fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha: Rama ka braktisur të përmbyturit, korrupsion miliona euro me energjinë

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike; -Ka një anë tjetër të tmerrshme të qeverisjes së Edi Ramës në këtë ditë. Qeverisja e tij është inekzistente në terren, por shfaqet me ...

ME SHUME

Ristani në zonat e përmbytura të Vlorës, thirrje për solidaritet

Shpërndahen ndihma në veshje, mjete të domosdoshme e ushqime për bagëtitë. Degët e Partisë Demokratike në gjithë vendin kanë nisur një fushatë të mbledhjes së ndihmave për të prekurit, për ...

ME SHUME

Situata është kritike, të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës

Kërkesat e Kryetari të Partisë Demokratike drejtuar qeverisë: -Të shpallë gjendjen e emergjencës. -T’i futen punës, të organizojnë me plane konkrete mbështetjen e banorëve të zonave të përmbytura, lehtësimin  e ...

ME SHUME

Basha me banorët e përmbytur: Situata dramatike, çfarë pret Kryeministri për të vepruar

Basha: “Situata është katastrofike, ç’farë pret më që të shpallë gjendjen e mergjencës?! I përsëris dhe njëherë kërkesën time kryeministrit Rama, jo si kryetar i opozitës por si qytetar, si ...

ME SHUME

Kërcënimi i Galdinit, provë e kapjes së shëndetësisë nga klani mafioz

Kërcënimi i denoncuesit të korrupsionit, është dëshmi e pastër e faktit se shëndetësia është kapur nga një klan mafioz i lidhur me kryeministrin e vendit. Kjo skemë, jo vetëm ka ...

ME SHUME

Demokratët e Vlorës ndihma për të përmbyturit

Partia Demokratike me ndihmën e disa subjekeve private ka ndihmuar familjet me 200 pako me ushqime. Shpërndarja është bërë sipas listës së përcaktuar nga vetë banorët e dëmtuar nga përmbytjet. ...

ME SHUME

Vokshi në zonat e përmbytura, gjendja alarmante, duhet ndërhyrje e menjëhershme

Mijëra banorë të Novoselës, Urës së Mifolit, Dardhzezës, Ferrasit  e Levanit në gjendje dramatike. Vokshi ripërsërit kërkesën drejtuar qeverisë për reagim të shpejtë dhe marrjen e masave të menjëhershme për ...

ME SHUME

Gjendja nga përmbytjet dramatike, asnjë masë konkrete nga qeveria

Partia Demokratike i përsërisit thirrjen z.Rama, që të vihet në krye të shtabit të emergjensës e të vërë në jetë një plan konkret masash për lehtësimin e situatës, për tu ...

ME SHUME

Edi Rama mbrojti korrupsionin, hodhi në rrugë denoncuesen

Dy ligje u shkelen, ligji për nëpunësin civil, dhe ligji që nxit denoncimin e korrupsionit dhe ofron mbrojtje për denoncuesit, për të shkarkuar nga puna nëpunësen, e për të mbrojtur ...

ME SHUME

Ristani në zonat e përmbytura: Duhen shumëfishuar përpjekjet e resurset

Sekretari i Përgjithshëm u kërkoi degëve lokale dhe të zgjedhurve vendorë të PD të mbajnë kontakte të vazhdueshme me banorët dhe të informohen për gjëndjen e tyre.  Sekretari i Përgjithshëm ...

ME SHUME
427428429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531