Category Archives: Lajmi fundit

06 May
0

Afera 500 milionë euro e Ramës me CEZ, nis hetimi parlamentar

Parashtrimi i plotë i fakteve dhe argumentave nga z.Spaho, kryetar i komisionit hetimor parlamentar.  Me ligjin nr. 114/2014, datë 31/07/2014 është miratuar marrëveshja për zgjidhjen me mirëkuptim të marrdhenies ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë “CEZ, a. s.”. Opozita parlamentare ...

Me Shume
06 May
0

Pakti i bandave të drogës me Tahirin, 30 përqind të shumës në këmbim të paprekshmërisë

PD i ka dërguar letër Ramës ku i kërkon fotografimin e territorit me avione italiane. Asnjë masë, asnjë përgjigje.   Nisur nga kanabizimi i Shqipërisë, prej më shumë se dy javësh, në cilësinë e zv-kryetarit të komsionit parlamentar të sigurisë, i ...

Me Shume
06 May
0

Oligarkët e Ramës kapin tenderat dhe zyrën e ankesave për tenderat

Një prej oligarkëve të Edi Ramës, që kap tendera në cdo institucion është deputeti i tij Sadri Abazi, me kompaninë alko-impex. Dy ditë më parë, ne denoncuam një rast flagrant se si ai mori 780 milionë lekë nga Bashkia Librazhd ...

Me Shume
05 May
0

Të përzemë nga pushteti me të gjitha mjetet demokratike të mosbindjes civile, njeriun që po vret të ardhmen e tyre

Disa kohë më parë në këtë parlament i dhashë një këshillë të sinqertë dhe miqësore Edi Ramës. I dhashë një këshillë të cilën ma kishte dhënë në fëmijërinë time më të hershme një mësues ndaj të cilit i jam shumë ...

Me Shume
05 May
0

Frika e Rilindjes!

Indro Montanelli shprehej dikur se problemi i socializmit është vetë socializmi, pra ai shteti autoritar që do të fusë hundët në punët e gjithkujt. Për ta aktualizuar pak më tej këtë citim mund të them që problemi rilindjes është vetë ...

Me Shume
05 May
0

Qeveria burgos fshatarin që pret një pemë dhe lë të lirë sharrat e klientëve

I nderuar z. Kryetar! Zotërinj Kolegë! Ky  projektligj, si shumë të tjerë në këtë sektor,  që na ofrohet si reformë, në fakt është vetëm  një demagogji e pakuptimtë dhe  e pazbatueshme, pasi babëzia e qeverisë së Betonit, i ka shpallur ...

Me Shume
05 May
0

Rama hedh në rrugë specialistët dhe bën pazare me pyjet

E nderuara drejtuese e seancës, Të nderuar kolegë, Të nderuar qytetarë, Projektligji i paraqitur sot për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin “Për pyjet dhe shërbimin pyjor” na vjen në një kohë kur që nga janari i këtij viti, me vendim të ...

Me Shume
05 May
0

Basha: Sot më të vendosur se kurrë në betejën tonë për një Shqipëri demokratike, të çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të FRPD, drejtues të pushtetit vendor e  personalitete të tjera të kësaj partie janë përkulur sot në nderim të dëshmorëve të kombit. Kurora me lule u vendosën në monumentin ...

Me Shume
05 May
0

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, kusht për avancimin e Shqipërisë drejt BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim drejtues të PPE dhe grupit të saj parlamentar në Parlamentin Europian kanë vënë theksin në garantimin e shtetit ...

Me Shume
05 May
0

Vepra e Azem Hajdarit burim i pashtershëm frymëzimi për rininë shqiptare për t’i rezervuar neo-bllokmenëve fatin e etërve të tyre mizor!

Sot, në ditën e të rënëve të kombit, jemi këtu për të nderuar njëriun, që pas gjysëm shekulli shtypje të egër dhe errësire, tjetërsimi, poshtërimi dhe mjerimi, solli tek shqiptarët ditën e gjenezës të lirive të tyre të dënuara me ...

Me Shume