fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e tronditur nga sulmet terroriste në Ankara dhe shpreh ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Partia Demoktatike i dënon me ashpërsi sulmet e sotme ç’njerëzore dhe gjendet në krah të popullit turk dhe autoriteve atje ...

Me Shume
10 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e tronditur nga sulmet terroriste në Ankara dhe shpreh ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Partia Demoktatike i dënon me ashpërsi sulmet e sotme ç’njerëzore dhe gjendet në krah të popullit turk dhe autoriteve atje ...

Me Shume
10 Oct
0

Basha: 450 milionë euro që merr sot qeveria nga taksat e larta do ti kthejmë në xhepat e njerëzve, ulim taksën në 9%

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me fermerët në Barbullinë. Zoti Basha ka dëgjuar nga fermerët shqetësimet e tyre, vështirësitë e të cilëve sa vijnë dhe shtohen. Rritja e çmimeve dhe ...

Me Shume
10 Oct
0

Me Tahirin shtohen grabitjet me maska, rritet trafiku i drogës

Krimi në vend po rritet në mënyrë dramatike, dhe siç e shohim vrasjet janë shtuar, grabitjet me maska ndodhin në rrugët kryesore të vendit, si mbrëmë, 5 kilometra larg qendrës së kryeqytetit në autostradën Tiranë-Durrës, në aksin kombëtar më të ...

Me Shume
10 Oct
0

Me Tahirin shtohen grabitjet me maska, rritet trafiku i drogës

Krimi në vend po rritet në mënyrë dramatike, dhe siç e shohim vrasjet janë shtuar, grabitjet me maska ndodhin në rrugët kryesore të vendit, si mbrëmë, 5 kilometra larg qendrës së kryeqytetit në autostradën Tiranë-Durrës, në aksin kombëtar më të ...

Me Shume
10 Oct
0

Beqa-Rama, biznes me ilaçet, favorizojnë klientelën dëmtojnë qytetarët

Skandalet në shëndetësi të Ilir Beqës dhe Edi Ramës janë të panumërta, dhe çdo biznes miliona eurosh që kanë bërë me klientelën e tyre është shoqëruar me dëme dhe kosto për qytetarët. Për të favorizuar importuesit e tyre, Beqa dhe ...

Me Shume
09 Oct
0

Basha pret anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve dhe kryetarin Granoff

Kryetari i Partisë Demokratike priti në një takim anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve, dhe Kryetarin e Bordit të Drejorëve të këtij Fondit si dhe Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit, Michael Granoff. Zoti Basha ka shprehur mirënjohjen e tij ...

Me Shume
09 Oct
0

OSHEE zmadhoi fondin limit që miku i Ramës të përfitonte sa më shumë

Korrupsionin me paratë e OSHEE, paratë e gjakut të shqiptarëve, e bën edhe më skandaloz shuma e madhe e vënë në dispozicion për rikonstruksionin e godinës. Siç tregojnë të dhënat, OSHEE ka vënë në shërbim të mikut të Edi Ramës, ...

Me Shume
09 Oct
0

Kushëriri konfirmon akuzat ndaj Saimir Tahirit

Kushëriri i Saimir Tahirit konfirmoi para publikut të gjithë denoncimet dhe akuzat që rëndojnë ndaj Ministrit të Brendshëm. Një prej habilajve doli në ekran enkas për të ndihmuar kushëririn ministër, por në fakt e rëndoi atë, kur pohoi me gojën ...

Me Shume
08 Oct
0

Sakrificat dhe veprat për kombin nuk vdesin kurrë

Përkujtohet në ditën e lindjes Mbreti Zog. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, Princi Leka drejtues të Partisë Lëvizja e Legalitetit  e qytetarë janë perulur me nderim përpara varrit të Mbretit Zog. Në mesazhin e tij, zoti Basha ka theksuar ...

Me Shume