Category Archives: Lajmi fundit

12 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore Franceze që Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë. Vendimi që ai të lirohet nga paraburgimi, por jo të kthehet në atdhe, nuk është drejtësi e plotë. Partia ...

Read More
12 Jan
0

Veliaj braktisi qytetarët, dhjetëra aksidente në Tiranë në rrugët dhe trotuarët e ngrirë

Këshilltarët e djathtë bashkiakë, panë nga afër bllokimin e rrugëve dhe trotuareve në një nga hyrjet kryesore të kryeqytetit, në Rrugën e Elbasanit. Leonard Olli denoncoi braktisjen që qeveria dhe bashkia i kanë bërë qytetarëve duke mos pastruar rrugët të ...

Read More
12 Jan
0

Alternativa e Ramës, 4 ton e gjysëm drogë shqiptare kapen në Itali e Greqi për 10 ditë

Enkelejd Alibeaj për kartelin qeveritar të drogës që vazhdon aktivitetin pa ndërprerje   Në 10 ditët e para të këtij vitit, rreth 4 ton e gjysëm drogë, kanë kaluar përmes kufinjve të Shqipërisë në drejtim të Italisë dhe Greqisë.   ...

Read More
11 Jan
0

Lulzim Basha: Qëndrimi i opozitës së bashkuar se në këto zgjedhje nuk mund të vendosin kriminelët por duhet të vendosin qytetarët

Qëndrimi i unifikuar i opozitës, qëndrimi i unifikuar i opozitës parlamentare është se në këto zgjedhje nuk mund të vendosin kriminelët por do të vendosin qytetarët. Në këto zgjedhje nuk mund të vendosë varfëria dhe korrupsioni qeveritar përmes shitblerjes së ...

Read More
10 Jan
0

Basha me banorët e izoluar nga ngrica

Lulzim Basha ishte sot pranë banorëve të qytetit të Kukësit të cilët po vuajnë gjendjen e rëndë të motit.  Banorët i thanë Bashës se kanë mungesë të energjisë elektrike. Çmimi i druve për ngrohje është dyfishuar.  Basha tha se këto ...

Read More
10 Jan
0

Shkollat pa ngrohje, njerëzit të bllokuar nga ngrica, Edi Rama shpenzon 537 milionë lekë për kondicionerët e zyrës së tij

537 milionë lekë do harxhojë Edi Rama për ngrohjen e tij në Kryeministri, këtë vit. Në fakt, këto 537 milionë lekë janë vetëm një pjesë e vogël e mbi 13 miliardë lekë që Edi Rama do shpenzojë për vete dhe ...

Read More
09 Jan
0

Edi Rama i shërben krimit, ta vëmë qeverinë në shërbim të njerëzve

Me Edi Ramën, krimi ka mbrojtjen dhe mbështetjen qeveritare. Prej 9 muajsh ka një urdhër arresti ndërkombëtar për Klement Balilin që nuk është zbatuar ende. Klement Balili është ende i lirë dhe i pa shqetësuar nga Policia. Shteti i Edi ...

Read More
07 Jan
0

Shteti i Ramës braktis njerëzit e goditur nga ngrica, vidhen fondet e emergjencës

Situata e rëndë nga moti në shumë zona të vendit nuk ka shenja përmirësimi. Nga raportimet e qytetarëve dhe strukturave të Partisë Demokratike, mësohet se vazhdojnë të jenë të izoluara dhjetra fshatra, në Dibër, në Tropojë, në Has, në Pukë, ...

Read More
07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni. Ky është një lajm i mirë dhe inkurajues për avancimin e të drejtave të shqiptarëve në këtë vend. Bashkimi dhe bashkërendimi  mbi bazën e parimeve dhe qendrimeve demokratike dhe ...

Read More
06 Jan
0

Shteti i Ramës vret njerëzit e thjeshtë

“Ishim për ngushëllim në familjen e Estref Halilit. Një familje e këputur ku dy prindërit kanë rritur fëmijët e tyre me shumë sakrifica duke mbledhur lulet e malit. Një familje që nuk ka asnjë lidhje me kultivimin e narkotikës. Estrefi ...

Read More