Category Archives: Lajmi fundit

13 Jun
0

Qindra banorë të Krutjes në protestë, s’kanë rrugë, kanalizime, po falimentojnë

Partia Demokratike mbështet kërkesat e drejta të komunitetit 3500 banorësh Qindra banorë të njësisë vendore Krutje në Bashkinë e Lushnjës kanë protestuar dje për mungesën e shërbimeve dhe rënien drastike të mirëqenies së tyre. Ky komunitet prej 3500 banorësh nuk ...

Me Shume
12 Jun
0

Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se rekomandimi 88 i Opinionit Final të Komisionit të Venecias

Mirëdita të nderuar përfaqësues të medias, Të dashur bashkëqytetarë, Ditën e sotme u takova me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë dhe njëkohësisht bashkëkryetarin e maxhorancës qeverisëse, kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, z Ilir Meta me ftesë të këtij të ...

Me Shume
10 Jun
0

Bilanci 1 vjeçar i Veliajt, papunësi, rritje taksash, rritje tarifash, rrënim i ekonomisë së Tiranës

Këshilltarët bashkiake të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot bilancin 1 vjeçar të punës së kryebashkakut Erion Veliaj, si bilanc rrënimi e paligjshmërie. Kreu i këshilltarëve, Leonard Olli deklaroi se Tirana ka mbyllje masive të biznese, rritje taksash, ...

Me Shume
10 Jun
0

Kallëzim penal nëse nuk tërheqin nga kalendari 3 javor reformën në drejtësi

Kuvendi na informoi se është gabim i administratës dhe do të korigjohet Dje pas daljes në faqen në faqen e Kuvendit të kalendarit tri javor,  ku rezultonte e futur dhe reforma në drejtësi në mënyrë krejtësisht ilegale duke përbërë në ...

Me Shume
10 Jun
0

Rama nis aferën e stadiumit, ikën si sheikët në Francë, shqiptarët duhet të paguajnë për të parë kombëtaren në ekran

Në pak ditë, Edi Rama ka shfaqur tre tipare të sundimit prej oligarku. Nisi aferën e kullës dhe qendrës tregtare në mes të Tiranës, duke prishur në mënyrë të paligjshme ansamblin në fasadën e Qemal Stafës, pjesë e trashëgimisë kulturore. ...

Me Shume
09 Jun
0

Rilindja po bie, kërcënimet ndaj gjyqtarëve e prokurorëve, sjellje e  diktaturave që bien

E nderuara drejtuese e seancës, Përsëris pyetjen që znj. Topalli dhe z. Paloka bënë për Kryeministrin dhe ende s’kanë marrë përgjigje: Kryeministër, pse nuk e keni firmosur shkarkimin e ish kryebashkiakut Rroshi? Cfarë ju pengon ta bëni? Kryeministër, ku është ...

Me Shume
09 Jun
0

Futja fshehtas në kalendar e Reformës në Drejtësi, akt mafioz, nesër kallëzim penal

Pyetje: Z Paloka, ju thoni se ky është një skandal dhe të cilin do e hetoni me tej. Deklaroni se kaloi në fshehtësi në plotë. Kishit një kalendar tjetër punimesh? Paloka: Ne do e dërgojmë të ndiqet penalisht ky rast ...

Me Shume
09 Jun
0

Avokati i krimit s’mund të bëhet kryegjykatës

Ironike apo jo, gjykojeni vetë, por fati i reformës në drejtësi, na doli sheshit  se varet plotësisht nga xhepi i Ramës. Sikur ditën e takimit me Bashën, Rama, sipas vetë fjalës së tij, të kishte ngatërruar gabimisht xhep, sot ne ...

Me Shume
09 Jun
0

Skandali i përgjimeve na turpëron si vend anëtar i NATO-s

Të nderuar kolegë!   Dje Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm bënë histori.   Përmes mediave dhe FB dje, fatkeqësisht edhe sot, Edi Rama në seancën plenare, ndërsa Saimir Tahiri në një konferencë për shtyp, të dy këta drejtues të pushtetit ...

Me Shume
09 Jun
0

Reforma kërkon dije e vizion, jo kazmën e Edi Ramës

E nderuar drejtuese e seancës, Besoj se ajo që ka vlerë të diskutojmë sot është ky debat që hapi kryeministri në lidhje me reformën në drejtësi dhe me atë që po ndodh me reformën në drejtësi.  Do ta nis duke ...

Me Shume