fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Sep
0

Shteti në dorë të kriminelëve me mandat dhe oligarkëve

Shqiperia ne vitin 2015 nuk eshte me mire, me e pasur, apo me e sigurte se dje, perkundrazi…. Ekonomia eshte ne pikiate, te varferit jane shtuar dhe jane bere me te varfer mezi mbijetojne…. Ndersa të pasurit u bënë më ...

Me Shume
23 Sep
0

Trafiku i drogës, biznesi kryesor i bandave të krimit të lidhura me qeveritarët

Rruga e përshkruar nga ky projekt ligj për të ardhur në shqyrtimin e sotëm  eshte shembull tipik, tregues i qartë i arrogancës tashmë emblematike të kësaj mazhorance. E bëtë një herë projektligjin dhe u shqyrtua në komisionet parlamentare. Mori nga opozita të ...

Me Shume
23 Sep
0

Trafiku i drogës, biznesi kryesor i bandave të krimit të lidhura me qeveritarët

Rruga e përshkruar nga ky projekt ligj për të ardhur në shqyrtimin e sotëm  eshte shembull tipik, tregues i qartë i arrogancës tashmë emblematike të kësaj mazhorance. E bëtë një herë projektligjin dhe u shqyrtua në komisionet parlamentare. Mori nga opozita të ...

Me Shume
23 Sep
0

Kruja: Mbështetja më e madhe për policinë është largimi i Tahirit

Të nderuar kolegë Sot pas një viti rikthehemi të diskutojmë përsëri mbi ligjin për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit të komandimit të Forcave tona të Armatosura. Në fakt këto ndryshime që keni sjellë sot janë detyrim për t’i pasqyruar në ...

Me Shume
23 Sep
0

Shqipëria sundohet tërësisht nga banditizmi

Zonja deputete, zotërinj deputetë, zonja kryesuese e seancës, te dashur qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë, Duke mbështetur fuqimisht çdo përpjekje për zbatimin e ligjit, dënoj me ashpërsinë më të madhe fushatën banditeske të ndërmarrë ndaj bizneseve, e cila ...

Me Shume
22 Sep
0

Azili nuk është zgjidhja, zgjidhja është lufta ndaj shkaqeve që sjellin eksodin

Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës në PD, Bardh Spahia dhe anëtarë të Departamentit zhvilluan takime me azilkërkuesit shqiptarë në disa kampe në zonën e Limbourgut dhe Eltz pranë Frankfurtit. Në kampin Freiherr-Vom Stein Kaserne mbi 50 shqiptarë të ...

Me Shume
22 Sep
0

Populli në burg për një kupon, ministri në krim e fshehje pasurie, padrejtësia po sjell mosbindjen civile

Të nderuar deputetë, Dua ta nis me një falenderim për Parlamentin Europian dhe në veçanti për komisionin e punëve të jashtme të këtij parlamenti që në shprehje të shqetësimit të madh për zhvillimet dëshpëruese në vendin tonë mbajti një seance ...

Me Shume
22 Sep
0

Prova të reja për inkriminimin dhe mashtrimin e Tahirit, polica e sigurimit të makinës tradhëton ministrin

A mund të ndodhë që një Ministër i Brendshëm të kapet i përfshirë në trafik droge me mjetin e tij privat, të pranojë pubklisht se ka shmangur ligjin, ka fshehur pasurinë, dhe të mashtrojë faqe mbarë opionionit publik, dhe sërish ...

Me Shume
21 Sep
0

Pas protestës Rama rrethon PD me polici. Basha: Nuk ka bunker që e ruan po preku një qytetar

Me një akt të pashembullt, Edi Rama ka urdhëruar policinë që të rrethojë selinë e Partisë Demokratike, pas protestës sot pasdite të një grupi të të përndjekurve dhe një grupi mbështetësish të opozitës e qytetarësh, kundër simbolit komunist që po ...

Me Shume
21 Sep
0

Pas protestës Rama rrethon PD me polici. Basha: Nuk ka bunker që e ruan po preku një qytetar

Me një akt të pashembullt, Edi Rama ka urdhëruar policinë që të rrethojë selinë e Partisë Demokratike, pas protestës sot pasdite të një grupi të të përndjekurve dhe një grupi mbështetësish të opozitës e qytetarësh, kundër simbolit komunist që po ...

Me Shume