Category Archives: Lajmi fundit

06 Oct
0

Rama i jep tenderin ndërtuesit të sarajeve të tij, 4 miliardë e 540 milionë lekë për Carapulin

Edi Rama ia dha dje 4 miliardë e 540 milionë lekët mikut të tij për ndërtimin e godinës së OSHEE, edhe pse kjo aferë u denoncua publikisht nga Partia Demokratike, me date 11 shtator, edhe pse opinioni publik u informua ...

Me Shume
05 Oct
0

Qeveria rrit shtypjen dhe heq garancitë për qytetarët me ndryshimet në Kodin e Punës

Partia Demokratike ngriti sot shqetësimin për ndryshimet që po bën qeveria në Kodin e Punës dhe dënoi hipokrizinë e saj në këtë drejtim, kur mijëra gra e burra janë shkarkuar pa motiv, dhe kur qytetarët dhunohen nga punëdhënësit, siç ishte ...

Me Shume
05 Oct
0

Shqipëria pa ambasador në OSBE nën presidencën serbe, qeveria ka braktisur interesat e shqiptarëve

“Marrdheniet e Shqipërise me OSBE-në janë në piken e tyre më të ulet duke dëmtuar rëndë interesin tonë kombëtar dhe imazhin e vendit në një nga organizmat më të rendesishëm ndërkombëtar. Sot, Shqipëria duhet të ishte duke drejtuar një nga ...

Me Shume
05 Oct
0

Veliaj shton inkriminimin, i dënuari për plagosjen e një gruaje bëhet shef i taksave

Edhe pse nuk ka dhënë ende asnjë shpjegim, asnjë reagim për inkriminimin që i bëri Bashkisë duke emëruar drejtor në Ujësjellës ish-nënkryetarin e komunës Levan autor i plagosjes në mes të ditës së dy qytetarëve me armë pa leje, Erion ...

Me Shume
05 Oct
0

Qeveria po heq sigurinë e barnave për interesat e klientelës

Projektligji i ardhur nga Qeveria për ndryshimin në ligjin për “Barnat dhe Shërbimin Farmaceutik” cënon rëndë sigurinë medikamentoze te ne. Ky ndryshim kërkon heqjen nga ai ligj, në nenin për importin e medikameteve te prodhuara ne vendet e Ballkanit, të ...

Me Shume
04 Oct
0

Shefi i kufirit të Dhërmiut ku kalon droga për Itali në shërbim të habilajve të Tahirit

Kushërinjtë e Saimir Tahirit, Habilajt që hetoheshin për trafik droge, dhe që policia i njeh mirë për aktivitetin e tyre në Vlorë e më gjerë, po vazhdojnë të forcojnë lidhjet me pikat kyçe të kalimit të narkotikëve. Kemi këtu, Moisi ...

Me Shume
04 Oct
0

Beqa dhe Rama kërkojnë të sanksionojnë me ligj biznesin kriminal me barnat

Ilir Beqa do të mbahet mend si ministri që i hapi portat ilaçeve të dyshimta e të skaduara duke vënë në rrezik jetën e pacientëve, por duke ndërtuar gjithashtu një biznes me fitime marramendëse për miqtë e tij e të ...

Me Shume
03 Oct
0

Fuqizim i Partisë Demokratike, riorganizim, alternativë

Më lejoni ta nis me një ngushëllim të ndjerë për familjen e efektivit të Policisë, komandantit të FNSH-së në Shkodër, Simon Gjeta, për rënien e tij në krye të detyrës, dhe me një shprehje të mbështetjes totale ndaj efektivave të ...

Me Shume
03 Oct
0

Fuqizim i Partisë Demokratike, riorganizim, alternativë

Më lejoni ta nis me një ngushëllim të ndjerë për familjen e efektivit të Policisë, komandantit të FNSH-së në Shkodër, Simon Gjeta, për rënien e tij në krye të detyrës, dhe me një shprehje të mbështetjes totale ndaj efektivave të ...

Me Shume
03 Oct
0

Fuqizim i Partisë Demokratike, riorganizim, alternativë

Më lejoni ta nis me një ngushëllim të ndjerë për familjen e efektivit të Policisë, komandantit të FNSH-së në Shkodër, Simon Gjeta, për rënien e tij në krye të detyrës, dhe me një shprehje të mbështetjes totale ndaj efektivave të ...

Me Shume