fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Sht
0

PD: Veliaj i zhytur në skandal, Rama ta shkarkojë nëse nuk dorëhiqet

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi reagon mbi faktet e reja të korrupsionit me dasmën e Ministrit të Mirqënies Sociale 

ME SHUME
13 Sht
0

PD: Daja i Erion Velisë me pallat pa leje në Urën Vajgurore

Koordinatori Ervin Salianji denoncon ndërtimin ku është përfshirë kryetari i Bashkisë së Urës Vajgurore, që është daja i Ministrit Veliaj. Gjykata e Apelit të Vlorës e shpalli lejen të pavlefshme 

ME SHUME
12 Sht
0

Basha: Vepra e Azemit, frymëzim për të mbrojtur me cdo cmim lirinë, demokracinë, të ardhmen europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në memoralin e Dëshmorit të Atdheut, Azem Hajdari, 16 vjet pas vrasjes së tij

ME SHUME
12 Sht
0

PD: Thellohet skandali Veliaj, dasma faturohet si aktivitet kulturor

Deklaratë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi

ME SHUME
10 Sht
0

Udhëzimi i Kryetarit të Partisë Demokratike për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar‏

 

ME SHUME
10 Sht
0

PD: Shëndetësia në ditën më të keqe, qeveria kërkon të kontrollojë Urdhërat

Anëtarët e Opozitës në Komisionin e Shëndetësisë dhe Cështjeve Sociale mblidhen në selinë e Partisë Demokratike dhe bëjnë oponencë për projektligjet e qeverisë

ME SHUME
10 Sht
0

PD: Energjia, shqiptarët po paguajnë çdo ditë më shumë, arritjet vetëm në Facebookun e Ramës

Deklaratë për shtyp e Enno Bozdos

ME SHUME
10 Sht
0

PD: Avioni privat, skandal korruptiv i Edi Ramës

Deklaratë e kryetarit të grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka

ME SHUME
09 Sht
0

Basha: Mbrojtja e demokracisë, ia vlen çdo betejë

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, pas drekës së punës me ambasadorët e vendeve të BE-së dhe përfaqësuesit e SHBA dhe OSBE

ME SHUME
09 Sht
0

PD: Kriza ekonomike flet me shifra, mijëra biznese nuk paguajnë dot taksat

Deklaratë e Partisë Demokratike 

ME SHUME