fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Tet
0

Urdhërat e Ramës paralizojnë bizneset dhe familjet‏

Deputeti Bogdani dhe banorët e zonës në qendër të Tiranës denoncojnë arbitraritetin e qeverisë me aksionet e INUK Arbitrariteti i INUK-ut të Edi Ramës po dëmton bizneset në Tiranë dhe ekonominë e shumë familjeve. Janë shumë biznese të vogla që ...

ME SHUME
28 Tet
0

Shëndeti i gruas, prioritet për shoqërinë

Gratë demokrate vazhdojnë takimet në terren. Ndërgjegjësim dhe mamografi falas për gratë e Bathores  Lidhja Demokratike e Gruas  në bashkëpunim me Spitalin amerikan organizoi  sot nje takim ndërgjegjësimi për kancerin e gjirit me gratë e zonës së Bathores. Ky takim ...

ME SHUME
28 Tet
0

Drejtësia e Ramës me gjyqtarë të diktaturës dhe kamikaze politike

Deputeti Halimi denoncon nënshtrimin që po i bën drejtësisë Edi Rama, për të krijuar mbrojtje për korrupsionin dhe të inkriminuarit në qeveri Sot nuk ka asnjë dyshim se qëllimi i vetëm i Edi Ramës është kapja politike e drejtësisë. I ...

ME SHUME
27 Tet
0

Dhuna e Edi Ramës do të shumëfishojë protestën

Deklaratë e Grida Dumës ku dënohet ndalimi me forcë i aktivistit Altin Goxhaj dhe përpjekja e Edi Ramës për të shantazhuar qytetarët Ndalimi sot nga policia dhe shoqërimi me forcë i aktivistit Altin Goxhaj, është shenjë e krizës së nervave ...

ME SHUME
27 Tet
0

Gjobat e reja, ndëshkim masiv ndaj qytetarëve

Deputetët e Partisë Demokratike denoncojnë ndryshimet në Kodin Rrugor si mjet respresioni ndaj qytetarëve që rrisin mundësinë për abuzim dhe korrupsion dhe nuk shtojnë sigurinë në rrugë Deputetët e Partisë Demokratike të komisionit të ligjeve, sigurisë dhe veprimtarive prodhuese u ...

ME SHUME
27 Tet
0

Energjia elektrike, Edi Rama abuzuesi i parë, shkelësi i parë i ligjit

Deputeti Mima shprehet në favor të ligjit por dënon dëmin që Edi Rama i ka shkaktuar sistemit dhe penalizimin e 2 milionë e 100 mijë qytetarëve me rritjen e faturës financiare Partia Demokratike është në favor të ligjshmërisë dhe që ...

ME SHUME
26 Tet
0

Basha: Do të përgjigjet deri në fund çdokush që cënon jetën, dinjitetin dhe pronën e shqiptarëve

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike Vendosa të thërras këtë konferencë shtypi, pas kthimit nga samiti i Partisë Popullore Europiane, jo për të njoftuar rezultatet e këtij takimi me rëndësi për zhvillimet demokratike edhe në Shqipëri- për ketë pret koha ...

ME SHUME
26 Tet
0

Brok: Zbatimi i të drejtave kushtetuese, arritje e opozitës. Do të kërkojmë garanci dhe monitorim nga Komisioni Europian

Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian thotë se ngritja në Bruksel e cështjes së të drejtave kushtetuese të opozitës, ka dhënë rezultatet e para Partia Popullore Europiane do të vazhdojë të ndjekë me vëmendje çështjen e ...

ME SHUME
26 Tet
0

Studentët po ngrihen, do ta ndalim të keqen

Partia Demokratike dënon ashpër masat e Edi Ramës për pakësimin e kuotave të masterit dhe rritjen e tarifës financiare. Në krah të studentëve për të ndalur të keqen Edi Rama po u pakëson cdo ditë shanset studentëve shqiptarë duke reduktuar ...

ME SHUME
25 Tet
0

Padrejtësia me prishjet selektive, të reagojmë sot

Deputeti Strazimiri denoncon korrupsionin me lejimin e ndërtimeve të miqve të Kryeministrit dhe i bën thirrje qytetarëve të kundërshtojnë dhunën dhe arrogancën e qeverisë Prishjet selektive që po bën Edi Rama, po lënë pas një padrejtësi revoltuese. Në sytë e ...

ME SHUME