fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

09 Tet
0

Ndal kancerit të gjirit, qeveria të sigurojë kontrollin për çdo grua

Lidhja Demokratike e Gruas  së Shqipërisë u bëri thirrje sot të gjithë vajzave dhe nënave në të gjithë vendin që të bëjnë kontrollin e vazhdueshëm për të parandaluar kancerin e gjirit, në muajin e sensibilizimit kundër kësaj sëmundje.

ME SHUME
09 Tet
0

Zgjedhja e anëtarëve të AMA, e paligjshme e pandershme

Deklaratë e deputetit Pollo, pas votimit sot në parlament të dy anëtarëve të Autoritetit të Medias Audiovizive

ME SHUME
09 Tet
0

Byroja e Hetimit, shkelje e Kushtetutës dhe e parimeve

Partia Demokratike dorëzon në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për pavlefshmëri. Deputeti Ristani flet para medias

ME SHUME
09 Tet
0

Deputetë të Komisionit të Sigurisë për të parë nga afër situatën

Prononcim për mediat i Kryetarit të Grupit Parlamentar, Paloka për ngjarjet në Lazarat

ME SHUME
09 Tet
0

PD: Rama po vë në rrezik projektin e Xhamisë së Madhe

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Paloka, denoncon mashtrimin e Kryeministrit dhe fshehjen e të vërtetës në lidhje me mosmarrëveshjen për truallin

ME SHUME
08 Tet
0

Basha: Brukseli foli qartë, Rama të mos bëjë strucin

-“Kërkohet konsensus, gjithpërfshirje dhe dialog me opozitën”-“Kërkohet zbatim i vendimit të gjykatave dhe dekriminalizimi i Kuvendit e Administratës Publike” Të nderuar përfaqësues të medias, të nderuar zonja dhe zotërinj Bashkëqytetarë Faleminderit për këtë komunikim përmes ekranit në një ditë të ...

ME SHUME
08 Tet
0

Qeveria persekuton mësuesit për interesa klienteliste e korruptive‏

Deklaratë e zëdhënëses Oriela Nebiaj  Qeveria ka nisur një përndjekje masive ndaj mësuesve profesionistë e me përvojë, për ti detyruar të lënë punën, që ti zëvendësojë ata me militantë partie. Në shumë raste, kjo fushatë spastrimi po bëhet për interesa ...

ME SHUME
07 Tet
0

PD: Qeveria ka zhytur vendin në krizë ekonomike

Bode: INSTAT nuk mbulon dot treguesit e përkeqësuar dhe rrëzon propagandën bajate të qeverisë. Ekonomia e vendit është zvogëluar krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar .INSTAT-i i qeverisë njoftoi dje rezultatet për vlerësimin e ecurisë së ekonomisë ...

ME SHUME
06 Tet
0

Basha: Reforma në drejtësi vetëm sipas një modeli Europian

·Opozita ka vizionin, platformën dhe vullnetin për një reformë europiane të sistemit të drejtësisë  ·Procesi kërkon Transparencë, Konsensus, Gjithpërfshirje dhe ekspertizë Europiane. ·Drejtësia dhe zbatimi i ligjit kërcënohen kur shumica dhe qeveria janë të parët që shkelin kushtetutën dhe ligjin ...

ME SHUME
05 Tet
0

PD: Qeveria po i trajton studentët si emigrantë të paligjshëm

Deklaratë e deputetit Luciano Boci

ME SHUME