por mundësi për punë me dinjitet

Kryetari i komunës Dibër e Madhe: Rrugën e Arbrit do ta mbarojnë ata që e filluan Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak Sherefedin Shehu morën pjesë në aktivitetin “Bujar Kapexhiu – 50 vjet me karikaturën” organizuar ...

Me Shume
25 Aug
0

Shehu: Rama i bën punët për të futur lek në xhepin e tij dhe miqve të tij

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës Sherefedin Shehu, u takua me banorë të Zall Dardhës. Pas shqetësimit të banorëve për mungesë investimesh, z. Shehu theksoi se prioritet i Edi Ramës janë punët që sjellin të ardhura për të dhe miqtë e ...

Me Shume