Category Archives: Lajmi fundit

27 Jun
0

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi

Letra që kongresmenët amerikanë, Kryetari i Komitetit për Europën në Komisionin e Politikës së Jashtme të Kongresit Amerikan Dana Rohrabacher dhe David Jolly e Robert Aderholt i kanë drejtuar Sekretarit Kerry,  lidhur me reformën në drejtësi është një kontribut i ...

Me Shume
26 Jun
0

Bujqesia do të jetë prioritet, 100 milionë euro në vit subvencione dhe 50 milionë euro investime në infrastrukturën bujqesore

Për t’i treguar se sa e rëndë është gjendja e fermerëve dhe se Edi Rama erdhi me mashtrime në pushtet fermerët e Çermës e çuan zotin Basha në një fermë lopësh të falimentuar. Në vitin 2013 fermeri kishte 50 lopë ...

Me Shume
25 Jun
0

Ti japim vendit një demokraci që nuk guxon të dhunojë votën apo të manipulojë numërimin,  një drejtësi që nuk mbron por ndërshkon krimin dhe korrupsionin qeveritar

I nderuar z.Mediu, kryetar i Partisë Republikane, Të nderuar anëtare të Asamblesë Kombëtare të Partisë Republikane, Të nderuar anëtarë të Kryesisë, Ju falënderoj për ftesën dhe është kënaqësi të ndodhem sot në mesin tuaj ku me të vërtetë ndihem si ...

Me Shume
25 Jun
0

Shteti i së drejtës i kërcënuar nga Rama, shpëtim për vendin, platforma e PD

Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës, Bardh Spahia zhvilloi një vizitë në SHBA, ku u takua me drejtues të diasporës, shoqatave të Emigracionit  dhe përfaqësues të politikës amerikane në nivel qendror e lokal. Nje takim me senatorin e shtetit ...

Me Shume
25 Jun
0

Programi i PD për arsimin, rritje pagash, investime dhe mbështetje për ekselentët

Fondacioni për Liri dhe Demokraci në bashkëpunim me Konrad Adenauer, organizuan në qytetin e Shkodrës një dëgjesë me intelektualë e studiues mbi arsimin e të gjitha niveleve, fillor, të mesëm dhe atë të lartë. Në këtë dëgjesë dhjetëra pedagogë, profesionistë, ...

Me Shume
24 Jun
0

Reagim i Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Eno Bozdo

Rama kendon si gjel ne maj te plehut: si rezultat i rritjes se taksave dhe perkeqesimit te klimes se biznesit, investitoret e medhenj kane braktisur vendin. Investimet e Huaja Direkte kane rene kete vit me 40%. Dhoma Amerikane dhe ajo ...

Me Shume
24 Jun
0

Gjykata e Tiranës rrëzon pretendimet e Ilir Beqës, i akuzuar për aferat më të mëdha korruptive në shëndetësi bashkë me Edi Ramën

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot pretendimet e Ilir Beqës, i cili u ankua për denoncimet që ka bërë kryetari i PD, Lulzim Basha, për hajdutërinë e tij në shëndetësi, më e madhja se në çdo sektor tjetër të qeverisë, ...

Me Shume
24 Jun
0

Basha: Me 80 milionë dollarë që qeveria shpenzon për luks mund të paguhej katër herë fatura vjetore e energjisë për familjet në ndihmë ekonomike

Nuk ka ndihmë ekonomike, rritje pagash e pensionesh dhe ulje të çmimit të energjisë sepse parate jane vjedhur nga doganat, tatimet dhe koncesionet korruptive. Terrori i tatimorëve ndaj biznesit, gjobat e larta, heqja e ndihmës ekonomike për familje në nevojë ...

Me Shume
23 Jun
0

Berisha: Mazhoranca s’do ta kapë kurrë drejtësinë! Revolucion demokratik të largojmë kryeministrin më analfabet që ka patur historia e Shqipërisë

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë! Do të shfrytëzoj sot këtë rast të përshëndesë ekipin e kombit, i cili kthehet pasi realizoi në garën më të fortë të kontinentit europian tre ...

Me Shume
22 Jun
0

Parlamenti Europian: Asnjë blerje vote dhe asnjë imponim i një pale mbi një tjetër nuk është rruga e duhur, por procesi duhet të ketë mbështetjen e të gjitha forcave politike

Europarlamentarët Kukan dhe Flekenshtajn, njëkohësisht raporterët për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, janë shprehur sot kategorikisht kundër kalimit të reformës në drejtësi me trafikim të votave në parlament. Në një prononcim për mediat, Kukan dhe Flekenshtajn thanë se blerja e votës ...

Me Shume