fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

16 Apr
0

Basha i kërkon ODIHR-it prezencë maksimale në zgjedhje‏

Kryetari i Partisë Demokratike shpreh shqetësimin për cënimin nga qeveria të standarteve dhe mungesën e klimës së duhur parazgjedhore. Prania sa më e madhe e vëzhguesve do të ndihmonte për ruajtjen e procesit dhe shmangien e pasojave që mund të ...

Me Shume
15 Apr
0

Rama-Meta po futen me krimin në zgjedhje, qytetarët do t’u tregojnë vendin‏

-“Shkolla” e trafiqeve vazhdon të jetë shkolla e preferuar e partisë së Edi Ramës. Nga kjo “shkollë” ka ardhur Bushi i Krujës, Roshi i Kavajës, dhjetra e qindra të tjerë që i kemi denoncuar e do të vijojmë t’i denoncojmë ...

Me Shume
15 Apr
0

Oferta e re për Durrësin vjen me bijën e qytetit, intelektualen Grida Duma‏

Partia Demokratike ka shpallur sot në Durrës, kandidaten për Kryetare Bashkie, zonjën Grida Duma. Kryetari i Partisë Demokratike, tha se kjo është një ditë e bukur për Durrësin. “Eshtë një ditë e bukur për qytetin e Durrësit, për qytetarinë e ...

Me Shume
14 Apr
0

PD përshëndet deklaratën e Konferencës Ipeshkvnore‏

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e sotme të Konferencës Ipeshkvnore për zgjedhjet vendore. Shqetësimi që ngre Kisha Katolike dhe kërkesa e saj për dekriminalizimin, për dhënien fund praktikave të shitblerjes së votave, për gjetjen e kandidatëve me integritet, janë shqetësimet e ...

Me Shume
14 Apr
0

Rama dhe Meta bllokojnë dekriminalizimin, kanë ndaluar procesin prej 3 javësh‏

Edi Rama dhe Ilir Meta kërkojnë ta mbajnë në këmbë regjimin hibrid që kanë instaluar të krimit me pushtetin dhe të pushtetit me krimin, në mënyrë që trafikantët, autorët e krimeve të rënda që sot i kanë deputetë e në ...

Me Shume
13 Apr
0

Rama nën akuzë, sulmon opozitën dhe kandidon Gjicin e dyshimtë të 6 milionë eurove‏

Disa pyetje për kandidatin e Ramës, Safet Gjici. -A ka dijeni ai për grabitjen e 6 milionë eurove në mes të ditës nga një bankë në Tiranë? -Pse kompania e tij e sigurimit, dështoi në mënyrë spektakolare dhe nuk bëri ...

Me Shume
13 Apr
0

Ramën me Brukselin e lidhin vetëm skandale‏

Asnjë shpjegim nga Edi Rama, edhe pse nisja e hetimeve për Peter Swinen, arkitekt i qeverisë flamane, i ka çuar dyshimet drejt e tek ai. Pasi rezultoi si bllokues i kërkesës së Interpol Brukselit për deputetin e tij, tani Edi ...

Me Shume
13 Apr
0

Rama refuzon dekriminalizimin, kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë‏

Me kandidimin e Bushit, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit. Jo vetëm e përzgjodhi dhe i hapi dyert e parlamentit, por tani po bën një pakt tjetër me trafikantin, duke u përpjekur për ti dhënë më shumë ...

Me Shume
11 Apr
0

Rama refuzon të ulë çmimin e energjisë e të naftës, refuzon të lehtësojë jetën e qytetarëve‏

Dyshja Rama-Meta rrëzuan amendamentet e opozitës me forcën e kartonit por jo të arsyes, duke djegur në fakt një mundësi për të përmirësuar jetën e shqiptarëve në kushtet e një varfërie ekstreme, të një papunësie ekstreme, dhe të shtrëngesës së ...

Me Shume
10 Apr
0

Basha: Mjerimi ka mbërthyer çdo familje, Shqipëria ka nevojë urgjente për një ofertë të re për punë dhe dinjitet

Tre kushtet e opozitës për kandidatët: Të painkriminuar, të mos rrisin taksat dhe të dëgjojnë zërin e qytetarëve.  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është njohur sot me shqetësimet e banorëve të Krujës dhe Fushë- Krujës. Qytetarët janë ankuar per ...

Me Shume
418419420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534537