fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Qer
0

Basha: Mbështetje pa kushte për marrjen e statusit

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike pas drekës me ambasadorët e vendeve të BE-së, në Tiranë

ME SHUME
11 Qer
0

Paloka: Ne i bëmë korigjimet që kërkoi mazhoranca, por Rama-Meta s’kanë vullnet për hetim

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike për komisionin hetimor në lidhje me emërimet kriminale në administratë

ME SHUME
11 Qer
0

Intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha në emisionin “30 MINUTA” të gazetarit Arsen Hoxha në televizionin Vizion Plus

Gazetari: Mirëmbrëma dhe mirëserdhët në “30 minuta”! Për herë të parë emisioni “30 minuta” zhvendoset nga studio qëndrore e Vizion Plus, dhe unë për këtë e falënderoj që na mirëpriti në zyrën e tij ish-kryeministrin e Shqipërisë, njëherësh lideri historik ...

ME SHUME
10 Qer
0

PD: Rama ia beson Avokaturën e Shtetit, të dënuarit për korrupsion

Denoncimi i zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura Vorpsi

ME SHUME
09 Qer
0

Basha: Statusi afron, qeveria dyfishon zullumet

Të nderuar deputetë, Në hapje të këtij takimi dua që në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të përshëndes ngrohtësisht zhvillimin me sukses ditën e djeshme të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Me kënaqësi të veçantë kemi konstatuar nga ajo ...

ME SHUME
09 Qer
0

Basha: Statusi afron, qeveria dyfishon zullumet

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e Grupit Parlamentar 

ME SHUME
09 Qer
0

Berisha takim me kongresmenin amerikan David Jolly

Ish kryeministri Berisha priti në një takim kongresmenin amerikan të Floridës David Jolly, të cilit i shprehu falenderimet më të përzemërta për mbështetjen e madhe e tejet të rëndësishme që SHBA i kanë dhënë Shqipërisë dhe shqiptarëve ndër vite. 

ME SHUME
08 Qer
0

PD: Rama ndan pushtetin me krimin, nuk falet dot në bienale

Deklarata e zëdhënëses Vorpsi 

ME SHUME
07 Qer
0

PD:Administrata në duar kriminale, Rama me pushime të gjata në Venecia

U bënë sot 5 ditë që Kryeministri i vendit, Edi Rama vazhdon fundjavën e tij të gjatë turistike në Venecia. Pasiguria e jetës është shtuar, ekonomia në rënie të përditshme, kriminelët hedhin vallen e drogës dhe kanë kapur administratën, ndërsa ...

ME SHUME
07 Qer
0

PD: Rama, fushatë të re spastrimi në polici pas rekomandimit për statusin

Deputeti Ristani denoncon largimin nga Policia e Shtetit të 18 oficerëve dhe 5 drejtuesve të lartë pa motiv ligjor, dhe publikon treguesit e përkeqësuar të rendit dhe sigurisë publike

ME SHUME