fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Maj
0

Basha: Paligjshmëria dhe arbitrariteti qeveritar kanë sjellë një ekonomi në rënie dhe pasiguri të vazhdueshme

Kryetari i Partisë Demokratike pret delegacionin e Bankës Botërore kryesuar nga Zëvendëspresidentja për Europën dhe Azinë Qëndrore

ME SHUME
29 Maj
0

Halimi: Rama hodhi në rrugë punonjësit e administratës, zhbëri ligjin për nëpunësin

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi në Kuvend

ME SHUME
28 Maj
0

PD: Dyshja Rama-Meta barazuan agresorët me të sulmuarin

Reagim i nënkryetarit të Kuvendit Edmond Spaho pas vendimit të Byrosë për sulmin në Kuvend ndaj deputetit të PD, Strazimiri. 

ME SHUME
28 Maj
0

PD: Komision hetimor për emërimet kriminale në administratë

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Eduard Halimi, pas dorëzimit në Kuvend të kërkesës për ngritjen e një komisioni hetimor për hetimin e emërimeve në administratë dhe dyshimeve për veprime kriminale apo trafikim të lëndëve narkotike

ME SHUME
28 Maj
0

PD: Rama ia beson shërbimet e Prefekturës më të madhe në vend, të dënuarit për trafik droge

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin e të dënuarit me 10 vite burg për trafik droge, si Drejtor të Shërbimeve dhe Personelit në Prefekturën e Tiranës

ME SHUME
28 Maj
0

Basha pret Arvizun: Opozita do bëjë gjithçka që Shqipëria të mos kthehet në oaz të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha, priti sot në takim Ambasadorin e SHBA-së në Tiranë z. Aleksandër Arvizu të shoqëruar nga zv/Ambasadori Henri Jardine, me të cilët diskutuan për çështje të bashkëpunimit dypalësh.

ME SHUME
28 Maj
0

Basha zyrtarit suedez: Mbështesni Shqipërinë për statusin kandidat

Kryetari i Partisë Demokratike e njeh zyrtarin e lartë suedez me zhvillimet shqetësuese në vend dhe denoncimet me fakte që bën opozita

ME SHUME
27 Maj
0

Basha: Goditja e Strazimirit, skenar i Ramës për të mbyllur gojën e opozitës

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

ME SHUME
27 Maj
0

PD: Vetëvrasja e kryefamiljarit në Lezhë, akuzë ndaj Edi Ramës

Zëdhënësja Vorpsi denoncon largimin e padrejtë nga puna të 55 vjeçarit, akt që e çoi atë drejt vetëvrasjes

ME SHUME
27 Maj
0

PD: Mazhoranca refuzon të dëgjojë dëshminë për trafikun e drogës

Deputeti demokrat, Bedri Hoxha, njofton thirrjen e gazetarit Telnis Skuqi për të dëshmuar nesër në komisionin e medias

ME SHUME